Edirne yerel haberleri... Ataol Behramoğlu'nun İsmi Edirne'de Bir Caddede Yaşatılacak - Son Dakika

Edirne yerel haberleri... Ataol Behramoğlu'nun İsmi Edirne'de Bir Caddede Yaşatılacak

06.10.2022 12:19
Edirne yerel haberleri... Ataol Behramoğlu'nun İsmi Edirne'de Bir Caddede Yaşatılacak

Edirne haberine göre Edirne Belediyesi’nce düzenlenecek, “8. Edirne Kitap Günleri” ne onur konuğu olarak katılacak olan ünlü şair ve yazar Ataol Behramoğlu’nun ismi artık Edirne’de bir caddede yaşatılacak. Behramoğlu’nun ismi Edirne Belediyesi tarafından, 8 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’de Edirne Belediyesi Protokol Evi önünde yapılacak bir törenle Karaağaç’a ulaşım sağlayan iki köprü arasındaki caddeye verilecek.

Edirne Belediyesi'nce düzenlenecek, "8. Edirne Kitap Günleri" ne onur konuğu olarak katılacak olan ünlü şair ve yazar Ataol Behramoğlu'nun ismi artık Edirne'de bir caddede yaşatılacak. Behramoğlu'nun ismi Edirne Belediyesi tarafından, 8 Ekim Cumartesi günü saat 12.00'de Edirne Belediyesi Protokol Evi önünde yapılacak bir törenle Karaağaç'a ulaşım sağlayan iki köprü arasındaki caddeye verilecek.

Edirne Belediye Meclisi'nin 3 Ekim'de yaptığı toplantısında alınan karar doğrultusunda, ünlü şair ve yazar Ataol Behramoğlu'nun isminin, iki köprü arasındaki caddeye verilmesi kabul edilmişti. Meclis toplantısında bir konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ataol Behramoğlu'nun 2021 yılında yayınlanan, "Köprülere Şiirler" isimli kitabında Edirne'deki taş köprüleri referans alarak, "Edirne Köprüsü" isimli bir şiir yazdığını belirterek, "Biz de Edirne'mizi bu şekilde tarihte silinmez olarak ismini andığı için sayın Behramoğlu'nun ismini iki köprü arasındaki caddeye verdik" dedi.

ATAOL BEHRAMOĞLU ADI EDİRNE'DE YAŞAYACAK

Ataol Behramoğlu'nun isminin Edirne'deki iki köprü arasındaki caddeye verilmesi nedeniyle 8 Ekim Cumartesi günü bir tören düzenlenecek. Belediye tarafından 7-16 Ekim 2022  tarihleri arasında düzenlenecek, "8.Edirne Kitap Günleri"nin onur konuğu olarak Edirne'ye gelecek olan Behramoğlu'nun da katılacağı törenin ardından, ünlü şairin "Köprülere Şiirler" isimli kitabında yer verdiği, "Edirne Köprüsü" isimli şiirinin yer aldığı ve Belediye tarafından yaptırılan büstün açılışı düzenlenecek.

Ataol Behramoğlu 2021 yılında ilk baskısı yapılan, "Köprülere Şiirler" isimli şiir kitabında Türkiye'den ve dünyadan 22 taş köprü üzerine şiirler yazmış, 1 Nisan 2018 tarihinde Adana'da kaleme aldığı, "Edirne Köprüsü" isimli şiiri de bu kitabında yer vermişti.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Edirne'den kısa kısa Edirne'den kısa kısa Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı

Son Dakika Yerel Edirne yerel haberleri... Ataol Behramoğlu'nun İsmi Edirne'de Bir Caddede Yaşatılacak - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement