Efeler'in Şifalı Kekikleri Hasat Ediliyor - Son Dakika

Efeler'in Şifalı Kekikleri Hasat Ediliyor

23.05.2022 10:21

Efeler Belediyesi’nin Şahnalı Mahallesi’ndeki 8 dönümlük tarım arazisinde yetiştirilen kekiklerin bu yıl ilk hasadı başladı.

Efeler Belediyesi'nin Şahnalı Mahallesi'ndeki 8 dönümlük tarım arazisinde yetiştirilen kekiklerin bu yıl ilk hasadı başladı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hasattan önce kekik tarlasında yabancı otla mekanik mücadele, gübreleme çalışması, çapalama ile toprak havalandırması gibi çalışmalar yapıldı. Sulama çalışmalarının da dikkatle yapıldığı kekikler, belediye ekiplerince hasat ediliyor, suyu çıkarılmak üzere kurumaya bırakılıyor.

Kekiklerden elde edilecek olan kekik suyunun ise Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından Girne Mahallesi'nde hizmete açılan Efe Bakkal raflarında, uygun fiyatla vatandaşların tüketimine sunulması planlanıyor.

YORUMLAR
500
TMO hububat alım fiyatları güncellendi TMO hububat alım fiyatları güncellendi Tekirdağ'da Hasat Bayramı Coşkusu Tekirdağ'da Hasat Bayramı Coşkusu Tekirdağ'da kiraz hasadı devam ediyor Tekirdağ'da kiraz hasadı devam ediyor
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Efeler'in Şifalı Kekikleri Hasat Ediliyor - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement