Engelli Minikler Vosvoslarla Şehir Turu Attı - Son Dakika
Yerel

Engelli Minikler Vosvoslarla Şehir Turu Attı

Engelli Minikler Vosvoslarla Şehir Turu Attı

Maltepe’de, engelli minikler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında eski model Vosvos arabalarıyla şehir turu attı.

24.04.2016 19:37

Maltepe'de, engelli minikler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında eski model Vosvos arabalarıyla şehir turu attı.

Maltepe Belediyesi ve Maltepe Kent Konseyi'nin iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte yaklaşık elli Vosvos arabası sahibi, minikleri ve ailelerine konvoy halinde şehir turu attırmak için Maltepe Kent Konseyi'nin önüne geldi. Minik engelliler ve aileleri, buradan Maltepe Evlendirme Dairesi önüne kadar şehir turu attı. Tur boyunca miniklerin mutluluğu gözden kaçmazken, o sırada trafikte bulunan bazı vatandaşların da konvoya el sallayarak selam verdiği görüldü.

"ENGELLİ ÇOCUKLAR FAYDALANSIN İSTEDİK"

Şehir turuna katılan engellilerden biri, "Burada olduğum için çok mutluyum. Arabaları çok seviyorum. Daha önce de böyle bir etkinliğe katılmıştım" şeklinde konuştu.

Maltepe Kent Konseyi Genel Sekreteri Ozan Demir, "Bu ülkenin mutluluğundan engelli çocuklarımızın da faydalanmasını istedik. Bu yüzden herkes dün 23 Nisan'ı kutlarken biz de engelli çocuklarımızın da ülkemizin mutluluğundan faydalanmasını istedik" ifadelerini kullandı.

Etkinliğin devamında ise Maltepe Evlendirme Dairesi'ne gelen engelliler burada hazırladıkları dans ve tiyatral gösterileri sergiledi. Engellilerin sahne şovları izleyenler tarafından çok beğenildi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Engelli Minikler Vosvoslarla Şehir Turu Attı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement