Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Maltepe Belediyesi haberleri, Maltepe Belediyesi son dakika, son dakika Maltepe Belediyesi

Son Dakika Maltepe Belediyesi Haberleri

Son dakika Maltepe Belediyesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son maltepe belediyesi haberleri anında burada.


 • 01.12.2023 01 Ara 19:30 Uluslararası Su Elçileri Federasyonu Maltepe'ye ulaştı

  Uluslararası Su Elçileri Federasyonu Maltepe'ye ulaştı Uluslararası Su Elçileri Federasyonu'nun 'İnsanı Dönüştür Projesi' kapsamında Kars'tan yürüyüşe başlayan ekipler, plastik çöp toplama ve kirlilikle mücadele amacıyla Maltepe'ye ulaştı. Federasyon yetkilileri, Maltepe Belediyesi ve 1923 Çağdaş Lions Kulübü üyeleriyle birlikte plastik topladı. Geri dönüşümün dünyanın en büyük yalanlarından biri olduğunu vurgulayan USEF Genel Başkanı Özgür Aydıncak, plastik kirliliğinin ciddi bir sorun olduğunu belirtti ve birlikte mücadele çağrısı yaptı.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:20 Maltepe Belediyesi'nden "Cumhuriyet ve Kadın" Söyleşisi

  Maltepe Belediyesi'nden 'Cumhuriyet ve Kadın' Söyleşisi Maltepe Belediyesi, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkının 89. yıl dönümünde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde “Cumhuriyet ve Kadın” konulu söyleşiye ev sahipliği yaptı. Uzman psikolog Pınar Sabancı ve ünlü sanatçı Kalben’in katıldığı söyleşiye Kalben’in anlattığı hikâye damga vurdu. Anne ve babasını tanımayan bir annenin çocuğu olduğunu paylaşan Kalben’in hikâyesi katılımcıları duygulandırdı.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:52 Kadın Koalisyonu, Maltepe Belediyesi'ni örnek gösterdi

  Kadın Koalisyonu, Maltepe Belediyesi'ni örnek gösterdi Kadın Koalisyonu tarafından yayımlanan raporda, Maltepe Belediyesi'nin kadınlar konusunda yaptığı çalışmalar örnek olarak gösterildi. Belediye, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nde sunduğu hizmetler ve Kadın Danışma Merkezleri ile öne çıktı.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:06 Maltepe Belediyesi ekipleri su deposunu otomobilin üzerine devirdi

  Maltepe Belediyesi ekipleri su deposunu otomobilin üzerine devirdi Maltepe Belediyesi ekipleri cadde üzerinde çalışma yaparken su deposunu dengesiz bırakarak park halindeki otomobilin üzerine devirdi. Olayı gören bir vatandaş, belediye ekiplerinin olayı gizlemek için araçtan kopan parçaları çöpe attığını iddia etti. Güvenlik kamerası ise su deposunun otomobilin üzerine devrildiği anları kaydetti.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:27 İSTANBUL-İBB MECLİSİ'NDE, GAZZE'YE KIZILAY ÜZERİNDEN YARDIM YAPMA TEKLİFİ GERGİNLİK YARATTI

  İSTANBUL-İBB MECLİSİ'NDE, GAZZE'YE KIZILAY ÜZERİNDEN YARDIM YAPMA TEKLİFİ GERGİNLİK YARATTI Uğur GÜLBOY / İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinde, Gazze'ye yapılması planlanan yardımın Kızılay üzerinden yapılması teklifi, CHP ve AK Parti meclis üyeleri arasında gerginliğe neden oldu.

 • 24.11.2023 24 Kas 18:00 Maltepe'de Farklı Kültürleri Bir Araya Toplayan Konferans Sona Erdi

  Maltepe'de Farklı Kültürleri Bir Araya Toplayan Konferans Sona Erdi Maltepe Belediyesi ve Turan Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Türk Halkları ve Amerikan Yerlileri Kültür Köprüsü Konferansı sona erdi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve ilk kez bazı Amerikan yerlilerinin katıldığı konferansın kapanış töreninde konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Amerika’daki akrabalarımızı, Asya’daki akrabalarımızı kadim şehir, imparatorlukların başkenti İstanbul’un göz bebeği Maltepe’de buluşturmanın onur ve gururunu yaşadık. Aynı dili konuşmasak bile birçok kuruluş, akademisyen, yıllarını bu davaya adayanlar biliyor ki er ya da geç alfabede, dilde Türk dünyası birliği sağlanacak” dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 12:54 Maltepe'de "Türk Halkları ve Amerikan Yerlileri Kültür Köprüsü Konferansı" Başladı

  Maltepe'de 'Türk Halkları ve Amerikan Yerlileri Kültür Köprüsü Konferansı' Başladı Maltepe Belediyesi ve Turan Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen “Türk Halkları ve Amerikan Yerlileri Kültür Köprüsü” isimli uluslararası konferans, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde başladı.

 • 24.11.2023 24 Kas 02:58 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden 8 ilçenin 2024 yılı bütçesi oy birliğiyle kabul edildi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden 8 ilçenin 2024 yılı bütçesi oy birliğiyle kabul edildi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri ve Sultanbeyli Belediyesi'nin 2024 mali yılı bütçelerini oy birliğiyle onayladı. Pendik Belediyesi'nin bütçesi 4 milyar 800 milyon lira ile en yüksek, Silivri Belediyesi'nin bütçesi ise 2 milyar 998 milyon lira ile en düşük oldu.

 • 23.11.2023 23 Kas 16:55 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde 8 ilçenin 2024 yılı mali bütçesi oy birliği ile onaylandı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde 8 ilçenin 2024 yılı mali bütçesi oy birliği ile onaylandı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde yapılan oylama sonucunda Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri ve Sultanbeyli Belediyesi'nin 2024 mali yılı bütçeleri kabul edildi. Pendik Belediyesi'nin bütçesi en yüksek, Silivri Belediyesi'nin ise en düşük oldu.

 • 23.11.2023 23 Kas 16:25 İBB Meclisi, 8 ilçenin 2024 yılı bütçelerini kabul etti

  İBB Meclisi, 8 ilçenin 2024 yılı bütçelerini kabul etti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Pendik, Küçükçekmece, Sancaktepe, Kartal, Maltepe, Sarıyer, Sultanbeyli ve Silivri belediyelerinin 2024 yılı mali bütçelerini oy birliğiyle kabul etti. Pendik Belediyesi, 4 milyar 800 milyon lirayla en yüksek bütçeli ilçe belediyesi oldu.

 • 22.11.2023 22 Kas 11:29 Maltepe Belediyesi, 41 Yıllık Evli Çifte Sürpriz Yaptı

  Maltepe Belediyesi, 41 Yıllık Evli Çifte Sürpriz Yaptı Maltepe Belediyesi, 41 yıldır evli olan çiftin evlilik yıl dönümlerinde sürpriz yaparak onlara pasta götürdü. Belediye Başkanı Ali Kılıç, çifte ömür boyu mutluluklar diledi.

 • 20.11.2023 20 Kas 18:37 Maltepe Belediyesi Çocuk Şenliği'ne 2 Bin 600 Çocuk Katıldı

  Maltepe Belediyesi Çocuk Şenliği'ne 2 Bin 600 Çocuk Katıldı Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen ara tatil etkinliği olan Çocuk Şenliği'ne 2 bin 600 çocuk katıldı. Şenlik kapsamında çocuklar, birbirinden renkli ve eğlenceli tiyatrolar izledi ve keyifli bir tatil geçirdi.

 • 19.11.2023 19 Kas 16:24 Maltepeli Öğrenciler Ara Tatilde Eğlendi

  Maltepeli Öğrenciler Ara Tatilde Eğlendi Maltepe Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, ara tatil döneminde çeşitli etkinlikler düzenleyerek Maltepeli öğrencilerin eğlenceli ve öğretici vakit geçirmesini sağladı. Öğrenciler, buz pateni, binicilik, stadyum gezileri ve bilim dersleri gibi etkinliklere katılarak keyifli bir tatil geçirdi.

 • 15.11.2023 15 Kas 10:22 Merve Polat, Yan Rol oyunuyla ödül kazandı

  Merve Polat, Yan Rol oyunuyla ödül kazandı Merve Polat, Maltepe Belediyesi Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde sahne aldığı Yan Rol oyunuyla Yılın Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazandı. Oyun, Maltepeli tiyatroseverler tarafından büyük ilgi gördü.

 • 14.11.2023 14 Kas 11:53 Maltepe Belediyesi, Atatürk'ü Anma Etkinlikleri Kapsamında Anıtkabir'e Gezi Düzenliyor

  Maltepe Belediyesi, Atatürk'ü Anma Etkinlikleri Kapsamında Anıtkabir'e Gezi Düzenliyor Maltepe Belediyesi, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinlikleri kapsamında Maltepeli vatandaşları Ankara'ya günübirlik gezi düzenleyerek Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'i ziyaret etmelerini sağlıyor. Bugün Bağlarbaşı ve Yalı Mahallesi'nden 166 vatandaşın katıldığı gezi programında vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Maltepeliler, ilk kez Ata'nın huzuruna çıkmanın gururunu yaşadıklarını ifade ettiler.

 • 11.11.2023 11 Kas 17:16 Maltepe Belediyesi, Atatürk'ü Piyano Resitali ile Anma

  Maltepe Belediyesi, Atatürk'ü Piyano Resitali ile Anma Maltepe Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 85. yılında düzenlediği piyano resitali ile anma etkinliği gerçekleştirdi. Baba-kız İslam Manafov ve Turan Manafzade'nin sahne aldığı gecede, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı için bestelediği 'Türkiye 100 Marşı' da seslendirildi.

 • 09.11.2023 09 Kas 12:45 Maltepe Belediyesi, Ata'ya Saygı Zinciri düzenleyecek

  Maltepe Belediyesi, Ata'ya Saygı Zinciri düzenleyecek Maltepe Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85'nci yıl dönümünde düzenleyeceği 'Ata'ya Saygı Zinciri' programıyla anacak. Program kapsamında Küçükyalı sahilinde insan zinciri oluşturulacak ve saat 9'u 5 geçe saygı duruşu yapılacak.

 • 07.11.2023 07 Kas 17:42 İstasyon Dergi, Cumhuriyet'in 100. Yılına Özel Sayıyla Çıktı

  İstasyon Dergi, Cumhuriyet'in 100. Yılına Özel Sayıyla Çıktı Maltepe Belediyesi'nin aylık kültür sanat dergisi İstasyon Dergi, Cumhuriyet'in 100.yılı özel sayısı ile yayımlandı. Dergide, ünlü yazarlar, sanatçılar ve tarihçiler cumhuriyet temalı yazılarını paylaştı. Ayrıca, Cumhuriyet'in kazanımları ve kültür politikaları da değerlendirildi. İstasyon Dergi'nin bu özel sayısı, okuyuculara hem yazılı hem de sesli olarak sunulmaktadır.

 • 07.11.2023 07 Kas 17:38 Maltepe Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi'nde Türk Halk Müziği Konseri

  Maltepe Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi'nde Türk Halk Müziği Konseri Maltepe Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi üyelerinden oluşan 'Altın Sesler' korosu, Türk Halk Müziği konseriyle sahne aldı. Farklı meslek mensuplarından oluşan koro, emekli yarbay Zafer Karakütük'ün şefliğinde eserlerini seslendirdi. Konsere katılanlar, Altın Yıllar Yaşam Merkezi'nin sunduğu hizmetlerden memnuniyetlerini dile getirdi ve merkezi tüm Maltepeli'lere tavsiye etti.

 • 03.11.2023 03 Kas 18:48 Gılgamış Destanı Temalı Kısa Film ve Sergi Maltepe'de Açıldı

  Gılgamış Destanı Temalı Kısa Film ve Sergi Maltepe'de Açıldı Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde, Setenay Acı Uruç'un senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini üstlendiği 'Geçmişin Sesi ve Kahramanın Yolculuğu' isimli kısa filmin gösterimi ve sergisi düzenlendi. Film, Gılgamış Destanı'ndan esinlenerek modern bir kadın karakterin hikayesini anlatıyor. Sergi ise filmin hazırlık sürecine dair fotoğrafları içeriyor ve 15 Kasım'a kadar Galeri A+B'de ziyaret edilebilecek.

 • 02.11.2023 02 Kas 14:21 Maltepe'de Cumhuriyet'in 100. yılı kutlandı

  Maltepe'de Cumhuriyet'in 100. yılı kutlandı Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında, 50 kişilik bir kadronun sahne aldığı 'Cumhuriyet 21. Yüzyıl' isimli interaktif modern dans gösterisi büyük beğeni topladı. Gösteride, Cumhuriyet'in kazanımları danslar ve müzikle anlatıldı. Eser sahipleri, cumhuriyetin ikinci yüzyılını sanatla başlatmak istediklerini belirtti.

 • 01.11.2023 01 Kas 16:00 Maltepe Belediyesi'nin Mobil Uygulaması Hizmete Girdi

  Maltepe Belediyesi'nin Mobil Uygulaması Hizmete Girdi Maltepe Belediyesi, Maltepe'nin tüm hizmetlerine ulaşabileceği ve belediyeye talep, öneri ve şikayetlerin iletilmesine imkan sağlayan mobil uygulama 'Maltepem' hizmete girdi. Uygulama sayesinde Maltepeliler, belediyenin duyuruları, etkinlikleri, nöbetçi eczaneler gibi önemli hizmetleri takip edebilecek ve iş başvurusu yapabilecek. Ayrıca çek-gönder uygulaması ile vatandaşlar, sorunları fotoğraflarıyla birlikte belediyenin ilgili birimine kolayca iletebilecek.

 • 24.10.2023 24 Eki 11:04 Maltepe Belediyesi, 100. Yıl Kutlamaları İçin Etkinlikler Düzenliyor

  Maltepe Belediyesi, 100. Yıl Kutlamaları İçin Etkinlikler Düzenliyor Maltepe Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Bando konserleri, Volkan Konak konseri, sergi açılışları ve dans gösterileri gibi birçok etkinlik düzenlenecek.

 • 19.10.2023 19 Eki 18:02 Maltepe Belediyesi, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti

  Maltepe Belediyesi, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen 'Barış Yürüyüşü' ile İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi. Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, 'Kahrolsun İsrail' sloganları atarak yürüyüşe geçti. Yürüyüş, Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde son buldu. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, saldırıların insanlık adına kabullenilemez olduğunu vurgulayarak, insanlığın ayağa kalkması gerektiğini belirtti.

 • 18.10.2023 18 Eki 10:26 Maltepe Belediyesi, 50 yaş üstü vatandaşlara farkındalık çalışmaları düzenliyor

  Maltepe Belediyesi, 50 yaş üstü vatandaşlara farkındalık çalışmaları düzenliyor Maltepe Belediyesi, ilçedeki 50 yaş üstü vatandaşların yaşam kalitelerini artırmak için ekim ayı boyunca farkındalık çalışmaları düzenliyor. Altın Yıllar Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliklerde doğru nefes teknikleri eğitimi ve günlük etkinlikler yapıldı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, merkezdeki çalışmaların yeni dönemine başlandığını belirterek vatandaşları merkeze davet etti.

 • 17.10.2023 17 Eki 17:28 Avrupa Gençler Ligi Basketbol Turnuvası Maltepe'de Tamamlandı

  Avrupa Gençler Ligi Basketbol Turnuvası Maltepe'de Tamamlandı Avrupa Gençler Ligi Basketbol Turnuvası, Maltepe Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı ve dokuz takımın katıldığı bir turnuva olarak gerçekleşti. Türkiye, Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan, Macaristan ve Karadağ'dan 15 yaş altı takımların yer aldığı turnuva, kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Turnuva sonunda Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, tüm kulüp temsilcilerine plaket takdim etti. Bir sonraki turnuva ise Macaristan'ın Miskolc şehrinde düzenlenecek.

 • 16.10.2023 16 Eki 16:37 Maltepe Tiyatro Festivali'nde Kıbrıslı Tiyatroculardan Barış Mesajı

  Maltepe Tiyatro Festivali'nde Kıbrıslı Tiyatroculardan Barış Mesajı 5'inci Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali'nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıslı tiyatrocular, savaşlara dikkat çekerek barış mesajı verdi. Kıbrıslı ekipler, sanatın gücüyle engelleri aşmanın mümkün olduğunu vurgulayarak, festivalin barışa ve sanata katkı sunmasını diledi.

 • 13.10.2023 13 Eki 17:30 Maltepe Belediyesi Avrupa Gençler Ligi Basketbol Turnuvası'na ev sahipliği yapıyor

  Maltepe Belediyesi Avrupa Gençler Ligi Basketbol Turnuvası'na ev sahipliği yapıyor Maltepe Belediyesi, 12-15 Ekim tarihlerinde Avrupa Gençler Ligi Basketbol Turnuvası'na ev sahipliği yapıyor. Turnuvaya Türkiye, Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan, Macaristan ve Karadağ'dan 15 yaş altı takımlar ve 105 sporcu katılıyor. Turnuvanın tanıtım toplantısı Maltepe Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 • 12.10.2023 12 Eki 14:56 Maltepe Belediyesi, Öğrenci Menüleriyle Gençlere Destek Oluyor

  Maltepe Belediyesi, Öğrenci Menüleriyle Gençlere Destek Oluyor Maltepe Belediyesi, tüm sosyal tesislerinde gençler ve öğrenciler için fiyatlarda indirime giderek öğrenci menüleri oluşturdu. Kampanya ile öğrencilerin zorlaşan ekonomik koşullar karşısında uygun fiyatla hizmetlerden faydalanmaları sağlanacak. Maltepe Belediyesi'nin sosyal tesislerinde içecek, sandviç ve patates kızartmasından oluşan menü 49,90 TL'den satışa sunulacak.

 • 12.10.2023 12 Eki 12:38 Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali Başladı

  Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali Başladı 22 ülkeden, 20 oyunun sahneleneceği, 200’e yakın tiyatro sanatçısının katıldığı ve bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali düzenlenen muhteşem bir törenle perdelerini açtı. KKTC, Güney Kıbrıs, Romanya, Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Portekiz ve Ukrayna gibi ülkelerin katıldığı ve ilk gününde 4 oyunun sahnelendiği festivale Belediye Başkanı Ali Kılıç, videolu mesaj gönderdi. Kılıç mesajında, “Baskılara rağmen ülkemizde hala perdeler kapanmıyorsa, bu sanata ve sanatçıya verdiğiniz destek sayesinde gerçekleşiyor. Maltepe’de özgür sanat ve özgür yaşam devam edecek” dedi.

 • 09.10.2023 09 Eki 15:24 Maltepe Belediyesi'nde Türk Halk Müziği Konseri

  Maltepe Belediyesi'nde Türk Halk Müziği Konseri Maltepe Belediyesi'nin Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlenen yeni sanat sezonunun ilk konserinde, Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu ve Nihat Behram sahne aldı. 'Özlemin Dili Olsa' isimli konsere Maltepeli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Konserde, Demircioğlu ve Oğur'un eşsiz yorumlarıyla Anadolu türküleri ve deyişleri seslendirilirken, Behram da şiirleriyle eşlik etti. Konser sonunda sanatçılara alkış yağdı ve Maltepe Belediye Başkanı adına el yapımı tabak hediye edildi.

 • 09.10.2023 09 Eki 15:12 Maltepe Belediyesi'nden patili dostlar için koşu düzenlendi

  Maltepe Belediyesi'nden patili dostlar için koşu düzenlendi Maltepe Belediyesi, patili dostları olan Maltepeli vatandaşlar için 'Patili dostlarımızla koşuyoruz' isimli bir koşu düzenledi. Büyük ve küçük ırktan 87 patili dost, sahipleriyle birlikte Orhangazi Şehir Parkı'nda düzenlenen etkinlikte 200 metre koştu. Koşuda derece yapan patili dostlara ve sahiplerine kupa ve madalyaları sunuldu.

 • 06.10.2023 06 Eki 10:42 Maltepe Belediyesi Sokaktaki Can Dostları İçin 5 Ton Mama Dağıttı

  Maltepe Belediyesi Sokaktaki Can Dostları İçin 5 Ton Mama Dağıttı Maltepe Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde sokaktaki can dostlarını unutmadı. Belediye Başkanı Ali Kılıç da vatandaşlara hediye mama dağıttı. Yıl boyunca 14 bin yaralı hayvanı tedavi eden, 1650 kedi ve 280 köpeği kısırlaştıran ekipler besleme çalışması yaptı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, gönüllülerle birlikte 5 ton mama dağıttı ve sokak hayvanlarını besledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise kedi ve köpekler için 100'e yakın kulübe ve kedi evini sokaklara yerleştirdi. Maltepe Belediyesi, hayvan dostu bir ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 • 05.10.2023 05 Eki 14:28 Hollanda Krallığı İstanbul Başkonsolosu Maltepeli Kadınlara Bisiklet Eğitimi Sertifikası Verdi

  Hollanda Krallığı İstanbul Başkonsolosu Maltepeli Kadınlara Bisiklet Eğitimi Sertifikası Verdi Maltepe Belediyesi'nin Zincir Kıran Kadınlar Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği kadınlara yönelik bisiklet eğitimine, Hollanda Krallığı İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde destek verdi. Maltepeli kadınlara eğitimin nasıl verildiğini içeren sunum sonrası 40 bisiklet elçisine sertifika verildi.

 • 03.10.2023 03 Eki 10:35 Maltepe Belediyesi, SMA Hastaları İçin Koşu Düzenledi

  Maltepe Belediyesi, SMA Hastaları İçin Koşu Düzenledi Maltepe Belediyesi, Spinal Muskiler Atrofi (SMA) hastalarının mücadelesine destek olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla 'Run For SMA koşusu' düzenledi. İstanbul'un Tuzla ilçesinde bulunan Intercity İstanbul Park'ta gerçekleşen koşuya farklı yaş gruplarından vatandaşlar katıldı. Koşuda dereceye girenler kupa ve hediyelerle ödüllendirildi.

 • 30.09.2023 30 Eyl 10:13 Maltepe'deki Depreme Dayanıksız Sitede Elektrik Kesildi, Site Sakinleri İsyan Etti

  Maltepe'deki Depreme Dayanıksız Sitede Elektrik Kesildi, Site Sakinleri İsyan Etti Maltepe'de bulunan 247 dairelik bir sitedeki binalara 'Depreme dayanıksız' raporu verilmesi sonrası site sakinlerine verilen 120 günlük süre doldu. Ekipler, sürenin bitmesiyle birlikte sitenin elektriğini kesti. Elektriğe bağlı su sistemi ve asansörler de kullanıma kapandı. Yaşlı ve hasta site sakinleri duruma tepki gösterdi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 20:02 Maltepe Belediyesi Kültür Sanat Kurslarına Büyük İlgi

  Maltepe Belediyesi Kültür Sanat Kurslarına Büyük İlgi Maltepe Belediyesi'nin düzenlediği kültür sanat kurslarına Maltepeli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Müzik ve sahne sanatları alanlarında açılan yedi farklı dalda eğitimler, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde verilecek. Kurslara katılım sağlayamayan vatandaşlar için kursların 2024 yılı mart ayında yeniden açılması planlanıyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 17:39 Maltepe Kent Çalıştayı Raporu Yayınlandı

  Maltepe Kent Çalıştayı Raporu Yayınlandı Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Maltepe Kent Çalıştayı'nın raporu yayınlandı. Çalıştayda, Maltepe Belediyesi'nin 2020-2024 Stratejik Planı'nın ara değerlendirmesi yapıldı. Katılımcılar, stratejik planın her bir amacına yönelik tematik gruplarda bir araya gelerek düşüncelerini belirtti. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, katılımcı bir kent oluşturmak için çalıştıklarını ve rapor sonuçlarına göre 2024'ün Yerel Yönetimler Bildirgesi'ni hazırlayacaklarını belirtti.

 • 26.09.2023 26 Eyl 14:58 İstanbul'da Mevlit Kandili dolayısıyla cami ve mescitler temizlendi

  İstanbul'da Mevlit Kandili dolayısıyla cami ve mescitler temizlendi İstanbul'daki bazı ilçe belediyeleri, Mevlit Kandili dolayısıyla cami ve mescitlerde temizlik çalışması yaptı. Zeytinburnu Belediyesi ve Maltepe Belediyesi, ilçelerinde bulunan cami ve mescitleri özel temizlik ekipleriyle detaylı bir şekilde temizledi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 11:10 Maltepe Belediyesi, Mevlid Kandili öncesinde ibadethanelerin temizliğini tamamladı

  Maltepe Belediyesi, Mevlid Kandili öncesinde ibadethanelerin temizliğini tamamladı Maltepe Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Mevlid Kandili öncesinde ilçedeki 84 cami ve 46 mescitte temizlik çalışması gerçekleştirdi. İbadethane Temizlik Ekibi, cami ve mescitlerin iç mekanlarını özel makinelerle temizledi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, vatandaşların huzur içinde ve hijyenik bir ortamda ibadet etmeleri için camilerin düzenli olarak temizlendiğini belirtti.

 • 23.09.2023 23 Eyl 14:26 Maltepeli Sporcu İrem Sönmez, Kadına Yönelik Şiddete Dikkat Çekmek İçin 24 Saat Yüzdü

  Maltepeli Sporcu İrem Sönmez, Kadına Yönelik Şiddete Dikkat Çekmek İçin 24 Saat Yüzdü Maltepe Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte Maltepeli sporcu İrem Sönmez, 24 saat boyunca aralıksız yüzerek kadına yönelik şiddete dikkat çekti. Sönmez, Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen bu rekor denemesiyle hem şiddete hem de kadın şiddetine karşı bir duyarlılık uyandırdı. Etkinlikte sporcuya doktor, ambulans ve cankurtaranlar eşlik etti.

 • 23.09.2023 23 Eyl 10:58 Sporcu İrem Sönmez, Kadına Yönelik Şiddete Karşı 24 Saat Yüzdü

  Sporcu İrem Sönmez, Kadına Yönelik Şiddete Karşı 24 Saat Yüzdü Maltepe'de sporcu İrem Sönmez, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla 24 saat boyunca aralıksız yüzdü. Sönmez, Maltepe Belediyesi'nin organizasyonuyla Cumhuriyetin 100'üncü yılında kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla 21 Eylül Perşembe günü saat 17.00'de denize girdi. Hiç dinlenmeden 44 kilometre yüzen sporcu sadece beslenmek için durdu. Yüzme sırasında son 10 saat kramp girdiği için sol kolunu kullanamayan İrem Sönmez, tek kolla sırt üstü yüzerek 24 saati tamamladı. 22 Eylül Cuma günü saat 17.00'de ise Sönmez, elindeki Türk Bayrağı ile alkışlar eşliğinde karaya çıktı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 18:48 Maltepeli Sporcu İrem Sönmez, 24 Saatlik Yüzme Mücadelesini Tamamladı

  Maltepeli Sporcu İrem Sönmez, 24 Saatlik Yüzme Mücadelesini Tamamladı Maltepe Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Kadına Şiddete Meydan Okuyoruz' etkinliğinde İrem Sönmez, 24 saat boyunca aralıksız bir şekilde yüzdü. Beslenme gibi ihtiyaçlarını karaya çıkmadan suda gerçekleştiren Sönmez, mücadeleyi tamamladıktan sonra yaptığı açıklamada, suda geçirdiği 24 saatin kendisi için farklı bir tecrübe olduğunu belirtti. Etkinliğin sonunda ise Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Ercan Konak, İrem Sönmez'e plaket takdim etti.

 • 21.09.2023 21 Eyl 20:30 Maltepeli Sporcu İrem Sönmez, Kadına Şiddete Meydan Okuyor

  Maltepeli Sporcu İrem Sönmez, Kadına Şiddete Meydan Okuyor Maltepeli sporcu İrem Sönmez, kadına yönelik şiddete dikkati çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte 24 saat aralıksız yüzmeye başladı. Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte İrem Sönmez, 500 metrelik mesafede 24 saat boyunca yüzerek destek vermeyi hedefliyor. Organizasyonun amacı, kadına yönelik şiddete 'dur' demek ve meydan okumaktır. İrem Sönmez, Maltepe Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirdiği bu projede seslerini duyurmaya çalışacak.

 • 19.09.2023 19 Eyl 11:23 Maltepe Belediyesi Cumhuriyet Eğitim Merkezi'nde YKS Başarısı

  Maltepe Belediyesi Cumhuriyet Eğitim Merkezi'nde YKS Başarısı Maltepe Belediyesi Cumhuriyet Eğitim Merkezi'nde Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrenciler, üniversite hayallerini gerçekleştirdi. Merkezde öğrenciler yüzde 87'lik başarı oranına ulaştı. Kursa devam eden öğrenciler, farklı bilim dallarında meslek seçimleri yaptılar. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, öğrencilerin başarılarından gurur duyduklarını belirtti ve gençlere destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

 • 14.09.2023 14 Eyl 15:46 Maltepe Belediyesi İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Sırt Çantası ve Kırtasiye Malzemesi Dağıttı

  Maltepe Belediyesi İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Sırt Çantası ve Kırtasiye Malzemesi Dağıttı Maltepe Belediyesi, yeni eğitim-öğretim yılında ilçedeki ihtiyaç sahibi 500 öğrenciye sırt çantası ve kırtasiye malzemesi dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın katılımıyla Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde yapıldı. Başkan Kılıç, öğrencilerle ve aileleriyle birebir ilgilenerek hediyelerini verdi ve eğitim yükünün azaltılması için çalıştıklarını belirtti.

 • 08.09.2023 08 Eyl 01:34 Maltepe Belediyesine ait hafriyat kamyonu freni boşalarak 6 araca çarptı

  Maltepe Belediyesine ait hafriyat kamyonu freni boşalarak 6 araca çarptı Maltepe Belediyesine ait bir hafriyat kamyonu yokuş aşağı park halindeyken freni boşaldı ve önüne çıkan 6 araca çarparak durabildi. Olayda ölen veya yaralanan olmadı. Polis ekipleri olayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

 • 07.09.2023 07 Eyl 13:44 Maltepe Belediyesi Okullarda Bakım ve Temizlik Çalışmaları Yapıyor

  Maltepe Belediyesi Okullarda Bakım ve Temizlik Çalışmaları Yapıyor Maltepe Belediyesi, yeni eğitim-öğretim yılı başlarken, ilçedeki okullarda bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yapıyor. Okulların açılmasına dek sürecek çalışmayla Maltepeli öğrencilerin daha temiz ve sağlıklı koşullarda eğitim almasına katkı sunuluyor.

 • 06.09.2023 06 Eyl 15:21 Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Gençlerle Buluştu

  Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Gençlerle Buluştu Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepeli gençler ile bir araya gelerek gençlerin fikirlerini dinledi ve sorularını yanıtladı. Buluşmada gençlerin çeşitli konulardaki istek ve önerileri de paylaşıldı.

 • 02.09.2023 02 Eyl 14:39 Maltepe'de "Kardeş Türküler" Rüzgârı Esti

  Maltepe'de 'Kardeş Türküler' Rüzgârı Esti Maltepe Belediyesi’nce düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü konserinde ezgileriyle kardeşlik ve dostluğun gelişimine katkı sunan Kardeş Türküler sahne aldı. Yaşar Kemal’in adının verildiği kültür merkezi önünde gerçekleştirilen konser öncesi gökyüzüne barış güvercinleri uçuruldu. Konser öncesi konuşan ev sahibi Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bu meydanda görüyorum ki burada sizleri buluşturan sevginin ve barışın tüm Anadolu’yu saracağını düşünüyorum. Hepinizin 1 Eylül Dünya Barış Günü’ün kutluyorum” dedi.

Advertisement