Ereğli Organize Sanayi Genişliyor - Son Dakika

Ereğli Organize Sanayi Genişliyor

15.02.2012 12:48
Ereğli Organize Sanayi Genişliyor

Ereğli'ye kurulacak olan ikinci Organize Sanayi için yer teslim kararı çıktı.

Ereğli'ye kurulacak olan ikinci Organize Sanayi için yer teslim kararı çıktı.

Ereğli- Konya karayolu üzerinde bulunan Ereğli Organize Sanayi'ne ek olarak yapılacak olan ikinci Organize Sanayi için 158 hektarlık yer devri kararı, Maliye Bakanlığı tarafından onaylandı.

Onay ile birlkte 100 hektarlık alanda kurulu olan Organize Sanayi 258 hektara çıktı.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, "Öteden beri Ereğli'de istihdam yaratacak tarımsal sanayinin gelişmesi için çaba ve gayretlerimiz sürüyordu. Bu çalışmalarımız sonuç verdi ve Ereğli Organize Sanayinin 100 hektarlık alanına 158 hektarlık ilave yer devri, Maliye Bakanlığınca onaylandı. Uzun süren bu 158 hektarlık alanın devrinde büyük çaba ve emeği olan Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu, Konya Milletvekillerimiz Cem Zorlu, Mustafa Kalaycı, Konya Valimiz Aydın Nezih Doğan, Ereğli Kaymakamımız Hasan Bağcı'ya, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü personeline ve Ankara'da bulunan Ereğlili bürokratlarımıza teşekkür borçluyuz" dedi.

Oprukçu, "İkinci organize sanayimize Ereğlili yatırımcılarımıza öncelik vereceğiz ve Ereğlili yatırımcılarımızın da sanayimize yatırım yapmalarını istiyoruz" dedi.

- KONYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Milli Anadolu Kartalı-2023/1 Eğitimi başladı Milli Anadolu Kartalı-2023/1 Eğitimi başladı Konya Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar Haftası kapsamında depremzede vatandaşlar için etkinlik düzenledi Konya Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar Haftası kapsamında depremzede vatandaşlar için etkinlik düzenledi KTÜN, 'Kahramanmaraş Merkezli Depremleri İnceleme Raporu'nu yayımladı KTÜN, 'Kahramanmaraş Merkezli Depremleri İnceleme Raporu'nu yayımladı

Son Dakika Yerel Ereğli Organize Sanayi Genişliyor - Son Dakika


Advertisement