Erzincan'da TOKİ'nin Yapacağı Konutlara Yoğun İlgi - Son Dakika

Erzincan'da TOKİ'nin Yapacağı Konutlara Yoğun İlgi

03.01.2012 11:00
Erzincan'da TOKİ'nin Yapacağı Konutlara Yoğun İlgi

Erzincan'da alt gelir grubuna yönelik yapılacak TOKİ konutlarının başvurularında yoğunluk yaşanıyor.

Erzincan'da alt gelir grubuna yönelik yapılacak TOKİ konutlarının başvurularında yoğunluk yaşanıyor.

Kent merkezine bağlı Geçit beldesinde alt gelir gurubuna yönelik yapılması planlanan TOKİ konutları için müracaatlar başladı.

Geçit beldesinde yapılacak olan 304 konut için belediye binasına gelen vatandaşlar, kayıt yaptırmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

CHP Belde Belediye Başkanı Düzgün Bilgin, konutlar için beklenenden daha fazla talep geldiğini, binin üzerinde müracaat yapılmasını beklediklerini söyledi.

Bilgin, konutlar için beldeden talep olmayınca Erzincan merkezden ihtiyacı olanların gelip kayıt yaptırdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Alt yapı grubundan talep olunca biz tekrar TOKİ'ye müracaat ettik. Geçen haftada TOKİ ile yaptığımız görüşmede 304 konut sayısını çıkardık. 304 konutun başvurularını başlattık. Çok aşırı talep var. Bu talebi karşılamak mümkün değil. Bu başvurularda herkesi kontrol etmek mümkün değil. Burada herkesi yazmak, herkesi ev sahibi yapmak mümkün değil. Tabi ben isterim herkes ev sahibi olsun, ama yeterli konut sayısı yok. Bizim beldemiz küçük olduğu için bu talebi karşılamak mümkün değil. Biz ancak 304 kişi alabiliriz."

- ERZİNCAN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Okul önlerinde polis denetimi Okul önlerinde polis denetimi Depremzede çocukların yaraları sarılıyor Depremzede çocukların yaraları sarılıyor Erzincan'da ilk teravih namazında camiler doldu Erzincan'da ilk teravih namazında camiler doldu

Son Dakika Yerel Erzincan'da TOKİ'nin Yapacağı Konutlara Yoğun İlgi - Son Dakika


Advertisement