Başkan Büyükerşen Duyurdu: Ebb İşçilerinin Maaşına Yüzde 50 Oranında Zam Yapıldı - Son Dakika

Başkan Büyükerşen Duyurdu: Ebb İşçilerinin Maaşına Yüzde 50 Oranında Zam Yapıldı

10.08.2022 16:46
Başkan Büyükerşen Duyurdu: Ebb İşçilerinin Maaşına Yüzde 50 Oranında Zam Yapıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen, belediye işçilerinin maaşına temmuz ayından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 50 oranında artış yapıldığını açıkladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen, belediye işçilerinin maaşına temmuz ayından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 50 oranında artış yapıldığını açıkladı.

Başkan Büyükerşen, sosyal medya hesabından işçilerin maaşlarında yapılan artışla ilgili açıklama yaptı. Büyükerşen'in paylaşımı şöyle:

"Ekonomik kriz her geçen gün daha da derinleşirken, hiç kuşku yok ki bu durum en ağır şekilde ücretli çalışanları etkilemektedir. Asgari ücrete yapılan ve müjde olarak duyurulan zam oranlarının bile birkaç ay içinde hızla eriyip gittiğini, mutfaklardaki yangını söndürmeye çare olmadığını üzülerek gözlemliyoruz.

Başta döviz fiyatları ile ona bağlı olan akaryakıt, elektrik gibi temel girdilerimizdeki, mal ve hizmet alımları ile yapım işlerindeki yüksek fiyat artışlarına rağmen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarımız olarak bizler de yaşanan ekonomik krizin pençesinde bir taraftan hizmet üretmeye bir taraftan da çalışanlarımızın geçim sıkıntısını hafifletmeye yönelik çıkış yolları arıyoruz.

Bu bağlamda geçen sene yapılan toplu iş anlaşması uyarınca, aldıkları maaş artışları hızla eriyen kadrolu işçilerimizin maaşlarında temmuz ayından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 50 oranında artış yapma kararı aldık. Ayrıca Estram çalışanlarımızın da maaşlarına yönelik iyileştirme çalışmalarımızı kısa süre içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Espark Şirketimiz bünyesinde çalışan işçilerimizi kapsayan toplu iş görüşmeleri de devam ediyor. Onlar içinde bütçe olanaklarımız çerçevesinde bir artış yapma çabası içindeyiz.

1999 yılından beri sürdürdüğümüz hizmetlerin, yaşama geçirdiğimiz projelerin tamamında emeği bulunan, kısaca Eskişehir'in bugününde izi olan tüm emekçi arkadaşlarımın daha da fazlasını hak ettiklerini biliyorum. Umarım ülkemizin içinde bulunduğu bu kötü gidiş bir an önce son bulur ve tüm ücretli çalışanların yanı sıra esnaflar, üreticiler yani toplumun her kesimi hak ettiği huzur ve istikrar ortamında daha güzel işler başarır."

YORUMLAR
500
Son dakika gündem: Ev basıp, akrabalarını öldüren baba ve 2 oğlu adliyede (2) Son dakika gündem: Ev basıp, akrabalarını öldüren baba ve 2 oğlu adliyede (2) Eskişehir'de evlerden hırsızlık yapan 2 kadından 1'i tutuklandı Eskişehir'de evlerden hırsızlık yapan 2 kadından 1'i tutuklandı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı 13. Raylı Sistem Teknolojileri ve Taşımacılık Fuarına Katıldı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı 13. Raylı Sistem Teknolojileri ve Taşımacılık Fuarına Katıldı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Başkan Büyükerşen Duyurdu: Ebb İşçilerinin Maaşına Yüzde 50 Oranında Zam Yapıldı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement