Son dakika Yılmaz Büyükerşen haberleri, Yılmaz Büyükerşen son dakika, son dakika Yılmaz Büyükerşen

Son Dakika Yılmaz Büyükerşen Haberleri

 • Sadettin Tantan, Eskişehir'deki Şehircilik Projelerini İnceledi
  25 Şub Sadettin Tantan, Eskişehir'deki Şehircilik Projelerini İnceledi

  Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret ederek şehircilik projelerini yerinde gördü. Tantan, Eskişehir'in örnek projelerle fark yaratan bir şehir olduğunu belirtti.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İhale Davası Yeniden Görülmeye Devam Edildi
  16 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İhale Davası Yeniden Görülmeye Devam Edildi

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde bazı ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla Yılmaz Büyükerşen ve diğer sanıkların tutuksuz yargılandığı davanın Yargıtayın bozma ilamının ardından yeniden görülmesine devam edildi. Duruşmaya sanıklar katılmazken, Büyükerşen'in avukatları müvekkilinin beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, Hazine avukatına ek rapora karşı beyanda bulunması için süre vererek duruşmayı mayısa erteledi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in davası ertelendi
  16 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in davası ertelendi

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile 22 belediye bürokratının 'İhaleye fesat karıştırma' davası 3 Mayıs'a ertelendi.

 • AK Parti Milletvekili Gökçek, Yılmaz Büyükerşen hakkında suç duyurusunda bulunacak
  16 Şub AK Parti Milletvekili Gökçek, Yılmaz Büyükerşen hakkında suç duyurusunda bulunacak

  AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı'ya yönelik hakaretlerinden dolayı hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Gökçek, Büyükerşen'in sözlerini ahlaksızlık olarak nitelendirerek, hukuk yoluyla ve toplum önünde kendisine haddini bildireceklerini belirtti.

 • AK Parti Milletvekili Osman Gökçek, Yılmaz Büyükerşen'e suç duyurusunda bulunacak
  16 Şub AK Parti Milletvekili Osman Gökçek, Yılmaz Büyükerşen'e suç duyurusunda bulunacak

  AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı'ya yönelik hakaretlerinden dolayı hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

 • Bahçeli: DEM'lenmiş CHP, Türkiye'den kopmuştur
  13 Şub Bahçeli: DEM'lenmiş CHP, Türkiye'den kopmuştur

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP'nin DEM'in çekim alanına girdiğini ve Türkiye'den kopmuş olduğunu belirtti. Bahçeli, CHP'nin siyasi iflas bayrağını çektiğini ve muhalefetin gerçeklerle örtüşmediğini söyledi. Ayrıca, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı ailesi hakkındaki sözlerine tepki göstererek, CHP'nin aşağılık sözlerle özetlendiğini ifade etti.

 • Bahçeli: DEM'lenmiş CHP, Türkiye'den kopmuştur
  13 Şub Bahçeli: DEM'lenmiş CHP, Türkiye'den kopmuştur

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, DEM'in CHP ile işbirliği yapmasının hiçbir işe yaramayacağını belirtti. Bahçeli, CHP'nin Türkiye'den kopmuş olduğunu ifade etti. Ayrıca, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı ailesi hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

 • Osmanlı Ocakları, Yılmaz Büyükerşen'in sözlerine tepki gösterdi
  12 Şub Osmanlı Ocakları, Yılmaz Büyükerşen'in sözlerine tepki gösterdi

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı padişah ve şehzadeleri ile ilgili sözlerine tepki gösteren Osmanlı Ocakları Eskişehir İl Teşkilatı, belediye önünde basın açıklaması yaptı. Grup, Büyükerşen'e su bidonu ve çelenklerle tepki göstererek, kadınların Osmanlı ve Selçuklu medeniyetlerindeki önemine vurgu yaptı. Açıklamada, Büyükerşen'in kadınlara yönelik aşağılayıcı hareketlerini ve sözlerini kınadıkları belirtildi.

 • Türk Ocağı Başkanı Büyükerşen'e tepki gösterdi
  12 Şub Türk Ocağı Başkanı Büyükerşen'e tepki gösterdi

  Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in tarihle alay eden ve ırkçılık yapan konuşmasına tepki gösterdi.

 • MHP Eskişehir İl Başkanı, Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı sözlerine tepki gösterdi
  12 Şub MHP Eskişehir İl Başkanı, Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı sözlerine tepki gösterdi

  MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı padişah ve şehzadeleri ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Candemir, Büyükerşen'in açıklamalarını Türk milletinin tarihine yapılmış bir hakaret ve aşağılama olarak nitelendirdi. Candemir, Osmanlı İmparatorluğu'nun fetih seferlerini indirgemeyi cehalet ve aşağılık olarak gördüğünü belirtti ve Büyükerşen'den özür dilemesini beklediklerini ifade etti.

 • AK Parti, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Osmanlı padişahlarına yönelik sözlerine tepki gösterdi
  12 Şub AK Parti, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Osmanlı padişahlarına yönelik sözlerine tepki gösterdi

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı padişah ve şehzadeleri hakkındaki sözlerine AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak ve AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Özlem Ünalır tepki gösterdi. Albayrak, Büyükerşen'in açıklamasını kınadıklarını belirtirken, Ünalır ise talihsiz açıklamayı kadın kolları teşkilatı adına kınadıklarını ifade etti.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı'na Osmanlı İmparatorluğu açıklaması tepki çekti
  12 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı'na Osmanlı İmparatorluğu açıklaması tepki çekti

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı İmparatorluğu'nun seferlerini aşağılayıcı şekilde nitelendirmesi AK Parti'den tepki aldı.

 • Ocak Partisi ve Osmanlı Ocakları, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i eleştirdi
  12 Şub Ocak Partisi ve Osmanlı Ocakları, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i eleştirdi

  Ocak Partisi ve Osmanlı Ocakları Eskişehir İl Başkanı Sezgin Kocabay, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı'ya ve İslam'ın değerlerine saldırdığını belirterek, Büyükerşen'in halkın değer yargılarına saldırarak neyi amaçladığını sordu. Kocabay, Büyükerşen'in Osmanlı ve İslam'ı anlamadığını ve Eskişehir'i yönetemediğini iddia etti.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı İmparatorluğu'na yönelik sözleri tepki çekti
  12 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı İmparatorluğu'na yönelik sözleri tepki çekti

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in seçim bürosu açılışında Osmanlı İmparatorluğu'nun Avrupa'ya yaptığı seferler hakkında yaptığı beyanat, Sultan Abdülhamid Han'ın torunu Orhan Osmanoğlu tarafından kınandı. Osmanoğlu, özür dilemeyen Büyükerşen'e hukuki süreç başlatacağını belirtti.

 • Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Osmanlı dönemine eleştirilerde bulundu
  12 Şub Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Osmanlı dönemine eleştirilerde bulundu

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP'nin seçim bürosunun açılışında Osmanlı dönemine ilişkin eleştirilerde bulundu. Bu sözler AK Parti ve MHP'den tepki aldı.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Osmanlı İmparatorluğu'nu aşağıladı
  11 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Osmanlı İmparatorluğu'nu aşağıladı

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı İmparatorluğu'na yönelik aşağılayıcı açıklamaları tepki çekti. AK Parti ve MHP'den yapılan açıklamalarda Büyükerşen'in terbiyesizlik yaptığı ifade edildi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı sözlerine tepki
  11 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı sözlerine tepki

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu ve MHP İl Başkanlığı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Osmanlı padişah ve şehzadeleri ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Hatipoğlu, belediye yönetiminin toplumu kutuplaştırmak için gündemi bulandırmaya çalıştığını belirtirken, Candemir ise Büyükerşen'in sözlerinin Türk milletinin tarihine yapılmış bir hakaret olduğunu ifade etti.

 • CHP'li Yılmaz Büyükerşen'den Osmanlı için skandal sözler: Ne zaman padişahlara karı alsalar hemen Avrupa'ya sefer yapıyorlardı
  11 Şub CHP'li Yılmaz Büyükerşen'den Osmanlı için skandal sözler: Ne zaman padişahlara karı alsalar hemen Avrupa'ya sefer yapıyorlardı

  CHP'li Yılmaz Büyükerşen, partisinin Eskişehir adayı Ayşe Ünlüce'nin mitinginde Osmanlı için skandal sözler sarf etti. Osmanlı'nın beyaz tenli kadınlar için Avrupa'ya sefer düzenlediğini iddia eden Büyükerşen, ''Ne zaman şehzade veya padişahlardan birine karı alacaklar. Hemen sefer yapıyorlar Avrupa'ya. Beyaz tenli, mavi gözlü olacak diye.'' ifadelerini kullandı.

 • Özgür Özel: Bizi buraya getiren seçmen değişmedi
  01 Şub Özgür Özel: Bizi buraya getiren seçmen değişmedi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti genel merkezinde düzenlenen Yerel Yönetimler Çalıştayı'na katılarak yaptığı konuşmada, ittifak yaptıkları partilerde yönetimlerin veya anlayışların değiştiğini belirtti. Ancak, bizi buraya getiren seçmenin değişmediğini ve yeni seçmenlerin olduğunu vurguladı. Özel, Türkiye İttifakı'nı örmek gerektiğini ve tekrarın gücünden yararlanmak gerektiğini ifade etti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bizi buraya getiren seçmen değişmedi, yeni seçmen var
  01 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bizi buraya getiren seçmen değişmedi, yeni seçmen var

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti genel merkezinde düzenlenen Yerel Yönetimler Çalıştayı'na katıldı. Özel, konuşmasında ittifak yaptıkları partilerdeki değişikliklere rağmen seçmenin değişmediğini ve yeni seçmenlerin olduğunu belirtti. Özel, Türkiye İttifakı'nı örmek gerektiğini vurgulayarak, geçmişte elde ettikleri başarıları anlatmanın önemine değindi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yılmaz Büyükerşen'in CHP'li belediyelerin genel koordinatörü olacağını açıkladı
  27 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yılmaz Büyükerşen'in CHP'li belediyelerin genel koordinatörü olacağını açıkladı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir ilçe ve belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 86 yaşındaki Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in Türkiye'deki bütün CHP'li belediyelerin yer alacağı komisyonun genel koordinatörü olacağını duyurdu. Özel, ayrıca 31 Mart'taki seçimlerde 'Türkiye İttifakı' ile başarılı sonuçlar elde edeceklerini belirtti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yılmaz Büyükerşen'in elini öptü
  27 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yılmaz Büyükerşen'in elini öptü

  Eskişehir'de 5 dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten Yılmaz Büyükerşen'in veda konuşmasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katıldığı toplantıda elini öperek birbirlerine sarıldıkları görüldü. Büyükerşen, jübilesi yapılan bir belediye başkanı olarak kendini mutlu hissettiğini belirtti.

 • Eskişehir, 2027 Avrupa Gençlik Başkenti unvanı için başvuru yapacak
  23 Oca Eskişehir, 2027 Avrupa Gençlik Başkenti unvanı için başvuru yapacak

  Avrupa Gençlik Forumu tarafından verilen Avrupa Gençlik Başkenti unvanı için Eskişehir'in 2027 adaylık başvuru çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in katıldığı törenle iş birliği protokolü imzalandı. Eskişehir, gençleri güçlendirmek ve genç katılımını artırmak amacıyla Avrupa Gençlik Başkenti unvanı için başvuruda bulunacak.

 • Başkan Büyükerşen, uzun yıllar görev yapan muhtarlara teşekkür plaketi verdi
  23 Oca Başkan Büyükerşen, uzun yıllar görev yapan muhtarlara teşekkür plaketi verdi

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Akcami Mahallesi Muhtarı Kemal Mandal ve Gültepe Mahallesi Muhtarı Ali Al'a, başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Büyükerşen, emektar muhtarların belediye ile vatandaş ilişkisine sağladıkları büyük katkı nedeniyle kendilerine şükranlarını iletti.

 • Kadın Adaylara Eğitim Programı'nda Büyükerşen'den önemli mesaj
  21 Oca Kadın Adaylara Eğitim Programı'nda Büyükerşen'den önemli mesaj

  29 Ekim Kadınları Derneği Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen Kadın Adaylara Eğitim Programı'nda konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kadınların yönetimlerde yer almasının önemine dikkat çekerek, 'Kadın elinin değdiği yer cennet olur' dedi.

 • Zafer Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Beki, Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti
  17 Oca Zafer Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Beki, Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti

  Zafer Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Beki ve partinin il ve ilçe başkanları, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e nezaket ziyaretinde bulundu. Beki, Büyükerşen'in şehre yaptığı hizmetleri takdir ederek teşekkür etti. Ziyaret sırasında karşılıklı görüş alışverişi yapıldı ve hediye takdim edildi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 300 Milyon TL Kredi Çekme Yetkisi İptal Edildi
  16 Oca Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 300 Milyon TL Kredi Çekme Yetkisi İptal Edildi

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e verilen 300 milyon TL kredi çekme yetkisi, mahkeme kararıyla iptal edildi. Mahkeme, belediyenin hesaplama yapmadan hareket ettiğini ve hukuka aykırı davrandığını belirtti.

 • Yılmaz Büyükerşen, CHP'yi eleştirdi: 'Bir virüs gibi siyasetle uğraşan insanlar var'
  15 Oca Yılmaz Büyükerşen, CHP'yi eleştirdi: 'Bir virüs gibi siyasetle uğraşan insanlar var'

  Eskişehir'de 25 yıllık belediye başkanlığı döneminin sonuna gelen Yılmaz Büyükerşen, aday tanıtım toplantısında partisi CHP'yi eleştirdi. Büyükerşen, CHP içindeki geçimsizlikler, kıskançlıklar ve iftiraların hala devam ettiğini belirtti. Aday tanıtım toplantısında yerine aday gösterilen Ayşe Ünlüce'ye destek isteyen Büyükerşen, partililere hakkını helal etmeyeceğini söyledi.

 • Yeniden aday gösterilmeyen Yılmaz Büyükerşen'den CHP'ye zehir zemberek sözler
  15 Oca Yeniden aday gösterilmeyen Yılmaz Büyükerşen'den CHP'ye zehir zemberek sözler

  Eskişehir'de 25 yıllık belediye başkanlığı döneminin sonuna gelen ve yeniden aday gösterilmeyen Yılmaz Büyükerşen, aday tanıtım toplantısında partisi CHP'yi eleştirdi. Gençlik yıllarında partililer arasında kıskançlıklar, iftira atmalar olduğunu söyleyen Büyükerşen, "Ve bugün hala biraz daha bozulmuş vaziyette. CHP'nin büyük hastalıklarından biri, adeta bir virüs, mikrop gibi siyasetle uğraşan insanlar arasında ne yazık ki var. Bunu cesaretle hiç çekinmeden söylüyorum." dedi.

 • CHP Eskişehir İl Başkanlığı, yerel seçim adaylarını tanıttı
  15 Oca CHP Eskişehir İl Başkanlığı, yerel seçim adaylarını tanıttı

  Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Başkanlığı düzenlediği basın toplantısında yerel seçim adaylarını tanıttı.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Milletvekilleri Şehit Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu
  13 Oca Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Milletvekilleri Şehit Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer ve İbrahim Arslan ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, şehit Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Şehit Evcin'in babası ve annesi, ziyaretçilere başsağlığı dileklerini iletti.

 • CHP'de aday gösterilmeyen Yılmaz Büyükerşen sessizliğini bozdu
  12 Oca CHP'de aday gösterilmeyen Yılmaz Büyükerşen sessizliğini bozdu

  25 yıl büyükşehir belediye başkanlığı yaptıktan sonra partisi CHP tarafından bu kez aday gösterilmeyen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yaşanan süreç ile ilgili kırgınlıklarını anlattı. Büyükerşen, "25 senede eğer partililerimiz bizi tanımıyorsa anketle tanıması kırıcı bir olaydı. Kırıldık, burkulduk biraz. Üzülmedim ama kırıldım daha doğrusu" ifadelerini kullandı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e Teşekkür Etti
  11 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e Teşekkür Etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Özel, Büyükerşen'in Eskişehir'i bugünkü haline getiren ve bayrağı Ayşe Ünlüce'ye devreden bir lider olduğunu belirtti. Özel, Büyükerşen'in tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceklerini söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti
  11 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Büyükerşen'e Eskişehir'in gelişimine katkılarından dolayı minnettar olduğunu belirtti. Özel ayrıca, Büyükerşen'in tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceklerini ifade etti.

 • Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'den Veda Mesajı
  11 Oca Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'den Veda Mesajı

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 25 yıllık görevinin ardından aday gösterilmemesi üzerine veda mesajı yayınladı. Büyükerşen, Ayşe Ünlüce'nin aday gösterilmesiyle birlikte çekildiği fotoğrafı paylaşarak, Eskişehir'e hizmet etmek için çalıştığını ifade etti. Kendisinin önerdiği Ünlüce'yi destekleyeceğini belirten Büyükerşen, Eskişehirlilere teşekkür etti ve yeni başkanla birlikte çalışacaklarını söyledi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Yeni Aday: Ayşe Ünlüce
  11 Oca Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Yeni Aday: Ayşe Ünlüce

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in yerine aday gösterilen Ayşe Ünlüce hakkında vatandaşların düşünceleri. Bazı vatandaşlar, 'gösterme aday' ile seçimin kazanılamayacağını söylerken, bazıları da Ünlüce'yi tanımadıklarını ifade etti.

 • CHP, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ayşe Ünlüce'yi aday gösterdi
  11 Oca CHP, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ayşe Ünlüce'yi aday gösterdi

  CHP, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için belediyede hukuk müşavirliğinin yanı sıra genel sekreterlik görevlerinde bulunan 2 çocuk annesi avukat Ayşe Ünlüce'yi (54) aday gösterdi. Ünlüce'nin adaylığı ile Eskişehir'de 1999 yılından bu yana 5 dönemdir belediye başkanı olan Yılmaz Büyükerşen'in (86) dönemi de kapanmış oldu.

 • AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce'yi tebrik etti
  11 Oca AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce'yi tebrik etti

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce'yi sosyal medya hesaplarından tebrik etti. Hatipoğlu, Ünlüce'ye başarılar diledi ve Eskişehir'e hizmet etme niyetinde olduklarını belirtti. Öte yandan, Ünlüce'nin açıklanmasının ardından CHP'nin önde gelen isimlerinin kutlama mesajı atmaması dikkat çekti.

 • Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti
  10 Oca Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti

  Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i asfalt serim çalışmalarına sağladığı ekipman desteği dolayısıyla ziyaret ederek teşekkür etti. Başkan Büyükerşen, nazik ziyaret dolayısıyla Subaşı'nı tebrik etti ve başarılı çalışmalarından dolayı kendisini takdir etti.

 • Eskişehir Belediye Başkanları Çalıştaya Katılmayacak
  03 Oca Eskişehir Belediye Başkanları Çalıştaya Katılmayacak

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sosyal Demokrasi Derneği tarafından düzenlenecek olan Yerel Yönetimler Çalıştayı'na danışılmadıklarını ve bilgi verilmediğini belirterek etkinliğe katılmayacaklarını duyurdu. Başkanlar, çalıştayın zamanlamasının ve etkinliğin emrivaki şeklinde düzenlenmesinin doğru olmadığını vurguladılar.

 • Eskişehir Belediye Başkanları, Yerel Yönetimler Çalıştayı'na Katılmayacak
  03 Oca Eskişehir Belediye Başkanları, Yerel Yönetimler Çalıştayı'na Katılmayacak

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, yapılan ortak açıklamada, kendilerinin konuşmacı olarak programda yer aldığı Yerel Yönetimler Çalıştayı'na katılmayacaklarını duyurdu. Açıklamada, etkinliğin zamanlamasının manidar olduğu ve siyasi hesaplarla gerçekleştirilecek bir etkinlik olduğu vurgulandı. Ayrıca, Eskişehir'in yerel yönetim alanında ulusal ve uluslararası üne sahip olduğu belirtilerek, emrivaki ile düzenlenen organizasyonların kent geleneğine yakışmadığı ifade edildi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 'Fırtına' adlı yeni çocuk oyununu sahnelemeye hazırlanıyor
  26 Ara Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 'Fırtına' adlı yeni çocuk oyununu sahnelemeye hazırlanıyor

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 'Fırtına' adlı çocuk oyununu sahnelemeye hazırlanırken, Başkan Yılmaz Büyükerşen, oyuncuları ziyaret ederek başarılar diledi. Oyunun prömiyeri 27 Aralık'ta yapılacak ve 2024 yılında da sahnelenmeye devam edecek.

 • Eskişehir 2027 Avrupa Gençlik Başkenti adaylık başvurusu başladı
  26 Ara Eskişehir 2027 Avrupa Gençlik Başkenti adaylık başvurusu başladı

  Avrupa Gençlik Forumu tarafından Avrupa şehirlerine bir yıllığına verilen Avrupa Gençlik Başkenti unvanı için Eskişehir'in 2027 adaylık başvuru çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'in gençlik ve üniversite şehri olduğunu belirterek çalışmalara tam destek verdi.

 • Eskişehir İklim Zirvesi'nde Elektrikli Otobüs Müjdesi
  25 Ara Eskişehir İklim Zirvesi'nde Elektrikli Otobüs Müjdesi

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir İklim Zirvesi'nin açılışında konuşarak iklim krizine karşı mücadelelerini 'karbon nötr' ve 'dirençli şehir' olma hedefiyle sürdüreceklerini belirtti. Ayrıca, elektrikli otobüs ihalesinin tamamlandığını duyurdu.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e Şehircilik Ödülü
  22 Ara Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e Şehircilik Ödülü

  Uluslararası Altın Saat Kulesi Festivali'nde, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e eğitime sunduğu katkılar ve başarılı projeleri nedeniyle 'Şehircilik Ödülü' verildi.

 • Nebil Özgentürk, Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti
  15 Ara Nebil Özgentürk, Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti

  Gazeteci-Yazar, Belgesel Yapımcısı ve Yönetmen Nebil Özgentürk, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e nezaket ziyaretinde bulundu. Özgentürk, Büyükerşen'in başarılı çalışmalarını takdir etti ve Eskişehir'in çağdaş bir şehir haline gelmesinde Büyükerşen'in önemli rol oynadığını belirtti.

 • Eskişehir'de düzenlenen 6. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi sonrası teknik gezi düzenlendi
  11 Ara Eskişehir'de düzenlenen 6. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi sonrası teknik gezi düzenlendi

  Eskişehir'de gerçekleştirilen 6. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi'nin ardından kongre düzenleyicileri ve katılımcılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in projelerini yerinde incelemek üzere teknik bir gezi düzenledi. Heyet, Porsuk Çayı Islah Projesi'ni, turistik tesisleri ve diğer merkezleri ziyaret etti.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, hayallerden vazgeçmemeyi vurguladı
  10 Ara Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, hayallerden vazgeçmemeyi vurguladı

  Eskişehir'de düzenlenen 6. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi'nin kapanış oturumunda konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, hayallerden ve ideallerden vazgeçmemenin önemini vurguladı. Büyükerşen, Eskişehir'de gerçekleştirilen şehircilik projelerini ve başarıları paylaştı.

 • Vatandaş, 86 yaşındaki Büyükerşen'e 'Yeter' dedi
  06 Ara Vatandaş, 86 yaşındaki Büyükerşen'e 'Yeter' dedi

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in adaylık açıklaması sonrasında vatandaşlar, 86 yaşında olmasını göstererek, 'Artık daha genç biri olsun' diyor. Büyükerşen'in adaylığına tepki gösterenler, genç bir adayın gelmesini bekliyor.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in adaylığına tepki
  06 Ara Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in adaylığına tepki

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in 86 yaşında yeniden aday adayı olması, vatandaşlar tarafından eleştiriliyor. Eskişehirliler, genç birinin görevi devralması gerektiğini düşünüyor.

 • 86 yaşındaki Büyükerşen, belediye başkanlığı için yeniden adaylık başvurusu yaptı
  05 Ara 86 yaşındaki Büyükerşen, belediye başkanlığı için yeniden adaylık başvurusu yaptı

  1999'dan bu yana Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir İl Başkanlığı'na belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ni İmzaladı
  27 Kas Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ni İmzaladı

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından hazırlanan 'Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ni imzaladı. Politika belgesi, Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) Şiddet ve Taciz Sözleşmesi'ni hayata geçirmeyi amaçlamaktadır. Belgede, yerel yönetimlerin çalışanları için şiddet ve tacizden arındırılmış bir çalışma ortamı sağlamayı taahhüt ettiği belirtilmektedir.

 • Başkan Büyükerşen, mezun olduğu okulda Öğretmenler Günü'nü kutladı
  24 Kas Başkan Büyükerşen, mezun olduğu okulda Öğretmenler Günü'nü kutladı

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mezun olduğu Cumhuriyet İlkokulu'ndaki törene katıldı. Törende diploması hediye edilen Büyükerşen, duygusal anlar yaşadığını belirterek öğretmenlerin gününü kutladı.

 • Başkan Büyükerşen'den Öğretmenler Günü Mesajı
  23 Kas Başkan Büyükerşen'den Öğretmenler Günü Mesajı

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, tüm öğretmenlere kutlama ve teşekkürlerini iletti. Başkan Büyükerşen, öğretmenlerin önemine vurgu yaparak, Atatürk'ün sözlerini hatırlattı ve geleceğin nesillerinin öğretmenlerin eseri olacağını belirtti.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bülent Ecevit'i Anma Etkinliği Düzenledi
  17 Kas İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bülent Ecevit'i Anma Etkinliği Düzenledi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin üçüncü Genel Başkanı Bülent Ecevit'in ölümünün 17. yılı anısına anma etkinliği düzenledi. Etkinlikte eski Kültür Bakanı Prof. Dr. Suat Çağlayan moderatörlük yaparken, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de Bülent Ecevit ile ilgili anılarını paylaştı. Program, Ecevit'in şiirlerinin dinletisiyle sona erdi.

 • CHP Mihalıççık İlçe Başkanı İsmet Taner ve Yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i Ziyaret Etti
  13 Kas CHP Mihalıççık İlçe Başkanı İsmet Taner ve Yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i Ziyaret Etti

  CHP Mihalıççık İlçe Başkanı İsmet Taner ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Taner, yapılan faaliyetler ve ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve Büyükerşen'e teşekkür etti. Büyükerşen ise Taner ve yönetimini tebrik ederek başarılar diledi. Ziyaret, çektirilen fotoğraf ile sona erdi.

 • Yılmaz Büyükerşen'den 10 Kasım Mesajı
  09 Kas Yılmaz Büyükerşen'den 10 Kasım Mesajı

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölünün 85. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Büyükerşen, "Fikirlerinden, eserlerinden ve cesaretinden aldığımız güçle; yolundan hiç ayrılmadan ilerlerken, bizim için dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da zaman, daima Atatürk'ü gösterecektir!" dedi.

 • ESMEK Oyun Evi'ndeki Çocuklardan Başkana Anlamlı Sürpriz
  08 Kas ESMEK Oyun Evi'ndeki Çocuklardan Başkana Anlamlı Sürpriz

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) Sarıcakaya Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e, Oyun Evi'ndeki çocuklar tarafından keçe parçalarından yapılan el işi kalp tablosu hediye edildi. Büyükerşen, ziyaret sırasında kursiyerlerin ortaya çıkardığı eserleri inceledi ve başarılı çalışmaları dolayısıyla tebrik etti. Ayrıca, ESMEK Oyun Evi'ndeki miniklerin sürpriziyle karşılaşan Büyükerşen, onlara teşekkür ederek geleceğin temsilcileri olduklarını vurguladı.

 • Ahmet Necdet Sezer Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni Ziyaret Etti
  31 Eki Ahmet Necdet Sezer Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni Ziyaret Etti

  10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Eskişehir'de bulunan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni ziyaret etti. Sezer, müzeyi çok beğendiğini dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti.

 • CHP Milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'i ziyaret etti
  26 Eki CHP Milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'i ziyaret etti

  CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında şehir ve ülke gündemiyle ilgili görüş alışverişi yapıldı ve bir fotoğraf çekildi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Gençlere Seslendi
  22 Eki Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Gençlere Seslendi

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'de intihar eden iki genç ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaparak gençlere seslendi. Başkan Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile Gençlik Merkezi'nin kapılarının tüm gençlere açık olduğunu ifade ederek, 'Gelin problemlerinizin çözümü için birlikte mücadele edelim' dedi.

 • Eskişehir Muhtarlar Derneği Başkanı ve beraberindeki muhtarlar Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ziyaret etti
  20 Eki Eskişehir Muhtarlar Derneği Başkanı ve beraberindeki muhtarlar Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ziyaret etti

  Eskişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Güler, Odunpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Önlü ve beraberindeki muhtarlar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti. Ziyarette Büyükerşen, muhtarların önemine vurgu yaparak, 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutladı. Muhtarlar da Büyükerşen'e destekleri için teşekkür etti.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İhale Davası Yeniden Görülmeye Devam Ediyor
  20 Eki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İhale Davası Yeniden Görülmeye Devam Ediyor

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde bazı ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla yargılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve diğer sanıkların tutuksuz yargılandığı dava, Yargıtay'ın bozma ilamının ardından yeniden görülmeye devam ediyor. Duruşmada, savcı emekli Sayıştay denetçilerinden oluşan bir bilirkişi heyetinden rapor alınmasını talep etti ve duruşma 16 Şubat 2024'e ertelendi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı ve 23 Bürokratın Yargılandığı Davada Duruşma Ertelendi
  20 Eki Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı ve 23 Bürokratın Yargılandığı Davada Duruşma Ertelendi

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 23 belediye bürokratının 'İhaleye fesat karıştırma' suçlamasıyla yargılandığı dava, mahkeme heyeti tarafından 16 Şubat'a ertelendi. Davada, Yargıtay'ın beraat kararını bozması üzerine yeniden yargılama süreci başlamıştı. Duruşmada, Cumhuriyet Savcısı, Yargıtay bozma ilamı doğrultusunda bilirkişi raporu talep etti ve mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi ve raporların incelenmesi için duruşmayı erteledi.

 • CHP Pamukova İlçe Başkanı Fikret Uysal ve Yönetimi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i Ziyaret Etti
  17 Eki CHP Pamukova İlçe Başkanı Fikret Uysal ve Yönetimi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i Ziyaret Etti

  CHP Pamukova İlçe Başkanı Fikret Uysal ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i makamında ziyaret etti. Uysal, Büyükerşen'e teşekkür ederek, hayata geçirdiği şehircilik projelerinin tüm yerel yönetimlere örnek olduğunu belirtti. Büyükerşen ise Uysal ve beraberindeki heyete teşekkür ederek başarılar diledi.

 • CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç ve Yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i Ziyaret Etti
  16 Eki CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç ve Yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i Ziyaret Etti

  CHP Tepebaşı ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Dalgıç ve yönetimi, yaptıkları faaliyetler ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Büyükerşen ise Dalgıç ve yönetimini tebrik ederek başarılar diledi. Ziyaret, karşılıklı görüş alışverişi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 • AK Parti Eskişehir İl Başkanı: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Borçlanma Girişimi Kabul Edilemez
  12 Eki AK Parti Eskişehir İl Başkanı: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Borçlanma Girişimi Kabul Edilemez

  AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 300 milyon TL kredi çekme girişiminin mahkeme kararıyla reddedilmesi üzerine açıklamalarda bulundu. Reyhan, belediyenin bu kadar borçlanmayı arzu etmesini anlamlandıramadıklarını belirterek, 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'nin belediyeyi kazanacağını bildikleri için bir enkaz devretmenin peşine mi düştüklerini sordu.

 • Sivrihisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti
  11 Eki Sivrihisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti

  Sivrihisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Albay İsmail Haldun Maden, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Maden görevinde üstün başarılar dilerken, Büyükerşen de nazik misafirperverliği için teşekkür etti. Ziyaret sonunda Maden, Sivrihisar uçağının maketini Büyükerşen'e takdim etti.

 • CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, Yılmaz Büyükerşen'e Nezaket Ziyaretinde Bulundu
  09 Eki CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, Yılmaz Büyükerşen'e Nezaket Ziyaretinde Bulundu

  CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Yalaz ve Büyükerşen yeni görevleri dolayısıyla birbirlerini tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Ayrıca, kadınların yönetim kademelerinde yer almasının önemine vurgu yapıldı.

 • Eskişehir Sempozyumu'nda Yılmaz Büyükerşen'in Kent Sevdası Anlatıldı
  08 Eki Eskişehir Sempozyumu'nda Yılmaz Büyükerşen'in Kent Sevdası Anlatıldı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Çağlar Boyunca Eskişehir Sempozyumu'nda Prof. Dr. Barış Doster, Yılmaz Büyükerşen'in hayat hikayesini anlattı. Doster, Büyükerşen'in Eskişehir markasını ulusal ve uluslararası düzeyde bir marka haline getirdiğini vurguladı. Sempozyumda Eskişehir'in eğitim, sanayi, sosyal, turizm ve kültürel gelişimi de ele alındı. Büyükerşen ise Mustafa Kemal Atatürk ve ilkelerine olan bağlılığını vurgulayarak hayatının mücadelelerle geçtiğini ifade etti.

 • CHP İnönü İlçe Başkanı Halil Dündar ve Yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i Ziyaret Etti
  05 Eki CHP İnönü İlçe Başkanı Halil Dündar ve Yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i Ziyaret Etti

  CHP İnönü İlçe Başkanı Halil Dündar ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Dündar, yapılan faaliyetler ve ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek Büyükerşen'e teşekkür etti. Büyükerşen ise Dündar ve yönetimini tebrik ederek çalışmalarında üstün başarılar diledi. Ziyaret, karşılıklı görüş alışverişi yapılarak sona erdi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, milli su altı görüntüleme sporcusu Erkan Balk'ı ağırladı
  04 Eki Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, milli su altı görüntüleme sporcusu Erkan Balk'ı ağırladı

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Küba'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda milli formayla Türkiye'yi temsil edecek Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü'nün başarılı su altı görüntüleme sporcusu Erkan Balk'ı ağırladı. Balk'a şampiyonada üstün başarılar dileyen Büyükerşen, 'Cumhuriyetimizin 100. yılında sporcumuzun şanlı bayrağımızı göndere çekeceğine yürekten inanıyorum' dedi.

 • AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i eleştirdi
  04 Eki AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i eleştirdi

  AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in belediyeye ait yerlerin satılması konusunda eleştirilerde bulundu. Reyhan, belediyenin taşınmazlarını satmanın doğru olmadığını ve bu kararın yeni seçilecek olan belediye başkanı tarafından verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Reyhan, Büyükerşen'in son 15 yılda kente katkı sağlamadığını ve şehri geriye götürdüğünü iddia etti. Reyhan, Eskişehir halkının belediyeye taşınmaz kazandıracak ve şehre yatırım yapacak adaylara oy vereceğini söyledi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Sıvı Gübre Desteği Sağladı
  25 Eyl Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Sıvı Gübre Desteği Sağladı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Sivrihisar, Günyüzü ve Beylikova ilçelerinde faaliyet gösteren bin çiftçiye 50 bin dekarlık alanın gübrelenmesi için sıvı gübre desteği sağladı. Çiftçiler, yüksek verim elde etmeleri sayesinde Başkan Yılmaz Büyükerşen'e teşekkürlerini iletti.

 • İzmir Yerel Yönetimler Eğitim Kurulu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti
  25 Eyl İzmir Yerel Yönetimler Eğitim Kurulu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan İzmir Yerel Yönetimler Eğitim Kurulu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti. Kurul üyeleri, Başkan Büyükerşen'i Eskişehir'de ağırlayan Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda bir araya geldi. Başkan Büyükerşen, misafirlerine nazik ziyaretleri için teşekkür ederek eğitimin önemine vurgu yaptı. Ziyarette, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim faaliyetleri ve şehircilik projeleri de ele alındı.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Rail Industry Show Fuarını Ziyaret Etti
  21 Eyl Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Rail Industry Show Fuarını Ziyaret Etti

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ETO TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 2. Rail Industry Show Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarını ziyaret etti. Büyükerşen, fuara katılan kurum ve kuruluşların stantlarını ziyaret ederek bilgi aldı ve başarılar diledi.

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti
  20 Eyl Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti

  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret ederek, Büyükerşen'in belediyecilik alanındaki uygulamalarını örnek aldıklarını belirtti. Albayrak, Eskişehir'in gelişimini ve Büyükerşen'in katkılarını takdir ettiğini ifade etti. Büyükerşen ise Tekirdağ'ın gelişimini ve Albayrak'ın projelerini takip ettiğini ve nazik ziyaret için teşekkür etti.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Gaziler Günü'nde seramik İstiklal Madalyası takdim etti
  19 Eyl Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Gaziler Günü'nde seramik İstiklal Madalyası takdim etti

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 19 Eylül Gaziler Günü'nde belediyede görev yapan gazi personel ile bir araya gelerek, seramikten yapılmış İstiklal Madalyası takdim etti. Büyükerşen, gazilerin bağımsızlık, ulusal birlik ve Cumhuriyetimizin sembolleri olduğunu vurgulayarak, tüm gazilerin gününü kutladı ve hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

 • Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Eskişehir'i Ziyaret Etti
  18 Eyl Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Eskişehir'i Ziyaret Etti

  Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Mike Josef, Meclis Başkanı Hilime Arslaner ile beraberindeki heyet, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 2013 yılında kardeş şehir protokolü imzaladığı Frankfurt ile yakın temaslarını sürdürüyor. Ziyaret kapsamında iki belediye arasındaki iş birlikleri ve ortak çalışmalar değerlendirildi.

 • ESMEK Güz Dönemi Kayıtları Yoğun İlgi Görüyor
  12 Eyl ESMEK Güz Dönemi Kayıtları Yoğun İlgi Görüyor

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları'nın (ESMEK) güz dönemi kayıtları, 22 Eylül'e kadar devam edecek. 11 farklı merkezde 250'den fazla branşta yüz yüze ve online eğitimler düzenlenecek olan ESMEK, Eskişehirlilerden büyük ilgi görüyor. El Sanatları, Müzik, Bilişim, Yabancı Dil, Kişisel Gelişim, Çocuk Kursları gibi birçok alanda eğitimler verilecek.

Advertisement