Eyüpsultan deprem bölgesindeki vatandaşlar için tek yürek oldu - Son Dakika

Eyüpsultan deprem bölgesindeki vatandaşlar için tek yürek oldu

06.02.2023 16:23

Eyüpsultan deprem bölgesindeki vatandaşlar için tek yürek oldu Eyüpsultan Belediyesi 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından hazırlanan yardımları bölgeye gönderdi.

Eyüpsultan deprem bölgesindeki vatandaşlar için tek yürek oldu

İSTANBUL - Eyüpsultan Belediyesi 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından hazırlanan yardımları bölgeye gönderdi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Hatay gibi birçok ilde can kayıplarına ve ağır hasara neden oldu. Depremin ardından Eyüpsultan Belediyesi ilçede yardım seferberliği başlattı. Eyüpsultan Belediyesi, depremzedelerin yaralarını sarmak için vatandaşlardan battaniye, mont, bot, bebek bezi, atkı, bere, uyku seti, temizlik malzemesi, ısıtıcı gibi malzeme desteğinde bulunmaları ve kan bağışı yapmaları çağrısında bulundu. Yapılan çağrının ardından Eyüpsultanlılar tek yürek olarak, depremzedelere ulaştırılmak üzere yardım malzemelerini toplama noktaları olan White Hill AVM, Göktürk Kültür Sanat Merkezi ve Eyüpsultan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne götürdü. Ayrıca Eyüp Park AVM'de Eyüpsultan Belediyesi ve Kızılay tarafından oluşturulan noktalarda da kan bağışında bulundu.

Seyyar mutfak ve iş makineleri gönderildi

Bu arada Eyüpsultan Belediyesi arama kurtarma çalışmalarına destek amacıyla bölgeye iş makineleri gönderdi. Ayrıca yine, depremzede vatandaşlarımıza gıda desteği sağlamak için seyyar mutfağı yola çıkardı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
TÜBİTAK Başkanı Mandal: 'Depremin boyutuna bakıldığına konuyu tek bir açıdan ele almak doğru değil' TÜBİTAK Başkanı Mandal: 'Depremin boyutuna bakıldığına konuyu tek bir açıdan ele almak doğru değil' Depremin yeni görüntüleri ortaya çıktı Depremin yeni görüntüleri ortaya çıktı Depremzede sağlık çalışanı ailesini güvenli yere bırakıp yardımına koştu Depremzede sağlık çalışanı ailesini güvenli yere bırakıp yardımına koştu

Son Dakika Yerel Eyüpsultan deprem bölgesindeki vatandaşlar için tek yürek oldu - Son Dakika


Advertisement