Son dakika Eyüpsultan haberleri, Eyüpsultan son dakika, son dakika Eyüpsultan

Son Dakika Eyüpsultan Haberleri

 • Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nı gerçekleştireceklerini söyledi
  02:11 Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nı gerçekleştireceklerini söyledi

  Beyoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın adayı Haydar Ali Yıldız, yerel seçimlerin ardından gerçekleştirmeyi planladığı projeleri açıkladı. Yıldız, Eyüpsultan Beyoğlu Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nı Murat Kurum başkanlarıyla birlikte gerçekleştireceklerini belirtti. Ayrıca, çocuklara ve gençlere yönelik projeler, metro hattı ve otopark gibi çalışmaların da yapılacağını söyledi.

 • Bakan Yerlikaya: Günün Her Vakti Suçu Önlemek İçin Çalışıyoruz
  21:29 Bakan Yerlikaya: Günün Her Vakti Suçu Önlemek İçin Çalışıyoruz

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan'da 'Manzaram Eyüpsultan Seyir Terası' açılış törenine katıldı. Yerlikaya, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek için çalıştıklarını belirtti.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan'da Seyir Terası Açılışına Katıldı
  20:35 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan'da Seyir Terası Açılışına Katıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan'da 'Manzaram Eyüpsultan Seyir Terası' açılış törenine katıldı. Yerlikaya, terör örgütlerine ve suç işleyenlere karşı mücadelelerini sürdürdüklerini belirtti.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan'da STK temsilcileriyle bir araya geldi
  18:20 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan'da STK temsilcileriyle bir araya geldi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Rami Bir Nefes Parkı'nda vatandaşlar ve çocuklarla sohbet eden Yerlikaya, daha sonra Rami Sosyal Tesisleri'nde STK temsilcileriyle toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya İstanbul Valisi, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, Eyüpsultan Kaymakamı ve Eyüpsultan Belediye Başkanı da katıldı.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: Suç işlenmesini önlemek için çalışıyoruz
  16:42 İçişleri Bakanı Yerlikaya: Suç işlenmesini önlemek için çalışıyoruz

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, suç işlenmesini önlemek için çalıştıklarını ve yakalanan suçluları adalete teslim etmek için çaba gösterdiklerini belirtti. Yerlikaya, Eyüpsultan Belediyesi tarafından hizmete açılan Manzaram Eyüpsultan Seyir Terası'nın açılış töreninde konuştu ve Türkiye'nin huzuru için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı. Ayrıca, terör ve organize suç örgütlerine karşı millet iradesinin gücünü gösterdiklerini ifade etti.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Galeri Eyüpsultan'da Hat Sergisi Açılışına Katıldı
  16:02 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Galeri Eyüpsultan'da Hat Sergisi Açılışına Katıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan Belediyesi tarafından düzenlenen 'Geçmişin İzinde' isimli hat sergisinin açılışına katıldı. Yerlikaya, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'e destek istedi ve Köken'in ilçeye bıraktığı eserlerin önemini vurguladı.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan'da Hat Sergisi Açılışına Katıldı
  15:22 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan'da Hat Sergisi Açılışına Katıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan Belediyesi tarafından düzenlenen 'Geçmişin İzinde Hat Sergisi' açılışına katıldı. Yerlikaya, Türkiye'nin huzuru için çalıştıklarını belirterek, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'e destek istedi. Sergide yer alan 49 eser, ramazan boyunca ziyaretçilere açık olacak.

 • İmamoğlu: Mültecilere 40 Milyar Dolar Harcadım Dedi mi Peki O Yük Olmadı... Ülkenin Kötü Yönetimini Suratlarına Vurmaya Devam Edeceğim
  29 Şub İmamoğlu: Mültecilere 40 Milyar Dolar Harcadım Dedi mi Peki O Yük Olmadı... Ülkenin Kötü Yönetimini Suratlarına Vurmaya Devam Edeceğim

  İBB Başkanı İmamoğlu Gaziosmanpaşa Halk Buluşmasında vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Eğer emekliye 7 bin lira verirsem, 1,4 trilyon; 10 bin lira verirsem, 1,9 trilyon yük gelir” sözlerine tepki gösteren İmamoğlu “Ben size bütçeye gelen yükle ilgili bir hatırlatma yapayım. Kaç yıl önce hatırlayın. Mültecilere 40 milyar dolar harcadım dedi mi? Peki o yük olmadı. O günden bugüne de dört yıl geçti. Dört yılda daha ne kadar harcadı onu da bilmiyoruz. Bütçeye o kadar yük olan şey var ki. Saraylı mı söylesem başka şeyleri mi söylesem onlara girmeyeceğim. Onun için onlar. işin, bu kötü sayfasını, siyasetin kirli sayfalarını açmaya çalıştıkça ben bu kötü yönettikleri ülkenin ekonomisini, ülkenin eğitimini, ülkenin mülteci sorununu suratlarına vurmaya devam edeceğim kardeşim” dedi.

 • Eyüpsultan'da İETT otobüsleri çarpıştı, maddi hasar meydana geldi
  29 Şub Eyüpsultan'da İETT otobüsleri çarpıştı, maddi hasar meydana geldi

  Eyüpsultan'da meydana gelen trafik kazasında aynı yönde giden İETT otobüsü durakta yolcu indiren diğer İETT Otobüsüne çarptı. Çarpmanın etkisiyle yaralanma ve can kaybı olmazken, kaza sonrası her iki otobüste maddi hasar meydana geldi. Kazada yaralanma ve can kaybı olmazken, kazaya karışan otobüslerde maddi hasar meydana geldi.

 • 29 Şubat'ta evlenmek istemeyen çiftler nedeniyle nikah daireleri boş kaldı
  29 Şub 29 Şubat'ta evlenmek istemeyen çiftler nedeniyle nikah daireleri boş kaldı

  Her 4 yılda bir gerçekleşen 29 Şubat, evlilik yıldönümlerine önem veren çiftler nedeniyle nikah dairelerinde ciddi bir düşüşe neden oluyor. İstanbul'da dünya evine girecek çiftlerin tercih etmediği bir gün olan 29 Şubat'ta, kentin 12 ilçesinde kimse nikah başvurusu yapmadı. Rekor oranda nikah sayısı ise 20 çift ile Esenyurt'un oldu.

 • İBB, Eyüpsultan'da kentsel dönüşüm projesinin temelini attı
  29 Şub İBB, Eyüpsultan'da kentsel dönüşüm projesinin temelini attı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesinin temelini attı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, İstanbul'un deprem gibi önemli bir sorunu olduğunu belirterek, gerçek bir kentsel dönüşüm projesine imza attıklarını söyledi. İmamoğlu, dar gelirli vatandaşlara ait riskli konutların inşaat maliyetinin büyük bir kısmını karşılayacaklarını ve kentsel dönüşüm konusunda vatandaşın yanında olacaklarını ifade etti. Ayrıca İmamoğlu, yerel seçimlerde destek istedi ve İstanbul'un 16 milyon insanına ait bir dönemi birlikte var etmeye talip olduklarını belirtti. Proje kapsamında 703 konut, 12 ticaret, kreş ve mahalle evi inşa edilecek.

 • Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreninde Konuşan İmamoğlu: 'Her Şeyi Ona Verirseniz, Hizmet Gelirmiş.
  29 Şub Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreninde Konuşan İmamoğlu: "Her Şeyi Ona Verirseniz, Hizmet Gelirmiş.

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan Akşemsettin ve Çırçır mahallelerinde 561 yapı, 720 bağımsız birimde oturan toplam 588 hak sahibini, aileleriyle birlikte depreme dayanıklı konutlarına kavuşturacak projenin temelini attı. “Gençliğimizin, enerjimizin ve cesaretimizin eksilmeden büyüdüğünü de herkese hatırlatmak isterim” diyen İmamoğlu, Erdoğan’ı hedef aldı. İmamoğlu “Yetki sahibi vatandaşlarımız, bize sadece geçici yetki verirler. 5 yıllık yetki verir. Hani birine kalsa, her şeyi kendi çatısı altına toplayacak ya… Her şeyi ona verirseniz, hizmet gelirmiş. Her şeyi ona verirseniz var ya, bu milleti mahveder, mahveder. İyi ki biz varız. Böyle bir anlayış olabilir mi? Her yetkiyi ona verin. Muhtarlarımız; toplayın çantanızı pılınızı pırtınızı, evinize gidin. Başka belediye başkanı da olmasın. Her şey onun olsun. İstanbul da onun olsun. Bütün memleket de onun olsun” dedi.

 • İstanbul Doğadan İlham Alan İnovasyon Merkezi Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi
  29 Şub İstanbul Doğadan İlham Alan İnovasyon Merkezi Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) desteğiyle hayata geçirilen 'İstanbul Doğadan İlham Alan İnovasyon (Biyomimetik) Merkezi Projesi'nin kapanış toplantısı Eyüpsultan'da bulunan Rami Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda, 1 Mart-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 'Biyomimetik Temalı Proje Yarışması' ile gençlerin bu alana teşvik edileceği duyuruldu.

 • İstanbul'da 29 Şubat'ta Sadece 168 Çift Evlenecek
  29 Şub İstanbul'da 29 Şubat'ta Sadece 168 Çift Evlenecek

  Her 4 yılda bir kez denk gelen 29 Şubat'ta evlenmeyi tercih etmeyenler nedeniyle İstanbul 12 ilçesinin evlendirme dairesi boş kalırken kalan 27 ilçede sadece 168 çift nikah masasına oturacak.

 • Eyüpsultan Belediyesi'nde Gençler Buluşuyor Programı Düzenlendi
  29 Şub Eyüpsultan Belediyesi'nde Gençler Buluşuyor Programı Düzenlendi

  Eyüpsultan Belediyesi, Gençler Buluşuyor sloganıyla Gençlik Merkezleri, Genç Akademi, Tiyatro Okulu, Sanat Akademi ve Müzik Okulu öğrencilerinin bir araya geldiği buluşma programı düzenledi. Programda ayrıca Sanat Akademisi öğrencilerinin eserlerinden oluşan bir sergi açıldı.

 • Eyüpsultan'da İş Yerinde Çıkan Yangın 2 Binanın Dış Cephesini Sardı
  29 Şub Eyüpsultan'da İş Yerinde Çıkan Yangın 2 Binanın Dış Cephesini Sardı

  Eyüpsultan'da bulunan bir binanın giriş katındaki iş yerinde çıkan yangın, kısa sürede yayılarak 2 binanın dış cephesine sıçradı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Yangın sonucunda kahvehanede ve 2 binanın dış cephesinde hasar meydana geldi.

 • Eyüpsultan'da kıraathanede çıkan yangında 6 katlı bina alev alev yandı
  29 Şub Eyüpsultan'da kıraathanede çıkan yangında 6 katlı bina alev alev yandı

  Eyüpsultan'da bulunan 6 katlı binanın giriş katındaki kıraathanede çıkan yangın, yanındaki binaya da sıçradı. Yangın sonucunda ölü ve yaralı olmazken, kıraathane ve her iki binanın dış cephesi de hasar gördü. Yangının çıkış nedeni ise henüz bilinmiyor.

 • Eyüpsultan'da Kıraathanede Yangın Çıktı
  29 Şub Eyüpsultan'da Kıraathanede Yangın Çıktı

  Eyüpsultan'da bulunan 6 katlı bir binanın giriş katındaki kıraathanede bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın büyüyerek binanın dış cephesini ve yanındaki binanın dış cephesini zarar verdi. Vatandaşlar korku içinde kendilerini dışarıya attı ancak ölü veya yaralı olmadı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

 • CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beylikdüzü ve Eyüpsultan'da saha çalışmalarına katıldı
  28 Şub CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beylikdüzü ve Eyüpsultan'da saha çalışmalarına katıldı

  CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beylikdüzü ile Eyüpsultan ilçelerinde partisinin belediye başkan adaylarının saha çalışmalarına katıldı. Çelik, sandık güvenliği konusunda yapılan örgütlenmeye vurgu yaparak, İstanbul'un 39 ilçesinde güçlü bir başarı elde edeceklerini ve İstanbul'u yeniden kazanacaklarını belirtti.

 • Eyüpsultanlı anneler üniversiteli oldu: 'Yarım kalmış hikayemi tamamlıyorum'
  28 Şub Eyüpsultanlı anneler üniversiteli oldu: "Yarım kalmış hikayemi tamamlıyorum"

  Eyüpsultan Belediyesi ile Haliç Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen 'Anne Üniversitesi Eğitim Programı'na katılan Eyüpsultanlı anneler, üniversite ortamında eğitim alma ve kampüs hayatını deneyimleme fırsatı bulduklarını belirterek, projeden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Anneler, yarım kalan eğitim hikayelerini tamamlama imkanı buldukları için gurur duyduklarını ifade etti.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin'
  28 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin"

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin yedinci tepesi olarak tanımlanan Kocamustafapaşa Tepesi’nde konumlu tarihi Bulgur Palas’ı, İstanbulluların kullanımına açtı. İstanbul’un tarihinin en çok restorasyon yapılan dönemini yaşadığını belirten İmamoğlu, “İstanbul'un çehresini değiştiriyoruz. İstanbul’un tarihi ve turistik değerlerine yeniden, daha güçlü bir şekilde kazandırıyor, aynı zamanda değer katıyoruz. Bugün İstanbul'un hizmet alması için farklı görüşleri olanlar var. Ne diyorlar? İlla hükümetle belediye, aynı partiden olmalıymış. Bak sen. Bak sen. Seçim yapmayalım o zaman. Muhtarlar da gitsin otursun evinde. İstiyor ki, her şeyi ona teslim edelim. Neyse; biz onu yavaş yavaş emekli etmeye hazırlanıyoruz, Merak etmesin. Yıllarca İstanbul'u, hükümetle el ele yönettiler. O şımarıklık, o kibir, İstanbul'un her köşesini ihmale boğdu” dedi.

 • Süleyman Soylu, CHP'nin seçim standını ziyaret etti
  28 Şub Süleyman Soylu, CHP'nin seçim standını ziyaret etti

  AKP İstanbul Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin Eyüpsultan Kemerburgaz’daki seçim standını ziyaret etti. Soylu, yaptığı paylaşıma “Gülüştük, ‘Oyunuzu bize verin’ dediler. Ben de ‘Oyumuz boşa gitmesin, Muradımıza gitsin’ dedim. Siyasetin nazireleri vardır. Hoşgörüleri için sağ olsunlar” notunu düştü.

 • CHP'nin seçim standını ziyaret eden Soylu: Oyunuzu bize verin dediler, boşa gitmesin 'Muradımıza gitsin' dedim
  28 Şub CHP'nin seçim standını ziyaret eden Soylu: Oyunuzu bize verin dediler, boşa gitmesin 'Muradımıza gitsin' dedim

  İçişleri Bakanı olduğu dönemde muhalefet partileri için "terörist" benzetmeleri yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu'dan dikkat çeken bir hamle geldi. CHP'nin Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Mithat Bülent Özmen'in seçim standına uğrayan Soylu, fotoğrafları da paylaştığı mesajına "Gülüştük, çünkü onlar oyumuza talip oldu. 'Oyunuzu bize verin' dediler. Ben de 'Oyumuz boşa gitmesin, Muradımıza gitsin' dedim. Siyasetin nazireleri vardır" notunu düştü.

 • Murat Kurum: 'Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz'
  27 Şub Murat Kurum: "Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz"

  Murat Kurum: "Şehir içi ulaşımında seyahat süresini yüzde 20 düşüreceğiz" "Yol Üstü Otopark Yönetim Sistemi Uygulamasını hayata geçireceğiz" "İstanbul'un trafiğinde direksiyon sallayan herkese eğitimler vereceğiz" İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz İstanbul Tanıtım...

 • Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: 'Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız'
  27 Şub Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız"

  Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız" "Yol Üstü Otopark Yönetim Sistemi Uygulamasını hayata geçireceğiz" "İstanbul'un trafiğinde direksiyon sallayan herkese eğitimler vereceğiz" İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz...

 • İBB Başkan adayı Kurum, 'Çilesiz İstanbul' programında trafik sorununa yönelik projelerini anlattı Açıklaması
  27 Şub İBB Başkan adayı Kurum, "Çilesiz İstanbul" programında trafik sorununa yönelik projelerini anlattı Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "Biz, İstanbul'u yavaşlatan, halkımızı bezdiren bu trafik çilesini bitireceğiz.

 • Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: 'Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız'
  27 Şub Murat Kurum'dan motokuryelere müjde: "Motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız"

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli'de Çilesiz İstanbul Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşma, "Başta kaza kara noktaları olmak üzere tüm yolarımızda motorcu dostu bariyerlerin sayısını ve uzunluklarını artıracağız. Buradan İstanbul'daki 250 bin motokurye emekçisine de müjdem var.

 • İBB adayı Murat Kurum '2029'da metro hattı uzunluğunu 650 kilometreye çıkaracağız'
  27 Şub İBB adayı Murat Kurum "2029'da metro hattı uzunluğunu 650 kilometreye çıkaracağız"

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum ulaşım projelerini açıkladı.

 • İstanbul'da silah kaçakçılarına yönelik operasyonlar: 432 tabanca ele geçirildi, 24 şüpheli gözaltına alındı
  27 Şub İstanbul'da silah kaçakçılarına yönelik operasyonlar: 432 tabanca ele geçirildi, 24 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul'da Ocak ve Şubat aylarında 5 ilçede düzenlenen operasyonlarda 432 tabanca ve bu tabancalara ait 525 şarjör, bin adet silah üretiminde kullanılan parça ele geçirildi. Operasyonlar sonucunda 24 kişi gözaltına alındı ve 17 şüpheli tutuklandı.

 • İstanbul'da Silah İmalatı ve Ticareti Operasyonu: 24 Gözaltı
  27 Şub İstanbul'da Silah İmalatı ve Ticareti Operasyonu: 24 Gözaltı

  İstanbul'da silah imalatı, ticareti ve kaçakçılığının önlenmesine yönelik ocak ve şubat aylarında 5 ilçede düzenlenen 4 farklı operasyonda 24 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda 432 tabanca ve bu tabancalara ait 525 şarjör, bin adet silah üretiminde kullanılan parça ele geçirildi.

 • İstanbul'da Operasyon: 425 Tabanca ve Bir Silah Atölyesi Ele Geçirildi
  27 Şub İstanbul'da Operasyon: 425 Tabanca ve Bir Silah Atölyesi Ele Geçirildi

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, Pendik, Ümraniye, Eyüpsultan, Bayrampaşa ve Sultangazi ilçelerinde bir adet yasadışı silah atölyesi ve 425 tabanca ele geçirildi. Operasyonlar sonucunda 24 şüpheliden 17'si tutuklandı ve 7'si hakkında adli kontrol kararı verildi.

 • İstanbul'da düzenlenen operasyonlarda 432 tabanca ele geçirildi
  27 Şub İstanbul'da düzenlenen operasyonlarda 432 tabanca ele geçirildi

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, silah imalatı, ticareti ve kaçakçılığının önlenmesine yönelik çalışma yürüttü. Pendik, Ümraniye, Eyüpsultan, Bayrampaşa ve Sultangazi'de gerçekleştirilen 4 ayrı operasyonda 432 tabanca ve çok sayıda silah malzemesi ele geçirildi. Operasyonlarda 24 şüpheli yakalanırken, 17 kişi tutuklandı.

 • Kameraya anbean yansıdı! İki ayrı kuyumcuya giren hırsızlardan 8 milyon 500 bin liralık vurgun
  26 Şub Kameraya anbean yansıdı! İki ayrı kuyumcuya giren hırsızlardan 8 milyon 500 bin liralık vurgun

  İstanbul'da kuyumcuların kepenklerini zorla açıp içeri girdikten sonra yanlarında getirdikleri çöp poşetlerine doldurdukları altınları çalan 4 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin iki ayrı kuyumcudan toplam 8 milyon 500 bin lira değerinde altın çaldıkları belirlenirken, hırsızlık anları kameraya yansıdı.

 • İstanbul'da Kuyumcu Soygunu: 4 Şüpheli Tutuklandı
  26 Şub İstanbul'da Kuyumcu Soygunu: 4 Şüpheli Tutuklandı

  İstanbul'da gerçekleşen kuyumcu soygunlarında kepenkleri zorla açan ve içerideki altınları çalan 4 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin 2 ayrı olayda toplamda 8 milyon 500 bin lira değerinde altın çaldığı belirlendi. Şüpheliler tutuklandı.

 • Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: İstanbul değişecek, yaşanabilir bir il olacak
  25 Şub Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: İstanbul değişecek, yaşanabilir bir il olacak

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Kongre Merkezi'nde yaptığı konuşmada, İstanbul'un değişeceğini ve yaşanabilir bir il olacağını belirtti. Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın yerel seçimlerde yeni bir ittifak yapmadığını söyledi ve Milli Görüş belediyeciliğinin tarihe damgasını vuran bir anlayış olduğunu vurguladı. Saadet Partisi İstanbul ilçe belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 • Kocamustafapaşa'da Konuşan İmamoğlu: 'İstanbul'un Gündeminden İsrafı, İhmali ve İhaneti Çıkardık; Yerine Hizmet, İcraat, Yatırımı Getirdik'
  24 Şub Kocamustafapaşa'da Konuşan İmamoğlu: "İstanbul'un Gündeminden İsrafı, İhmali ve İhaneti Çıkardık; Yerine Hizmet, İcraat, Yatırımı Getirdik"

  İBB Başkanı İmamoğlu ve CHP Fatih Belediye Başkan adayı Mahir Polat, ilçe turu atıp vatandaşları selamladı. Kocamustafapaşa Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen İmamoğlu, “Bu şehrin bebeklerine dağıttığımız sütle dalga geçiyorlar. İstanbul'un gündeminden israfı, ihmali ve ihaneti çıkardık. Yerine ne getirdik biliyor musunuz? Biz bu şehre, icraat getirdik. Biz bu şehre, yatırım getirdik. Biz bu şehre, hizmet getirdik, hizmet. Yani israf, ihmal, ihanet gitti; bu şehre ne geldi? Hizmet, icraat, yatırım geldi, yatırım. Yani sizin hayatınıza dokunan, sizi koruyan, yok zamanınızda yanınıza koşan işler geldi... 250 bine yakın bebeğe süt dağıtmak, mega projedir. Ama bunların kafası almaz. 4 yaşına kadar bebeği olan annelere, Anne Kart dağıtmak, ne kadar vicdanlı biliyor musunuz? Bunu anlamıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü, halktan uzaklaştılar. Onun için gündemde Halk Süt; gündemde Anne Bebek Kartı; gündemde kreş; gündemde gençlere yurt; gündemde 100 bin gencine burs veren belediye var” dedi.

 • Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, yerel seçimlerdeki projelerini tanıttı
  24 Şub Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, yerel seçimlerdeki projelerini tanıttı

  Eyüpsultan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan adayı Deniz Köken, gelecek 5 yıl için planladığı projeleri tanıttı. Projeler, yaşayan şehir, sağlık şehri, yeşil şehir, spor şehri, kültür şehri, eğitim şehri ve teknoloji şehri olmak üzere 7 farklı kategoride sunuldu. Kadınlar Lokali konseptiyle mekanlar tasarlandığı belirtilirken, Engelsiz Yaşam Merkezi, otopark projeleri ve sürdürülebilir enerji yatırımları da planlar arasında yer aldı.

 • İstanbul Havalimanı'nda İşaret Dili ile Cuma hutbesi
  23 Şub İstanbul Havalimanı'nda İşaret Dili ile Cuma hutbesi

  İstanbul Havalimanı mescidinde Cuma hutbesi işaret diliyle tercüme edildi. İşitme engelli vatandaşlar için önemli bir adım olan bu uygulama, hutbenin anlaşılmasını sağladı. İşitme engelliler, hutbenin tercüme edilmesinin devam etmesini istiyor.

 • İstanbul Havalimanı'nda İşitme Engellilere İşaret Diliyle Cuma Hutbesi
  23 Şub İstanbul Havalimanı'nda İşitme Engellilere İşaret Diliyle Cuma Hutbesi

  İstanbul Havalimanı'nda İşitme engellilerin de cuma hutbesini anlayabilmesi "İşaret Dili" ile vatandaşlara anlatıldı. İmamın okuduğu cuma hutbesi İstanbul Eyüpsultan Müftülüğüne bağlı Hicret Kuran Kursu'nda görevli Kuran Kerim öğreticisi Bekir Baş tarafından engelliler için minberin yanından işaret diliyle aktarıldı. İstanbul Havalimanı'nda çalışan işitme engelliler, "İşaret Dili" ile hutbenin tercüme edilmesinin devam etmesini istiyor.

 • İstanbul Havalimanı'nda İşitme Engellilere İşaret Diliyle Cuma Hutbe Çevirisi Uygulaması
  23 Şub İstanbul Havalimanı'nda İşitme Engellilere İşaret Diliyle Cuma Hutbe Çevirisi Uygulaması

  İstanbul Havalimanı'nda, işitme engelli yolcu ve çalışanlara yönelik işaret diliyle cuma hutbe çevirisi uygulaması hayata geçirildi. İşitme engellilerin de cuma hutbesini anlayabilmesi için başlatılan uygulamanın ilki, gelen yolcu terminalinde, cuma namazının kılındığı bir mescitte gerçekleşti. İmamın okuduğu cuma hutbesini, Eyüpsultan Müftülüğüne bağlı Hicret Kur'an Kursu'nda görevli Kur'an-ı Kerim öğreticisi Bekir Baş, engelliler için minberin yanından işaret diliyle aktardı. Havalimanındaki farklı firmalarda çalışan işitme engelliler ve yolcular, bu hizmeti memnuniyetle karşıladı. İşitme engelli İrfan Beyhan, tercüman olmadan önce cuma hutbesinden hiçbir şey anlamadıklarını belirterek, bu hizmetin kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti. İşitme engelli Günay Bozkoç da daha önceleri cumaya gelip duygusuz bir şekilde ayrıldıklarına dikkati çekerek, bugün ilk defa bu mekanda anladığı cuma hutbesiyle duygulandığını kaydetti.

 • Milli Eğitim Bakanı: Türkiye'de derslik başına düşen öğrenci sayısı dünyanın en iyi ülkeleri arasında
  23 Şub Milli Eğitim Bakanı: Türkiye'de derslik başına düşen öğrenci sayısı dünyanın en iyi ülkeleri arasında

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye'de derslik başına düşen öğrenci sayısı ile öğretmen başına düşen öğrenci sayısı itibarıyla dünyanın en iyi ülkeleri kategorisindeyiz.

 • Bakan Özhaseki, İmamoğlu'nu eleştirerek kentsel dönüşüm projelerini savundu
  22 Şub Bakan Özhaseki, İmamoğlu'nu eleştirerek kentsel dönüşüm projelerini savundu

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 5 bin 500 Bağımsız Kentsel Dönüşüm Temel Atma ve Yıkım töreninde İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, 'Ajanslarla anlaşılıyor, milyarlarca lira para veriliyor. Troller ordusu tutuluyor' dedi. Bakan Özhaseki, kentsel dönüşüm projelerinin önemini vurgulayarak, her ay 15-20 bin konutun vatandaşa teslim edileceğini belirtti.

 • Eyüpsultan Belediyesi Anaokulları ve Akademisi'nde Kompost Kurulumu Yapıldı
  22 Şub Eyüpsultan Belediyesi Anaokulları ve Akademisi'nde Kompost Kurulumu Yapıldı

  Eyüpsultan Belediyesi Anaokulları ve Akademisi'nde minik öğrenciler uygulamalı olarak kompost kurulumu yaptı. Geri dönüşümün önemine dikkat çeken çiftçi Eylem Suer, öğrencilere kompostun toprağa dönüşüm sürecini anlattı.

 • Eyüpsultan Alibeyköy'de Tilkiyi Öpücükle Çağırdılar
  22 Şub Eyüpsultan Alibeyköy'de Tilkiyi Öpücükle Çağırdılar

  Eyüpsultan Alibeyköy'de ormanlık alanda yiyecek bulamayan tilkiler, şehir merkezine yakın bir alana indi. Tilkileri görünce şaşkına dönen sürücü aracından inerek köpek çağırır gibi öpücük attı. Güldüren anlar kameraya yansırken sürücü ise, 'Kaçan tilkiyi öpücükle çağırdım. Tabi ki bu durum biraz komik oldu' dedi.

 • Murat Kurum, MHP MYK Üyesi Ferhat Çakıroğlu'nun cenaze namazına katıldı
  21 Şub Murat Kurum, MHP MYK Üyesi Ferhat Çakıroğlu'nun cenaze namazına katıldı

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, MHP MYK Üyesi Ferhat Çakıroğlu'nun cenaze namazına katıldı. Törene birçok siyasi isim ve sevenleri de katıldı.

 • Eyüpsultan'da Kedilere İşkence Eden Sanığa Hapis Cezası İsteniyor
  21 Şub Eyüpsultan'da Kedilere İşkence Eden Sanığa Hapis Cezası İsteniyor

  Eyüpsultan'da çok sayıda kediye kezzap ve asit dökerek işkence ettiği iddiasıyla yargılanan sanığın, 7 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi. Duruşmaya sanık ve avukatı katılmazken, Hayvan Hakları Merkezi ve Halkın Kurtuluş Partisi avukatları duruşmada hazır bulundu. Sanığın işkence görüntülerinin bulunduğu mütalaada belirtilirken, mahkeme sanık hakkında zorla getirme kararı çıkararak duruşmayı erteledi.

 • MHP MYK Üyesi Ferhat Çakıroğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı
  21 Şub MHP MYK Üyesi Ferhat Çakıroğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

  İstanbul'da geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ferhat Çakıroğlu için Fatih Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, ailesi ve birçok siyasetçi katıldı. Çakıroğlu'nun cenazesi Eyüpsultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 • Kediler kezzap atan şüpheliye istenen ceza belli oldu
  21 Şub Kediler kezzap atan şüpheliye istenen ceza belli oldu

  İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde kedilere kezzap ve asit döktüğü iddiasıyla yargılanan Murat Özdemir'in 10 buçuk aydan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Hayvan Hakları avukatları ve Halkın Kurtuluş Partisi vekillerinin de katıldığı duruşmada, sanığın vahşice hayvanlara zarar verdiği raporlarla belgelendi. Duruşma savcısı da sanığın suçunu işlediğinin anlaşıldığını belirterek 7 yıla kadar hapis cezası talep etti. Hayvan Haklarını Koruma Federasyonu Başkanı Nihal Kasa, adliye önünde yaptığı açıklamada, hayvanlara işkence edenlerin yarın insanlara yönelecek şiddetin habercisi olduğunu vurguladı.

 • Eyüpsultan'da Sokak Kedilerine Asit Döken Sanığa 7 Yıl Hapis Talebi
  21 Şub Eyüpsultan'da Sokak Kedilerine Asit Döken Sanığa 7 Yıl Hapis Talebi

  Eyüpsultan'da geçtiğimiz yıl sokak kedilerinin üzerine asit dökerek zarar veren sanık Murat Özdemir'in yargılandığı davada cumhuriyet savcısı, sanığın 7 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Savcı, sanığın suçu ikrar ettiğini ve eylemlerin kamera görüntüleriyle tespit edildiğini belirtti. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

 • Eyüpsultan'da Torbacılara Operasyon: 87,58 Gram Uyuşturucu Ele Geçirildi
  21 Şub Eyüpsultan'da Torbacılara Operasyon: 87,58 Gram Uyuşturucu Ele Geçirildi

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri Eyüpsultan'da torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, H.K. isimli şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Adreste yapılan aramada 87,58 gram narkotik madde, 489 adet klipsli paket, 3 adet hassas terazi, 2 adet cep telefonu, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 940 lira ele geçirildi. H.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Eyüpsultan'da park yerinden çıkan araç yaşlı kadını ezdi
  20 Şub Eyüpsultan'da park yerinden çıkan araç yaşlı kadını ezdi

  Eyüpsultan'da park yerinden çıkmaya çalışırken bir anda gaza fazla basan sürücü, yolda yürüyen 85 yaşındaki yaşlı kadını ezdi. Ağır yaralanan yaşlı kadın hastaneye kaldırılırken, sürücü ise gözaltına alındı. Feci kaza ise güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Şile'de Arıtma Sızıntı Suyu Tesisi Açılışında Konuşan İmamoğlu: 'İnsana, Doğaya Değer Vermeyen Yöneticiler, Geleceğimizi Yok Ediyorlar'
  20 Şub Şile'de Arıtma Sızıntı Suyu Tesisi Açılışında Konuşan İmamoğlu: "İnsana, Doğaya Değer Vermeyen Yöneticiler, Geleceğimizi Yok Ediyorlar"

  Şile Kömürcüoda Çöp Sızıntı Suyu Arıtma Tesisi açılışında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İnsana, doğaya değer vermeyen, uzmanların uyarılarını dikkate almayan yönetim anlayışı ölüm getiriyor, felaket getiriyor. Doğayı, sadece kendilerine ait bir kazanç kapısı gibi görenler, sadece gösterişli projelerle, özellikle de rant getiren projelerle ilgileniyorlar. Sadece seçim sonrası süreçleri hesaba katıyorlar. ‘Seçimi kazanalım. Seçimi kazandıktan sonra biz işimize bakalım’ diyenler ne yapıyorlar? Aslında geleceğimizi yok ediyorlar” dedi.

 • Eyüpsultan'da Beton Bariyerlere Çarpan Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
  19 Şub Eyüpsultan'da Beton Bariyerlere Çarpan Otomobilin Sürücüsü Yaralandı

  Eyüpsultan'da meydana gelen trafik kazasında, Muhittin D. (19) idaresindeki otomobil, Rami Caddesi Edirnekapı Kavşağı'nda beton bariyerlere çarptı. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sıkışan sürücü, çevredeki vatandaşlar ve itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı ve hastaneye kaldırıldı. Kaza nedeniyle trafik akışı bir süre durdu, ancak aracın çekilmesiyle normale döndü.

 • Eyüpsultan Belediyesi Türk-Yunan Nüfus Mübadelesinin 100. Yılını Anma Programı Düzenledi
  19 Şub Eyüpsultan Belediyesi Türk-Yunan Nüfus Mübadelesinin 100. Yılını Anma Programı Düzenledi

  Eyüpsultan Belediyesi, Türk-Yunan nüfus mübadelesinin 100'üncü yılına özel Kemerburgaz'da bir anma programı düzenledi. Rumeli Orhan ve Kemal'in sahne alarak Balkan türküleri seslendirdiği programda halk oyunu gösterileri yapılırken vatandaşlara da sürpriz hediyeler verildi.

 • Eski eşini 23 kurşunla yaralayan adam canlı yayın yapınca yakalandı
  19 Şub Eski eşini 23 kurşunla yaralayan adam canlı yayın yapınca yakalandı

  Kağıthane'de 8 yıl önce boşandığı eski eşini silahla vurarak ağır yaralayan şahıs, film gibi bir operasyonla yakalandı. Şahıs tutuklandı, kadın ise tedavi gördü.

 • Akşener: 'İstanbul'a İhanet Edenlere de İstanbul'u İhmal Edenlere de Mecbur Değilsiniz'
  18 Şub Akşener: "İstanbul'a İhanet Edenlere de İstanbul'u İhmal Edenlere de Mecbur Değilsiniz"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul aday tanıtım toplantısında; “İstanbul’a ihanet edenlere de İstanbul’u ihmal edenlere de mecbur değilsiniz. Zoraki adaya da emanet adaya da mecbur değilsiniz. Çünkü artık karşınızda İstanbul’a layık bir aday var. İstanbul’u, başının üzerinde taşıyacak bir aday var. İstanbullunun hakkını koruyacak, hak ettiği düzeni sağlayacak ve İstanbul’dan başka hiçbir hesabı olmayacak bir aday var. Artık karşınızda Buğra Kavuncu var" dedi.

 • Meral Akşener: İstanbul'u artık İstanbullular yönetmeli
  18 Şub Meral Akşener: İstanbul'u artık İstanbullular yönetmeli

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu şehri artık aklı sadece İstanbul'da olanların, kalbi sadece İstanbul'la atanların yönetmesi gerekiyor.

 • Bakan Kacır: Sınırlarımızda Teröristan'a İzin Vermeyeceğiz
  18 Şub Bakan Kacır: Sınırlarımızda Teröristan'a İzin Vermeyeceğiz

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, hemşehirlileriyle bir araya geldiği toplantıda sınır ötesinde kullanılan savunma sistemleriyle alakalı konuştu. Bakan Kacır, Türkiye'nin kendi imkanlarıyla geliştirdiği kritik teknolojiler sayesinde sınırlarında bir 'Teröristan'a izin vermeyeceklerini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin yüksek teknolojik sistemlerini dünyaya rekabetçi bir şekilde ihraç edebilen bir ülke olduğunu vurguladı.

 • Memleket Partisi İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  17 Şub Memleket Partisi İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları açıklandı. Toplamda 63 belediye başkan adayının tanıtıldığı programda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Berk Hacıgüzeller ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Oğuz olarak belirlendi.

 • Memleket Partisi, İstanbul il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
  17 Şub Memleket Partisi, İstanbul il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

  Memleket Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul il ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Berk Hacıgüzeller oldu. Parti Genel Başkanı Muharrem İnce, aday tanıtım toplantısında eğitim sistemi ve ekonomiyle ilgili eleştirilerde bulundu.

 • İstanbul'da organize suç örgütüne operasyon: İşletmeciyi silahla yaraladılar
  17 Şub İstanbul'da organize suç örgütüne operasyon: İşletmeciyi silahla yaraladılar

  İstanbul Bahçelievler'de, Barış Boyun'un elebaşı olduğu organize suç örgütü üyeleri, bir tekel bayisinde işletmeciyi silahla yaraladı. Gözaltına alınan 7 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Polis ekipleri, suç örgütünün 5 farklı olaya karıştığını belirledi.

 • Memleket Partisi İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu
  17 Şub Memleket Partisi İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu

  Memleket Partisi, 31 Mart yerel seçimleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. Aday tanıtım toplantısında, İstanbul, İzmir, Uşak, Balıkesir ve İstanbul ilçe belediye başkan adayları da duyuruldu.

 • Müge Anlı'da akıllara durgunluk veren olay! Eşi için ''Kuzenim'', çocuğu için de ''Kardeşim'' dedi
  17 Şub Müge Anlı'da akıllara durgunluk veren olay! Eşi için ''Kuzenim'', çocuğu için de ''Kardeşim'' dedi

  Evden kaçan eşi Evra ve bebeğini bulmak için Almanya'dan gelerek Müge Anlı'nın programına başvuran Hüseyin'in başına gelenler ağızlar açık bıraktı. Başka bir adama kaçan Evra, yayına gelerek Hüseyin'in eşi değil kuzeni olduğunu, bebeğin aslında kardeşi olduğunu, annesi olarak gösterilen kadının da teyzesi olduğunu söyledi. Gerçek adının Evra olmadığını, nüfusta kimliğinin de çıkmadığını belirten kadın, yayında gözaltına alındı.

 • Murat Kurum: 'Devletimizle milletimiz için 3 ayda 180 bin konutun inşasını başlattık'
  16 Şub Murat Kurum: "Devletimizle milletimiz için 3 ayda 180 bin konutun inşasını başlattık"

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan Malatyalılar Derneği'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, depremden etkilenen ilçelerde barınma ihtiyaçlarını karşılamak için 180 bin konutun inşasına başladıklarını ve 6 bin konutun teslimini gerçekleştirdiklerini belirtti. Kurum, İstanbul'da yapılan tek şeyin İstanbul'u unutmak olduğunu ve İstanbul'un sorunları için gece gündüz çalışacaklarını vurguladı.

 • Eyüpsultan'da direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, güvenlik kulübesine daldı... O anlar kamerada
  16 Şub Eyüpsultan'da direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, güvenlik kulübesine daldı... O anlar kamerada

  Eyüpsultan'da bir kadın sürücü, direksiyon hakimiyetini kaybederek gıda firmasının önündeki güvenlik kulübesine çarptı. Kaza anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

 • Kuzey Marmara Otoyolu'nda Tır Kazası: 1 Ölü, 1 Ağır Yaralı
  16 Şub Kuzey Marmara Otoyolu'nda Tır Kazası: 1 Ölü, 1 Ağır Yaralı

  Kuzey Marmara Otoyolu'nda bir tırın emniyet şeridine park etmek isteyen başka bir tıra çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı. Kazada sıkışan yaralılar itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Jandarma ekipleri olay yerinde inceleme yapıyor. Kaza nedeniyle otoyolda trafik kontrollü sağlanıyor.

 • Eyüpsultan'da Otomobil Güvenlik Kulübesine Daldı
  16 Şub Eyüpsultan'da Otomobil Güvenlik Kulübesine Daldı

  Eyüpsultan'da bir kadın sürücünün kontrolünden çıkan otomobil, gıda firması önünde bulunan güvenlik kulübesine çarptı. Kaza anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

 • İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan esnafını ve AK Nokta'yı ziyaret etti
  16 Şub İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan esnafını ve AK Nokta'yı ziyaret etti

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan esnafını ve AK Nokta'yı ziyaret etti. Vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Kurum, onlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • 11 Yeni Kreş Açılışında Konuşan İmamoğlu: 'Bizden Önceki 20- 25 Yılda, Tek Bir Kreş Dahi Açmayan Bir Yönetim Vardı'
  16 Şub 11 Yeni Kreş Açılışında Konuşan İmamoğlu: "Bizden Önceki 20- 25 Yılda, Tek Bir Kreş Dahi Açmayan Bir Yönetim Vardı"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin 11 ilçesine kazandırılan 11 yeni Yuvamız İstanbul kreşinin açılışını, çocuklarla birlikte yaptı. Karnaval havasında geçen açılışta konuşan İmamoğlu, “Maalesef, bizden önceki 20- 25 yılda, tek bir kreş dahi İstanbul'a açmayan bir yönetim vardı. Onca yıl tek bir kreş açmayan bu yönetim, şimdi sanki sıfırdan başlayacakmış gibi, kreş açmayı şehre vadetmeyi en önemli vaatlerinden birisi olarak dile getiriyor. Buna ben ne yapıyorum? Vallahi de billahi de seviniyorum. En azından böylesi önemli bir projenin ne kadar mega bir proje olduğunu, ne kadar büyük bir proje olduğunu anlayabilmişler. Bizim yarışımızın adı, başkalarının yaptığı gibi, bir siyaset yarışı değil. Bizim yarışımızın tek adı var. Vallahi de billahi de milletine hizmet yarışı. Bu konuda da ben şahsen iddia ediyorum ki; beni geçecek bir belediye başkanı Türkiye'de yok. Başkası da desin ki ‘Ben daha çok koşacağım.’ Başımın üstünde yeri var” dedi.

 • Murat Kurum, Eyüpsultan esnafını ziyaret etti
  16 Şub Murat Kurum, Eyüpsultan esnafını ziyaret etti

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan esnafını ve AK Nokta'yı ziyaret etti. Vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Kurum, onlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • İBB, 11 kreşin toplu açılışını gerçekleştirdi
  16 Şub İBB, 11 kreşin toplu açılışını gerçekleştirdi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 11 kreşin toplu açılışı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. İmamoğlu, çocukların geleceğini düşünmenin bir yönetici için kutsal görev olduğunu belirterek, kreşlerin hayırlı olmasını diledi.

 • Mangal ateşinde yaşanan patlama anı kamerada
  15 Şub Mangal ateşinde yaşanan patlama anı kamerada

  İstanbul Eyüpsultan'da bir grup işçinin yaktığı mangal ateşinde bilinmeyen bir nedenle patlama yaşandı. Patlamanın şiddetiyle 2 kişi yere düşerken, yaşanan o anlar kameraya yansıdı. İşçiler şok atlatınca mangalın etrafından uzaklaştı.

 • İstanbul Eyüpsultan'da Mangal Ateşinde Patlama: 2 Kişi Yaralandı
  15 Şub İstanbul Eyüpsultan'da Mangal Ateşinde Patlama: 2 Kişi Yaralandı

  İstanbul Eyüpsultan'da bir grup işçinin yaktığı mangal ateşinde meydana gelen patlamada 2 kişi yaralandı. Patlamanın şiddetiyle işçiler yere düşerken, o anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

 • İBB, Belediyeye Ait Parsel ve Hisselerin Satışına Onay Verdi
  15 Şub İBB, Belediyeye Ait Parsel ve Hisselerin Satışına Onay Verdi

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, farklı ilçelerdeki mülkiyeti belediyeye ait bazı parsel ve hisselerin satışına onay verdi. Meclis, komisyon raporları doğrultusunda çeşitli ilçelerde yer alan taşınmazların satışına onay verirken, Sarıyer Ayazağa Mahallesi'ndeki tapu sorunu da çözüldü. Ayrıca, AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu tarafından sunulan Özel Taşımacı İşletme Sistemi (ÖTİS) hak ediş maliyet tablosu güncelleme teklifi de kabul edildi.

 • İBB, elektrikli scooter işletmeciliği için 34 bin 783 izin verdi
  15 Şub İBB, elektrikli scooter işletmeciliği için 34 bin 783 izin verdi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, kent sınırları içinde elektrikli scooter işletmeciliği yapmak isteyen firmalara 34 bin 783 elektrikli scooter için izin verildi. Toplantıda alınan kararla birlikte kentte işletilen e-scooter sayısı 27 bin 782'den 34 bin 783'e yükseltildi. İlçe bazında dağılım ise ayrıntılı olarak verildi.

 • İstanbul Valiliği, İstanbul'daki okulların deprem raporunu açıkladı
  15 Şub İstanbul Valiliği, İstanbul'daki okulların deprem raporunu açıkladı

  İstanbul Valiliği ve İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından yürütülen çalışmaya göre İstanbul'daki okulların depreme karşı yapım ve güçlendirme çalışmalarına dair son durum raporu açıklandı.

 • İstanbul'da profesyonel aikido eğitmeni dehşeti yaşadı: Alkollü sürücü çarpıp kaçtı
  15 Şub İstanbul'da profesyonel aikido eğitmeni dehşeti yaşadı: Alkollü sürücü çarpıp kaçtı

  İstanbul'da alkollü bir sürücü, taksiden inip kaldırımda bekleyen profesyonel aikido eğitmenine çarptıktan sonra yerini değiştirip olay yerinden kaçtı. Kazada yaralanan eğitmen 4 gün yoğun bakımda kaldı ve birkaç ameliyat geçirdi. Sürücü ise polise teslim olduktan sonra serbest bırakıldı.

 • İYİ Parti yönetiminden 16 kişi 'Kral Çıplak, Akşener timsah gözyaşı döküyor' diyerek istifa etti
  15 Şub İYİ Parti yönetiminden 16 kişi "Kral Çıplak, Akşener timsah gözyaşı döküyor" diyerek istifa etti

  İYİ Parti'den istifa eden 16 kişi, parti içinde yaşanan olumsuzlukları gerekçe göstererek istifa ettiklerini açıkladı. İstifa edenler arasında Kurucular Kurulu Üyesi Binnur Karadağlı da bulunuyor. Karadağlı, Meral Akşener'in teşkilatın sıkıntılarını görmediğini ve istifa ettiklerini 'Kral Çıplak' diyerek duyurdu.

 • İstanbul'un kuzey ilçelerinde şiddetli rüzgar ve kuvvetli yağış bekleniyor
  15 Şub İstanbul'un kuzey ilçelerinde şiddetli rüzgar ve kuvvetli yağış bekleniyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentin kuzey ilçelerinde şiddetli rüzgarla birlikte kuvvetli yağışın etkili olmasının beklendiğini duyurdu. Saatte 20 ila 50 kilometre arasında esen kuzey yönlü rüzgarların, özellikle Çatalca, Arnavutköy, Eyüpsultan, Sarıyer, Beykoz ve Şile'de şiddetli yağışlara neden olabileceği belirtildi. Gün boyu metrekareye 15 ila 35 kilogram arasında yağış düşmesi öngörülüyor.

 • İstanbul Valiliği, okulların deprem durumuna dair raporunu açıkladı
  15 Şub İstanbul Valiliği, okulların deprem durumuna dair raporunu açıkladı

  İstanbul Valiliği, okulların deprem durumuna ilişkin raporunu kamuoyuna açıkladı. İstanbul'daki riskli ve boşaltılan okul sayısını açıklayan İstanbul Valiliği, yapılan incelemede okulların 1428'inin riskli olduğu tespit edilmiştir'' ifadelerini kullandı.

Advertisement