Gümüşhane MHP İl Kongresi Yapıldı - Son Dakika

Gümüşhane MHP İl Kongresi Yapıldı

18.01.2015 18:32
Gümüşhane MHP İl Kongresi Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane olağan İl Başkanlığı kongresi yapıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane olağan İl Başkanlığı kongresi yapıldı. Mevcut başkan Orhan Mazman'ın yeniden aday olmadığı 3 adaylı kongrede Ali Ateş başkanlığa seçildi.

Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongreye Ankara Milletvekili Prof.Dr. Özcan Yeniçeri, eski Gümüşhane Milletvekili Bedri Ağaç, eski Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, MYK üyeleri Bekir Kasap, Musa Küçük, çevre il ve ilçelerin MHP başkan ve yöneticileri, İl Başkanı adayları Ali Ateş, Nadim Aydın, Bilal Özdener ve partililer katıldı.

Divan başkanlığını Prof.Dr. Yeniçeri'nin yaptığı kongrede faaliyet ve mali raporların okunması ve ibrasının ardından mevcut İl Başkanı Orhan Mazman, selamlama konuşması yaptı.

Eski Milletvekili Bedri Yaşar ve İl Başkan adaylarının konuşmalarının ardından söz alan Prof.Dr. Yeniçeri, AK Parti'ye ve yöneticilerine çeşitli eleştirilerde bulunarak, yaşanılan dönemin lale devri, fetret devri, lüksün, şatafatın, israfın zirveye vurduğu dönem olduğunu söyledi.

AK Parti'nin Türkiye'de 12 yıldır iş başında bulunduğunu ve bir çete gibi hareket ettiğini, mafyatik hareket ettiğini iddia eden Yeniçeri, "İnsanlarımızın üretici olmaktan, mal ve hizmetlerini kendi elleriyle, kendi terleriyle ortaya çıkarır olmaktan çıkardılar. Bundan daha büyük kötülük bu memlekete yapılamaz. Uygulanan ekonomik modelin adı üretme tüket modelidir. İmal et taklit et modelidir. İhraç etme ithal et modelidir. Bu ülkede ceviz Şili'den geliyor. Bu ülkede marketlerde, Çin'den getirilmiş bulgur satılıyor. Bu ülkede tarlalar ekilmiyor. Bu ülkede hayvanlar meralarda otlamıyor. Bu iktidarı bu millet ekonomik anlamda da söylüyorum daha fazla taşıyamaz. Üretmeyenin tüketme hakkı yoktur. Bu ekonominin gereğidir. Gelir yapmadan gider yaparsanız aradaki açıklığı onurunuzdan şerefinizden taviz vererek kapatmak zorunda kalırsınız." dedi.

Toplam 630 delegeden 488'inin katıldığı seçimler sonucunda geçerli 363 oy alan Ali Ateş partinin yeni İl Başkanı olurken, adaylardan Nadim Aydın 100, Bilal Özdener 21 oy aldı, 4 oy da geçersiz sayıldı.

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından kürsüye gelerek teşekkür konuşması yapan Ateş, aday olarak yarıştığı arkadaşlarına teşekkür ederek, "Gümüşhane'ye ve ülkücü harekete yakışan bir yarış olmuştur. Bu karda, kışta bu salonu dolduran tüm dava arkadaşlarıma, ülküdaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah yolumuzu, izimizi, bahtımızı açık etsin." dedi ve yönetim kurulu üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ateş'in yönetim kurulunda Fazlı Uğur, Hamiyet Acet, Ahmet Akbulut, Tayfur Ağaç, Sebahattin Saraç, Yakup Dolan, Halil Çimen, Cengiz Günday, Kurban Tokmak, Hurşit Ayvaz, Kadir Topuz, Cengiz Ersoy, Fatih Ulutaş, Orhan Karabulut, Zeki Karakaş, Hakan Demir, Adnan Koç, Şerafettin Yakut, Bayram Canlı, Recai Akhan yer alırken, Disiplin kurulu asil üyeleri de Yusuf Atay, Mehmet Beşiroğlu, Sebahattin Şeker, Abdulkadir Şahbenderoğlu, Temel Nas, Menderes Aşkın, Orhan Gündüz oldu. Genel Merkez delegeleri olarak Ali Ateş, Nurgül Özener, Güven Kapucu olarak belirlendi. - GÜMÜŞHANE

YORUMLAR
500
Başkan Sözen'e Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarından ziyaret Başkan Sözen'e Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarından ziyaret Vali Taşbilek'ten 13 köye ziyaret Vali Taşbilek'ten 13 köye ziyaret Edirne'de AK Partili meclis üyeleri toplu ulaşıma gelen zammı eleştirdi Edirne'de AK Partili meclis üyeleri toplu ulaşıma gelen zammı eleştirdi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gümüşhane MHP İl Kongresi Yapıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement