Gurbetçilerden Bilecikli 50 Engelliye Akülü Araba - Son Dakika

Gurbetçilerden Bilecikli 50 Engelliye Akülü Araba

10.03.2012 12:37
Gurbetçilerden Bilecikli 50 Engelliye Akülü Araba

TBMM Parlamenterler Spor Kulübü Derneği ve Bilecik İl Özel İdaresi'nin organizasyonuyla Bilecik'teki 50 engelliye Belçika'daki gurbetçiler tarafından 50 adet akülü araba gönderildi.

TBMM Parlamenterler Spor Kulübü Derneği ve Bilecik İl Özel İdaresi'nin organizasyonuyla Bilecik'teki 50 engelliye Belçika'daki gurbetçiler tarafından 50 adet akülü araba gönderildi.

Parlamenterler Spor Kulübü Derneği üyesi olan AK Parti Bilecik Milletvekili Dr. Fahrettin Poyraz'ın teşebbüsüyle yurtdışından getirilen akülü arabalar Bilecik'teki engellilere ulaştırıldı. Törene Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar ve Milletvekili Fahrettin Poyraz'ın yanı sıra engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Akpınar, "Memleketimizde güzel gelişmeler her yıl biraz daha artarak devam ediyor. Bundan 15-20 yıl önce bizlerin en büyük neşe kaynağı bir özürlü vatandaşa engelli aracı alıp verebilmekti. Belçika'daki hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle alınan 50 akülü tekerlekli sandalyeyi verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artık vatandaşlarımız bu konuda hassas. Herkes engelli vatandaşlarımızın toplum içine çıkması, daha rahat yaşamasını istiyor" dedi.

Milettvekili Poyraz ise, sporu sadece spor olarak değil sosyal projelerle ilgilenmeye bir vesile olması için TBMM Parlamenterler Spor Kulübü Derneği'ni kurduklarını söyledi. Poyraz, "Geçen yıl 81 ilimize bu şekilde birer araç gönderecek bir proje uyguladık. Bu yıl da bir fırsat doğdu. Valimizin, il genel meclisi başkanımızın, il özel idaresi genel sekreterimizin bizlere destekleri ve ortak bir çalışmayla bu aşamaya geldik. Gurbetteki vatandaşlarımızın katkısı ve destekleriyle ortaklaşa bir çalışma oldu. Maksadımız hep birlikte engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri mümkün olduğunca kaldırabilmek" diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol mensupları akülü araçları engelli vatandaşlara teslim etti. Bilecik Te ilk kez bukadar çok engelliye akülü araba dağıtılırken, arabaları alan engellilerin ve ailelerinin mutlulukları gözlerinden okundu. Tören sonrası araçlar kamyonetlere yüklenerek ailelerin evlerine teslim edildi. - BİLECİK

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Gurbetçilerden Bilecikli 50 Engelliye Akülü Araba - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement