Harran Üniversitesine Birincilikle Yerleşenlere Kutlama Belgesi Verildi - Son Dakika
Yerel

Harran Üniversitesine Birincilikle Yerleşenlere Kutlama Belgesi Verildi

Harran Üniversitesine Birincilikle Yerleşenlere Kutlama Belgesi Verildi

Harran Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerine birincilikle yerleşen 8 öğrenciye YÖK tarafından kutlama belgesi gönderildi.

05.11.2015 16:37

Harran Üniversitesi'nin çeşitli fakültelerine birincilikle yerleşen 8 öğrenciye YÖK tarafından kutlama belgesi gönderildi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, ulusal proje kapsamında 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında devlet ve vakıf üniversitelerinin fakültelerine birincilikle yerleşen bin 351 öğrenci ve ailelerini tebrik etmek amacıyla birer kutlama belgesi gönderdi. Bu çerçevede Harran Üniversitesi Senatosu'nda, senato üyelerinin katılımı ile Rektörlük Toplantı Salonu'nda belgeyi hak eden öğrencilere belgeleri verildi. Harran Üniversitesine birincilikle yerleşen Fen Edebiyat Fakültesinden Ali Kılıç, Veteriner Fakültesinden Abdullah Keskin, Ziraat Fakültesinden Aziz Paça, Mühendislik Fakültesinden Sevdanur Bayyaman, İlahiyat Fakültesinden Yakup Yıldız, İktisat Fakültesinden Ramazan Kılıç, Eğitim Fakültesinden Hatice İriadam ve Tıp Fakültesinden İsa Doğru adlı öğrenciler belgeleri almaya hak kazandı. Birincilikle yerleşen öğrencilere tebrik belgelerini takdim eden Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, "Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'ndan gelen tebrik belgelerini öğrencilerimize verdik. Gençlerimiz birinci olarak yerleştiler. İnşallah okullarını da birinci olarak bitirirler. Gençlerimizi tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç imzasını taşıyan ve öğrencilerin isimlerinin yer aldığı mektupta ise "2015-2016 Üniversite giriş sınavlarında aldığınız puanla, fakültenizi 1. olarak kazandınız ve kayıt yaptırdınız. Bu sonuç sizin, ailenizin ve bizim ortak sevincimizdir. Bu mektubu, bir ortak sevincin bir ifadesi olarak yazıyorum. Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra, evrensel değerler ve de kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi arzuluyoruz. Bu süreçte 21. yüzyıl size yaşam boyu öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi size mesleki bilginin yanında, araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır. Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye'nin geleceği sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye'nin kalkınma odağısınız. Ülke 2023 hedeflerine sizlerle ulaşacaktır. İnancınızın çalışma ve yücelme azminizin olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolayısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım" ifadeleri yer aldı - ŞANLIURFA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Harran Üniversitesine Birincilikle Yerleşenlere Kutlama Belgesi Verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement