Hasanağa Merkez Camisi Tadilatı Sürüyor - Son Dakika

Hasanağa Merkez Camisi Tadilatı Sürüyor

09.03.2012 14:22
Hasanağa Merkez Camisi Tadilatı Sürüyor

Görele Hasanağa Merkez Camisi tadilatı sürüyor.

Görele Hasanağa Merkez Camisi tadilatı sürüyor.

Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, Giresun Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Demirci, Görele Müftüsü Enver Türkmen ve Trabzon'dan gelen özel bir şirketin mimar elamanları, camide incelemelerde bulundu.

Camide onarım, büyütme ve çevre genişletilmesi çalışmaları başlattıklarını ifade eden Melikoğlu, "İbadet anlamında büyük bir yeri olan merkez camimizin içinde ve çevresinde Trabzon'dan gelen mimar arkadaşlarla incelemelerde bulunduk. Camimiz onarılırken pencerelerine ve herhangi bir yerine zarar gelmemesi için mimar arkadaşlardan bilgi aldık. Bu onarımla ilgili olarak tescil raporunu da gözden geçirdik" dedi.

Müftü Türkmen ise caminin ibadet anlamında halka yetersiz geldiğini belirterek, "Cuma namazlarında halkımız cami dışında namaz kılmak zorunda kalmakta. Cenaze namazlarında da cami çevremiz fazla cemaat alamıyor. Bizler de bu kapsamda camimizin genişletilmesi ve büyümesi için neler yapılır diye bilgi alışverişinde bulunduk" diye konuştu.

- GİRESUN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Hasanağa Merkez Camisi Tadilatı Sürüyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement