İçişleri Bakanı'na Ordu'dan Destek - Son Dakika
Yerel

İçişleri Bakanı'na Ordu'dan Destek

İçişleri Bakanı\'na Ordu\'dan Destek

Ordu'da ortak bir açıklama yapan sivil toplum kuruluşları, son dönemde medya ve kamuoyunda İçişleri Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin'e yönelik bazı iddia ve spekülasyonlara tepki gösterdiler.

09.01.2012 16:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ordu'da ortak bir açıklama yapan sivil toplum kuruluşları, son dönemde medya ve kamuoyunda İçişleri Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin'e yönelik bazı iddia ve spekülasyonlara tepki gösterdiler.

Ordu Ticaret Borsası Başkanı Nejdet Gürsoy, Ordu Ziraat Odası Başkanı Necat Avcı, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Ordu Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği Başkanı Aydın Bostancıoğlu, Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hamdi Işık, Gazeteciler Derneği Başkanı Recep Aydın, Ordu Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Öztürk, Ordu Gazeteciler Derneği'nde bir araya gelerek ortak bir açıklama yaptılar.

Son dönemde İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında yapılan spekülasyonlar ve görevden alınacağına ilişkin iddiaların Ordulu sivil toplum kuruluşlarında rahatsızlığa sebep olduğu belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: "İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim Şahin, ilimizin yetiştirdiği güzide bir siyaset ve devlet adamıdır. Vatanını ve milletini seven bir Karadeniz evladı olarak kendisine teveccüh edilen makamın gereği olarak hizmetlerini en üst seviyede yerine getiren bir devlet adamıdır. Sayın Şahin, PKK'ya karşı sürdürülen mücadelede son derece tutarlı, disiplinli ve kurumlar arası uyumu ön plana alan uygulama, icraatı ile büyük başarılara imza atmış ve polis harekat timleri ile jandarma özel harekat timlerinin birlikte, müşterek operasyonlar düzenlemesini sağlayarak başarılı nokta operasyonlarının yapılması ve bölücü terör örgütüne büyük kayıplar verdirilmesi hizmetinde de önemli görevler üstlenmiştir. Sayın Şahin'in yürüttüğü İçişleri Bakanlığı görevi boyunca emniyet teşkilatımızın diğer güvenlik güçlerimizle hizmet reorganizasyonu sağlanmış ve işbirliği içinde sürdürülen operasyonlar ile PKK'nın kent örgütlenmesi olan KCK harekatına da büyük darbe vurulmuştur. Sayın İdris Naim Şahin görev döneminde polis-vatandaş işbirliği açısından önemli gelişmelere de imza atmış ve vatandaşın emniyet güçleri ile olan diyalogunu artırıcı tedbirler getirmiştir. Sorumlu devlet adamlığı vasfının yanında, sempatik kişiliği ile kurum ve vatandaş arasında diyalogların gelişmesini de sağlayan Sayın Bakan, bu gelişmelerden rahatsız olan PKK ve malum destekçileri tarafından adeta istenmeyen adam ilan edilmiş ve görevden alınması için kamuoyu baskısı oluşturulmaya çalışılmıştır. Birtakım güçlerin Sayın Başbakanın iradesi üzerinde irade oluşturacak şekilde, haksız ve mesnetsiz iddialarla spekülasyon yapması bu kamuoyu oluşturma çabasından başka bir şey değildir. Ordu kamuoyunun nabzını tutan meslek kuruluşları olarak Sayın Bakan hakkında yapılan bu çirkin kampanya ve iftiraları şiddetle kınıyor ve İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim Şahin'in görevinde son derece başarılı bulduğumuzu kamuoyumuza saygılarımızla açıklıyoruz." - ORDU

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İçişleri Bakanı'na Ordu'dan Destek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şanlıurfa'da yerel basın mensuplarına tehditler yağdırıldı
  03 Nis Şanlıurfa'da yerel basın mensuplarına tehditler yağdırıldı

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki yerel seçimlerin ardından bazı sahte sosyal medya hesapları üzerinden basın mensupları hedef alındı. İlçede görev yapan basın mensuplarına yönelik tehditler içeren hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şükrü Dolaş, bu durumu kınayarak, avukatları aracılığıyla suç duyurusu ve manevi tazminat davası açacaklarını belirtti.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Göreve Başladı
  03 Nis Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Göreve Başladı

  Türkiye'de 7 kez üst üste seçim kazanan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kutlama töreniyle görevine başladı. Binlerce Büyükçekmeceli, Başkan Akgün'ün zaferini marşlar ve şarkılar eşliğinde kutladı.

 • MÜSİAD Denizli Şube Başkanı: Seçimsiz Dönemde Odak Noktamız Ekonomi
  03 Nis MÜSİAD Denizli Şube Başkanı: Seçimsiz Dönemde Odak Noktamız Ekonomi

  MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Engin Boyacı, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin Denizli'ye, ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, seçimsiz geçecek 4 yılda ana odağın ekonomi, düşük enflasyon ve sürdürülebilir büyüme olduğunu belirtti. Boyacı, Orta Vadeli planda yer alan yapısal reformların hızla hayata geçirilmesini beklediklerini vurguladı.

 • Taiwan'ın Hualien kentinde meydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti
  03 Nis Taiwan'ın Hualien kentinde meydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti

  Çin'in Taiwan bölgesinin Hualien kenti açıklarında meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi yaralandı. Deprem sonucunda apartmanlar çöktü, evler tahliye edildi ve kayalar düştü. Depremin merkez üssü Hualien kentinin güney-güneydoğusunda tespit edildi. Tsunami alarmları verildi ancak kaldırıldı. İş ve okullar tatil edildi, metro seferleri askıya alındı. Artçı sarsıntılar bekleniyor.

 • Manisa'nın Alaşehir ilçesinin ilk kadın muhtarı Emine Dönertaş oldu
  03 Nis Manisa'nın Alaşehir ilçesinin ilk kadın muhtarı Emine Dönertaş oldu

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yapılan mahalli idareler seçimleri sonucunda Dağhacıyusuf Mahallesi'nden Emine Dönertaş, 3 erkek rakibini geride bırakarak ilçenin ilk kadın muhtarı oldu. Dönertaş, bin 63 oy alarak mahallesinin ve Alaşehir'in tarihinde bir ilke imza attı.

 • Amasra'da itiraz gerginliği
  03 Nis Amasra'da itiraz gerginliği

  Bartın'ın Amasra ilçesinde gayri resmi sonuçlara göre CHP'nin Belediye Başkan Adayı Recai Çakır'ın 122 oy ile seçimi kazanmasının ardından Ak Parti ve MHP'i yöneticiler, sonuçlara itiraz ederek, oyların sayılmasını istedi.

 • Çankırı'da Tek Kadın Muhtar Üçüncü Kez Seçildi
  03 Nis Çankırı'da Tek Kadın Muhtar Üçüncü Kez Seçildi

  Çankırı'nın Merkez ilçesinde 2 dönemdir tek kadın olarak muhtarlık yapan Cemile Eskisucu, girdiği 3'üncü seçimi de kazandı. Eskisucu, muhtarlık mesleğini kadınların daha iyi yürüttüğünü ifade etti.

 • Pazaryeri'nde rakiplerine büyük fark atan kadın muhtar güven tazeledi
  03 Nis Pazaryeri'nde rakiplerine büyük fark atan kadın muhtar güven tazeledi

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde yapılan ara seçimlerde muhtar seçilen Sabriye Demir, 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimlerde güven tazeleyip tekrardan köy muhtarı oldu. Burçalık köyünde 3 kişi muhtarlık için yarıştı ve Sabriye Demir rakiplerine büyük fark atarak 39 oy alarak tekrar muhtar seçildi.

 • Hatay'da Muhtarın Balkon Konuşması ve Çiftetelli Kutlaması İlgi Odağı Oldu
  03 Nis Hatay'da Muhtarın Balkon Konuşması ve Çiftetelli Kutlaması İlgi Odağı Oldu

  Hatay'ın Antakya ilçesinde ikinci kez seçimi kazanan 66 yaşındaki muhtar Nuriye Türkmen, balkon konuşması yaparak kadınlarla çiftetelli oynayarak zaferini kutladı. Türkmen'in konuşması ve kutlama anları ilgi çekti.

 • Taiwan'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü, 97 Yaralı
  03 Nis Taiwan'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü, 97 Yaralı

  Çin'in Taiwan bölgesinde Hualien kenti açıklarında meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi yaralandı. Deprem, yerin 12 kilometre derinliğinde gerçekleşti ve adanın genelinde hissedildi. Taipei metrosunda seferler askıya alındı.

 • CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti
  03 Nis CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti

  Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde 60 yıldır kazanan CHP, bu ilçeyi AK Parti'ye kaptırdı. AK Parti adayı Fırat Yayla, seçimi kazanarak belediye başkanı oldu.

 • Ahlat Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi
  03 Nis Ahlat Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

  Ahlat Belediyesi'nde yeni seçilen başkan Yavuz Gülmez, görevi eski başkan Abdulalim Mümtaz Çoban'dan devraldı. Devir teslim törenine belediye meclis üyeleri, partililer ve akrabaları katıldı.


Advertisement