İlahiyat Fakültesi Dekanları Zonguldak'ta Bir Araya Geliyor - Son Dakika
Yerel

İlahiyat Fakültesi Dekanları Zonguldak'ta Bir Araya Geliyor

İlahiyat Fakültesi Dekanları Zonguldak\'ta Bir Araya Geliyor

Son dönemde birbiri ardına ulusal ve uluslararası ölçekte büyük organizasyonlara ev sahipliği yapan Bülent Ecevit Üniversitesi, 1 Temmuz 2013 Pazartesi günü İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinin dekanlarını ağırlayacak.

28.06.2013 11:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Son dönemde birbiri ardına ulusal ve uluslararası ölçekte büyük organizasyonlara ev sahipliği yapan Bülent Ecevit Üniversitesi, 1 Temmuz 2013 Pazartesi günü İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinin dekanlarını ağırlayacak.

Toplantıda Yükseköğretim Kurulunu, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu temsil edecek. İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinin dekanlarını bir araya getirecek toplantıda Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi dekan düzeyinde temsil edilecek.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu'nun başkanlık edeceği toplantıda İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinin müfredatları tartışılarak söz konusu fakültelerin geleceği üzerinde bir projeksiyon yapılacak. Toplantıya üniversitelerini temsilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cağfer Karadaş, Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Güneş, Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Vergil, Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bedir, Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Bozkuş, Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Özköse, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Okumuş, Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rafet Özkan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Peker ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akkuş katılacak.

Bülent Ecevit Üniversitesi Şubat ayında kısa adı FEFKON olan Fen- Edebiyat Fakülteleri ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyinin sekizinci toplantısına ev sahipliği yapmıştı. Tüm Türkiye'den yüzden fazla dekanın katıldığı toplantıda, Fen-Edebiyat Fakültelerin geleceği masaya yatırılmış, kısa süre önce YÖK tarafından Fen-Edebiyat ve Eğitim Fakülteleri ile ilgili alınan kararlara yön veren fikir ve görüşler Zonguldak'ta oluşmuştu. Fen-Edebiyat Fakülteleri ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (FEFKON) Toplantılarında yapılan tartışmalar ve ortaya çıkan sonuç bildirgesi ilk kez kitaplaştırılarak başta ilgili dekanlıklar olmak üzere konunun dolaylı ve doğrudan tüm muhataplarına ulaştırılmıştı. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İlahiyat Fakültesi Dekanları Zonguldak'ta Bir Araya Geliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ne diyeceği merak konusuydu! Emre'den Fenerbahçelilerin ettiği küfürlere yanıt
  00:22 Ne diyeceği merak konusuydu! Emre'den Fenerbahçelilerin ettiği küfürlere yanıt

  Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Ziraat Türkiye Kupası'nda 3-0 kazandıkları Fenerbahçe maçından sonra açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe taraftarlarının kendisine yönelik küfürlü tezahürat yapmasına değinen genç antrenör, "Fenerbahçeli Emre'yim ben. İnsanlar da bana bunu hissettirdi. Bunu yaşayacağımı düşünmemiştim. Söyleyecek bir şey yok" dedi.

 • Kupadan elenen İsmail Kartal: Şampiyon olacağız
  00:17 Kupadan elenen İsmail Kartal: Şampiyon olacağız

  Fenerbahçe'nin antrenörü İsmail Kartal, 3-0 yenilerek Ziraat Türkiye Kupası'na veda ettikleri Ankaragücü maçının ardından açıklamalarda bulundu. Takımına güvendiğini belirten Kartal, "Ders çıkardık bugünkü maçtan. Tekrar Fenerbahçe'nin nasıl futbol oynadığını herkese göstereceğiz. Sezon sonunda şampiyon olacağımıza inanıyorum" dedi.

 • Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler
  00:01 Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler

  Yahudi kökenli Rothschild ailesinin 4 kuşak lideri 87 yaşındaki Jacob Rothschild, geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rothschild için taziye mesajı yayınlayarak, ''19. yüzyılda Baron Rothschild gelecekteki Yahudi devletinin kuruluşuna vazgeçilmez katkılarda bulundu. 20. ve 21. yüzyılda Lord Jacob Rothschild bu gururlu geleneği sürdürdü.'' dedi.

 • Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten MHP yöneticilerine ağır sözler
  27 Şub Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten MHP yöneticilerine ağır sözler

  Adana Ülkü Ocakları'nın İYİ Parti'nin Adana adayı Ayyüce Türkeş'i ihanetle suçlamasından sonra Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten sert tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter'i hedef alan Türkeş, ''Sizlerin Türkeş'in evladı olması imkansız, zira Türkeş o.. çocuk yapmadı hiç! Babalarınızı aramaya devam edin, fazla uzaklara değil sizi kullanan adamlara bakın, mesela domuz suratlı Semihe, mesela Sinan'ın katili çift cinsiyetli İzzetsiz ulviye'ye'' ifadelerini kullandı.

 • Bakışları her şeyi özetliyor! Emre'den Fenerbahçe taraftarlarına olay tepki
  27 Şub Bakışları her şeyi özetliyor! Emre'den Fenerbahçe taraftarlarına olay tepki

  Fenerbahçe taraftarları, 3-0 mağlup oldukları Ankaragücü maçı sonrası Ankaragücü'nün Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'na küfürlü tezahüratta bulundu. Belözoğlu ise Fenerbahçeli taraftarlara kafa sallayarak yanıt verdi.

 • Çanakkale sallanmaya devam ediyor: Biga'da bir deprem daha meydana geldi
  27 Şub Çanakkale sallanmaya devam ediyor: Biga'da bir deprem daha meydana geldi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde akşamüstü saatlerinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrası bu kez de gece saatlerinde 3,8 büyüklüğünde başka bir deprem meydana geldi. Saat 22.52'de meydana gelen deprem, yerin 7,19 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

 • TBMM'de olmadığı halde Nureddin Nebati'nin yerine yoklama pusulası verildiği ortaya çıktı, Meclis kapandı
  27 Şub TBMM'de olmadığı halde Nureddin Nebati'nin yerine yoklama pusulası verildiği ortaya çıktı, Meclis kapandı

  AK Parti Mersin Milletvekili Nureddin Nebati'nin Meclis'te olmadığı halde yerine yoklama pusulası verildiği ortaya çıkmasının ardından Meclis Genel Kurulu, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için kapatıldı. Meclis Genel Kurulu'nun bir sonraki toplantısı 28 Şubat 2024 tarihinde yapılacak.

 • Batı Şeria'daki en büyük Filistin işletmelerinden olan fabrikada yangın çıktı
  27 Şub Batı Şeria'daki en büyük Filistin işletmelerinden olan fabrikada yangın çıktı

  İsrail işgali altındaki Batı Şeria'da bulunan bir fabrikada büyük bir yangın çıktı. El Halil kentinde bulunan Royal Industrial Trading isimli fabrikada çıkan yangının görüntüleri kameralara yansıdı. El Halil Belediye Başkanı, ekipman ve personel eksikliği nedeniyle yangını kontrol altına alamadıklarını açıklayarak yardım çağrısı yaptı. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için çabalarken, fabrikanın çevresindeki tüm mahalleler boşaltıldı.

 • Fenerbahçe, Ankaragücü'ne yenilerek Ziraat Türkiye Kupası'ndan elendi
  27 Şub Fenerbahçe, Ankaragücü'ne yenilerek Ziraat Türkiye Kupası'ndan elendi

  Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde MKE Ankaragücü'ne deplasmanda 3-0 yenilerek kupaya veda etti.


Advertisement