İnşaat Sektöründe Referandum Beklentisi - Son Dakika
Yerel

İnşaat Sektöründe Referandum Beklentisi

İnşaat Sektöründe Referandum Beklentisi

İzmir’de bir inşaat firmasının yönetim kurulu üyesi Mustafa Çiçek, askıya alınan yatırım ve satın alma kararlarının 16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandumun ardından gerçeğe dönüşmesiyle Türkiye ekonomisinin eski dinamizmine kavuşmasını beklediklerini söyledi.

16.02.2017 11:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İzmir'de bir inşaat firmasının yönetim kurulu üyesi Mustafa Çiçek, askıya alınan yatırım ve satın alma kararlarının 16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandumun ardından gerçeğe dönüşmesiyle Türkiye ekonomisinin eski dinamizmine kavuşmasını beklediklerini söyledi.

2016'da Türkiye'de yaşanan olağanüstü gelişmelerden sonra yerli ve yabancı yatırımcıların 'bekle gör' politikası izlediğini belirten bir inşaat firmasının yönetim kurulu üyesi Mustafa Çiçek, firmaların yatırımlarını referandumdan sonraya ötelediğini kaydetti. Gerek yatırım ikliminin, gerekse inşaat sektöründeki canlanmanın oluşabilmesi için düşük faizin belirleyici olduğunu hatırlatan Mustafa Çiçek, "Faizlerdeki düşüş trendinin devam etmesi ve ekonomideki belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla 2017'nin ikinci çeyreğinde ekonomide bahar havası oluşacağını düşünmekteyiz" dedi. Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Çiçek de, İzmir iş hayatının merkezi olan Bayraklı'da 2016 yılında hizmete sundukları dairelerde satış ve kiralamayı büyük oranda tamamladıklarını dile getirdi. Çiçek Kardeşler İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çiçek, "4'te 3'ünden fazlasının satışı tamamlandı. Bu geride bıraktığımız 2016 için oldukça iyi bir oran. Dairelerin yapım ve satışını kısa sürede tamamlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

"Yeni projelerimiz de olacak"

Güzelbahçe'de 2016 yılında satın aldıkları ve Güzelbahçe'nin en büyük ve değerli arazilerden biri konumundaki Oba Camping'in bulunduğu 21 dönümlük alanda 73 adet konut ve üç adet iş yerinden oluşan yeni projelerinin temellerini Mayıs 2017'de atmayı planladıklarını belirten Kazım Çiçek, projelerinin hem Güzelbahçe hem de İzmir'e prestij katacağını vurguladı.

Projenin denize 75 metre cephesi ve 300 metre derinliğinin bulunduğunu aktaran Çiçek şu bilgileri verdi:

"Bizim açımızdan çok önemli bir proje. Güzelbahçe'nin ilk, İzmir'in ender çevreye duyarlı yeşil bina sertifikasına sahip konutları bu projede hayata geçirilecek. 3+1, 4+1 zemin dublex, çatı dublex ve farklı büyüklüklerde (210 metrekare - 350 metrekare) ve tasarımlara sahip dairelerden oluşan projemizde tüm evler, deniz, havuz ve bahçe manzaralı olacak. Site içinde biri yaklaşık 70 metre uzunluğunda ve iddialı peyzaj çözümleriyle, siteye büyük değer katacak iki adet yüzme havuzu mevcut. Her daireye asansörlü direkt ulaşım imkanı sağlayan bir adet kapalı otopark imkanı bulunuyor. Ayrıca iki ayrı adadan oluşan sitenin orta bölümünde tenis, basketbol, voleybol, mini futbol alanları, çocuk bahçesi, hobi bahçelerini içeren 3 bin 600 metrekare alanlı bir park alanı da var. Projenin ön bölümünde bulunan blokların zemin ve bodrum katlarında tanınmış bir markaya ait a plus segmentte bir SPA merkezinin yer alması konusunda görüşmeler yapıyoruz. Projenin netleşmesiyle Mayıs ayında lansmana çıkmayı planlıyoruz. Bunun dışında yine Güzelbahçe - Urla aksında yeni projelerimiz de olacak." - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İnşaat Sektöründe Referandum Beklentisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement