İzmir'den Akdeniz Bienali İçin Sanatçılara Çağrı - Son Dakika

İzmir'den Akdeniz Bienali İçin Sanatçılara Çağrı

26.04.2022 12:22
İzmir'den Akdeniz Bienali İçin Sanatçılara Çağrı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 Ekim-5 Aralık 2022 tarihleri arasındaki düzenlenecek Akdeniz Bienali için sanatçılara çağrı yaptı. “Aynı Suya Bakmak” temasıyla 2022 Avrupa Gençlik Yılı kapsamında genç sanatçılarla gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak isteyen 35 yaş ve altındaki sanatçılar, 1 Haziran’a kadar başvuru yapabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 Ekim-5 Aralık 2022 tarihleri arasındaki düzenlenecek Akdeniz Bienali için sanatçılara çağrı yaptı. "Aynı Suya Bakmak" temasıyla 2022 Avrupa Gençlik Yılı kapsamında genç sanatçılarla gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak isteyen 35 yaş ve altındaki sanatçılar, 1 Haziran'a kadar başvuru yapabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve K2 Güncel Sanat Merkezi, 1 Ekim- 5 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenecek İzmir Akdeniz Bienali için sanatçılara açık çağrı yaptı. Küratörlüğünü Caroline David'in üstlendiği etkinlik, 23 ülkeden 30 genç sanatçıyı İzmirlilerle buluşturacak.  Küratörler Sana Tamzini João Ribas, Didem Yazıcı ve Akdeniz'den Genç Yaratıcılar Bienali Ağı'nın (BJCEM) İcra Direktörü Federica Candelaresi kreatif danışman olarak etkinlikte görev alacak. Bienalin destinasyonu ise İzmir'in kadim mekanları olacak. Etkinliğin teması, Akdeniz'in kültürel ve tarihsel kodlarının işlemek amacıyla "Aynı Suya Bakmak" olarak belirlendi.

İzmir Akdeniz Bienali'nin ilki 2022 Avrupa Gençlik Yılı kapsamında genç sanatçılarla yapılıyor. Bienal, yaş kriterini İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin üyesi olduğu BJCEM'in standartlarını referans alarak belirledi. İzmir Akdeniz Bienali, BJCEM standartları ve Avrupa Gençlik Yılı bağlamında "genç" olana vurgu yaparak, yeni ifade biçimlerine alan açmayı hedefliyor.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

İzmir Akdeniz Bienali'ne katılmak isteyen genç sanatçıların www.izmirakdenizbienali.com adresindeki formu 1 Haziran'a kadar doldurması gerekiyor. Açık çağrı Akdeniz ülkelerinde doğan veya bu ülkelerde yaşayan 35 yaş ve altındaki sanatçıların katılımına açık.

BİENALİN KÜRATÖRÜ CAROLİNE DAVİD

Çağdaş sanat alanı uzmanı Caroline David, pek çok serginin küratörlüğünü yaptı. 1984'te Bölgesel Çağdaş Sanat Fonu (FRAC) Nord Pas de Calais'in ve ardından 1996'da Brüksel'deki Mimarlık Vakfı'nın direktörlüğünü yürüttü. 2000'de görsel sanatlar ve sergiler bölümü başkanlığını yaptığı lille2004 Avrupa Kültür Başkenti'nin kurucu ekibinde yer aldı. 2006 yılında Lille şehrinin (Fransa) ve ardından lille3000'in Görsel Sanatlar Direktörü olarak görev yaptı. 2015'te Fransa Dışişleri Bakanlığı İzmir Fransız Kültür Merkezi Direktörü olarak Türkiye'ye taşındı. İzmir'deki görevinin bittiği 2020 yılından bu yana lille3000'de sanat danışmanı ve sergi küratörü olarak çalışıyor.

YORUMLAR
500
Gazeteci Hamdi Türkmen son yolculuğuna uğurlandı Gazeteci Hamdi Türkmen son yolculuğuna uğurlandı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel İzmir'den Akdeniz Bienali İçin Sanatçılara Çağrı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement