Karadeniz Esintili Sergi Büyük İlgi Görüyor - Son Dakika
Yerel

Karadeniz Esintili Sergi Büyük İlgi Görüyor

Karadeniz Esintili Sergi Büyük İlgi Görüyor

Ressam Hakan Esmer’in, Sanko Sanat Galerisi’nde açtığı ‘Heyamola’ serisinden oluşan kişisel resim sergisi büyük beğeni topluyor.

14.05.2014 10:05

Ressam Hakan Esmer'in, Sanko Sanat Galerisi'nde açtığı 'Heyamola' serisinden oluşan kişisel resim sergisi büyük beğeni topluyor.

Esmer'in akrilik boya ile yaptığı ve Karadeniz esintilerini tuvale işlediği 18 eserinin yer aldığı sergi, sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Yaptığı her yolculuğun kendisini sanatsal yönden beslediğini ifade eden sanatçı Hakan Esmer, Gaziantep'in dokusu, rengi, havası ve ilişkilerinin bundan sonraki resim serüvenin olumlu yönde etkisi olacağını söyledi.

Sanko Sanat Galerisi'nde açtığı serginin 'Heyamola' serinden oluştuğunu belirten Esmer, denizin ve balıkçılığın Karadeniz için çok önemli bir yeri bulunduğuna vurgu yaptı.

Esmer, bu sergisinde ayrıca ön çalışmalarını yaptığı "Paris kafeleri" serisinden eserler de bulunduğunu kaydetti.

Gaziantep'te sergi açmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren ressam Esmer, Sanko Ailesi'ni sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı kutladı.

Esmer'in, Sanko Park Alışveriş Merkezi 3'üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi'ndeki sergisi, 16 Mayıs'a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

SANATÇI

1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim İş Eğitimi Bölümü'nden mezun olan sanatçı Esmer, aynı yıl Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans programını tamamladı.

1996 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Hakan Esmer, aynı bölümde sırasıyla temel sanat eğitimi, duvar resmi teknikleri, vitray ve resim derslerini yürüttü.

38 kişisel sergi açan sanatçının, aralarında Eczacılar Birliği Resim Yarışması, Tekel Resim Yarışması, Şefik Bursalı Resim Yarışması, Antalya Resim Festivali, Talens Resim Yarışması, Tunus/Monastir Uluslararası Plastik Sanatlar Festivali "Büyük Ödülü"nün de bulunduğu toplam 15 ödülü bulunmaktadır.

Ressam Esmer'in, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen proje kapsamında eserleri; Berlin (Almanya), Abuja (Nijerya) ve Nahçıvan Özerk Bölgesi T.C. Büyükelçilik koleksiyonlarına dahil edilmiştir.

2012 yılının Ocak ayında üniversitedeki görevinden ayrılan Esmer, çalışmalarını halen Eskişehir'deki atölyesinde sürdürmektedir.

SANKO SANAT GALERİSİ

Gaziantep'te 2004 yılında sanatseverlerin kullanımına sunulan ve sergi açmak için yurtiçi ve yurtdışından gelenlerin büyük beğenisini kazanan Sanko Sanat Galerisi, kent kültür ve sanat etkinliklerine önemli kazanımlar sağladı.

Kurulduğu tarihten bu yana, aralarında iki defa uluslararası ressamlar buluşması, Salvador Dali ve JoanMiro sergilerinin de bulunduğu 176 sergiye ev sahipliği yapan Sanko Sanat Galerisi, 4 yıl önce taşındığı Sanko Park AVM'ye de farklı bir anlam kazandırdı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Karadeniz Esintili Sergi Büyük İlgi Görüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement