Kartepe'de Sel Önlemi Alınan Yerlerin Üst Yapıları Elden Geçiyor - Son Dakika

Kartepe'de Sel Önlemi Alınan Yerlerin Üst Yapıları Elden Geçiyor

14.12.2015 16:06
Kartepe'de Sel Önlemi Alınan Yerlerin Üst Yapıları Elden Geçiyor

Kartepe ilçesinde yaşanan sel felaketleri sonrası alt ve üst yapı çalışmaları hızla sürüyor.

Kartepe ilçesinde yaşanan sel felaketleri sonrası alt ve üst yapı çalışmaları hızla sürüyor.

Kartepe Belediyesi, ilçede yaşanan sel felaketlerinin ardından alt yapı çalışmalarına ayrı bir önem vermişti. Belediye ekipleri, ilçede artan yerleşim alanları ile birlikte ekonomik ömrünü tamamlayan ve alt yapısı yetersiz kalan yerlere yönelik çözüm odaklı projeler geliştirilmesi için diğer kurumlarla koordineli bir çalışma içerisine girdi. Başkan Üzülmez'in de girişimleri ardından ilçede sıkıntılı bölgeleri sağlıklı alt yapıya kavuşturmak adına yağmursuyu ve kanalizasyon hattı ile dere ıslahını gerçekleştirecek projeler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü nezaretinde tamamlanıyor.

İlçeyi sağlıklı, modern altyapıya kavuşturmak ve yüzey sularını toplamak için hazırlanan projelerin tamamlandığı bölgelerdeki üst yapı çalışmaları da Kartepe Belediyesi ekipleri tarafından sert kış günleri öncesi ivme kazandı. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler alt yapı sorunu tamamlanan güzergahlarda üst yapı iyileştirme çalışmaları Uzunçiftlik, Ataevler ve Emekevler mahallelerinde aralıksız sürüyor. Ekipler belirlenen iş programı çerçevesinde Ataevler mahallesinin 15 cadde ve sokağını kilitli parke programına aldı.

Sele karşı alt yapı önlemlerinin artırıldığı Kartepede üst yapı seferberliği kapsamında Ataevler mahallesindeki; Hasan Ali Yücel, Yağmur, Aykanat, Zirve, Vadi, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Nurdan, Sibel, Seçil, Bağcılar, Melih Cevdet Anday, Faruk Nafız Çamlıbel, Postane, Fazıl Hüsnü Dağlarca ve Şehir Hüseyin Karanlık Sokaklar üzerinde 3 bin 310 metre uzunluğundaki güzergah 28 bin 210 metrekare parke ve 6 bin 620 metre bordür taşı ile modern bir görünüme kavuşturulacak.

Sert kış günleri öncesi ilçedeki alt ve üst yapı düzenlemelerinin meşakkatli bir şekilde sürdüğüne dikkat çeken Başkan Üzülmez, "Aşırı yağışlarda sıkıntı yaşanan bölgelerde devam eden çalışmalarla yağmursuyu ve kanalizasyon probleminin uzun yıllar çözecek projeler tek tek hayat buluyor. Büyükşehir Belediyesi, İSU Genel Müdürlüğü ve Kartepe Belediyesi ekiplerimizin koordineli çalışması ile hem alt hem üst yapıdaki düzenleme ve iyileştirmeler sert kış günleri öncesi hummalı bir şekilde aralıksız sürüyor. Kartepe'nin alt ve üst yapısını daha modern hale dönüştürme gayreti içerisindeyiz. Kartepe'ye değer katan çalışmalarımız uyumlu ve tempolu bir şekilde çözüm odaklı olarak halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek içindir" dedi. - KOCAELİ

YORUMLAR
500
Kocaeli'de sırada judo turnuvası var Kocaeli'de sırada judo turnuvası var Çocuklar yaz dönemini, anneleriyle birlikte KO-MEK'te geçirecek Çocuklar yaz dönemini, anneleriyle birlikte KO-MEK'te geçirecek Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden sağanağın etkili olduğu Bartın'a destek Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden sağanağın etkili olduğu Bartın'a destek
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kartepe'de Sel Önlemi Alınan Yerlerin Üst Yapıları Elden Geçiyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement