Kartepeliler Sünnet Şöleninde Buluştular - Son Dakika

Kartepeliler Sünnet Şöleninde Buluştular

08.09.2014 13:07
Kartepeliler Sünnet Şöleninde Buluştular

Kartepe Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni Meşelik Parkı’nda renkli görüntüler eşliğinde gerçekleşti.

Kartepe Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni Meşelik Parkı'nda renkli görüntüler eşliğinde gerçekleşti. Belediye bünyesinde bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Sünnet Şöleni'nde, Kartepeli 300 çocuk sünnet olarak erkekliğe ilk adımlarını attılar.

Sünnet çocuklarının heyecanına ortak olan Kartepeliler, Meşelik Parkı'nı doldururken Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahipliğinde gerçekleşen şölene, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, eski İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, eski Köseköy Belediye Başkanı Habip Sarman, Ak Parti Kartepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Balaban, Ak Parti Kartepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Can Öztürk, Kartepe İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerinden oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Sünnet çocukları başkanlarla bol bol fotoğraf çektirirken şölen, Merkez Park Camii İmam Mustafa Saka'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kartepe Müftüsü Mustafa Nurgün, peygamber adeti olan sünnetin önemine değindiği konuşmasını sünnet duası ile taçlandırdı. Şölende çocuklara balon, şeker, şıra ve pamuk şekeri verilirken ailelere de etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi. Kartepe Belediyesi Halk Oyunları Grubu gösteri sergilerken şölende Harun Beyaz'ın seslendirdiği ilahiler ve semazen gösterileri ilgiyle takip edildi. 300 sünnet çocuğunun katıldığı sünnet şöleninde, ikramların yanı sıra uzun bacaklı adamın etrafında sevgi yumağı oluştururken, çocuklar şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlendiler. Palyaçolar eşliğinde çeşitli oyunlar oynayan çocuklar, şölen alanında ikramlarla unutulmaz bir gün yaşama imkanı buldular.

Kartepe Belediyesi olarak, alt ve üst yapı hizmetleri yanında sosyal, kültür ve eğitim alanında halkın istek ve taleplerine yönelik hizmetlerin sürdüğüne dikkat çeken Başkan Üzülmez; "Amacımız; Yeni Kartepe'yi inşa etmek, hizmetlerimizi yoğunlaştırarak hemşerimizin layık olduğu standartları Kartepemize kazandırmaktır. Kartepe Belediyesi olarak bu sene tepeden tırnağa giydirdiğimiz 300 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Hem erkekliğe ilk adımını attıkları bugünlerde sevinçlerini paylaşıyor hem de bir nebze de olsa sosyal belediyecilik gereği olarak ailelerine katkıda bulunmuş oluyoruz. Yavrularımızın, aileleri akraba ve dostları ile birlikte bugünü coşkuyla kutluyoruz. Sünnet olan çocuklarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunar, ailelerinin çocuklarının mürvetlerini de görmelerini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim. Hayırlı bir eğitim yılı geçirmelerini en kalbi duygularımla temenni eder, yeni eğitim öğretim yılında da bütün çocuklarımıza Rabbimden zihin açıklığı vermesini dilerim." dedi.

Sosyal belediyeciliği şiar edindiklerini kaydeden Başkan Üzülmez, sosyal belediyecilik hizmetleri ile emsal teşkil etme amacında olduklarını vurguladı. Başkan, ihtiyaç sahiplerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi desteği ile hayata geçirecekleri barınma ihtiyaçları ile de muhtaç ve ihtiyaç sahiplerine sosyal hizmetler götürüldüğünü dile getirdi. Kadınlara yönelik Sosyal Yaşam Merkezi Projesi'nden bahseden Başkan Üzülmez, spor okulları ile 5 bin çocuğa ulaştıklarını aktardı.

Eğilmeye hazır fidanların geleceğe kazandırılması konusuna ailelerin dikkatini çeken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Allah'ın emaneti olan çocuklarımızı hayata çok iyi hazırlamalıyız. Teknolojik gelişmenin dur durak bilmediği çağımızda günün şartlarına uyum sağlamaları için 6. sınıfa geçen çocuklarımıza derslerine yardımcı tabletlerini vereceğiz. Her şey geleceğimizin teminatı çocuklarımız için. Yeni Türkiye'yi ve Yeni Kartepe'yi geleceğimizi çocuklarımız imar edecek" dedi.

Protokol konuşmaları ardından renkli görüntüler eşliğinde süren şölen sünnet çocuklarına çeşitli hediyeler verilmesi ardından son buldu. - KOCAELİ

YORUMLAR
500
Çankaya Belediyesi'nden, 'Sünnet Şöleni' Çankaya Belediyesi'nden, 'Sünnet Şöleni' Kuluçkadan çıkan birlerce yavru allı turna görsel şölen sundu Kuluçkadan çıkan birlerce yavru allı turna görsel şölen sundu Yetiştirilen lavantalar şölenle hasat edildi Yetiştirilen lavantalar şölenle hasat edildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kartepeliler Sünnet Şöleninde Buluştular - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement