Kastamonu, Paletli Kar Ambulansına Kavuştu - Son Dakika

Kastamonu, Paletli Kar Ambulansına Kavuştu

26.01.2012 17:01
Kastamonu, Paletli Kar Ambulansına Kavuştu

Sağlık Bakanlığı, Kastamonu 112 Acil Servis'e paletli kar ambulansı ile acil durumlarda kullanılmak üzere, tam donanımlı özel yapım 4x4 arazi aracı gönderdi.

Sağlık Bakanlığı, Kastamonu 112 Acil Servis'e paletli kar ambulansı ile acil durumlarda kullanılmak üzere, tam donanımlı özel yapım 4x4 arazi aracı gönderdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında, Kastamonululara sunulan sağlık hizmetlerinin hızının ve kalitesinin artması için Sağlık Bakanlığının ne gerekiyorsa yaptığını söyledi.

Son olarak, özellikle köylere ulaşmada işlerini kolaylaştıracak paletli kar ambulansı ile tam donanımlı özel yapım 4x4 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) aracının da kendilerine ulaştığını belirten Yılmaz, bu araçların işlerini kolaylaştıracağını belirtti.

Paletli kar ambulansının, aynı zamanda lastik takılarak da kullanıldığını dile getiren Yılmaz, "Paletli kar ambulansı, kar üzerinde saatte 65 kilometre hız yapabiliyor. Ambulans paletsiz olarak lastik tekerleri ile de kullanılabilen, 3 personel ve bir hasta taşıyabilen zor şartlar için tasarlandı. Tam donanımlı olan ambulansta, şok cihazı, oksijen cihazı, yapay solunum cihazı, yanık ve doğum setleri, çeşitli sedye türleri ile ileri yaşam desteği için gerekli olabilecek her türlü alet, ekipman ve ilaç bulunuyor" diye konuştu

- KASTAMONU

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Afganistan ve Pakistan'ı enkaza çeviren depremlerde can kaybı 12'ye yükseldi Afganistan ve Pakistan'ı enkaza çeviren depremlerde can kaybı 12'ye yükseldi Taşköprü'de 2 bin 500 aileye gıda kolisi dağıtılacak Taşköprü'de 2 bin 500 aileye gıda kolisi dağıtılacak Kastamonu'ya gelen çocuklarda depremin izlerini silmek için psikososyal ekip kurdular Kastamonu'ya gelen çocuklarda depremin izlerini silmek için psikososyal ekip kurdular

Son Dakika Yerel Kastamonu, Paletli Kar Ambulansına Kavuştu - Son Dakika


Advertisement