Kılıçdaroğlu'na Yapılan Yumruklu Saldırı - Son Dakika
Yerel

Kılıçdaroğlu'na Yapılan Yumruklu Saldırı

Kılıçdaroğlu\'na Yapılan Yumruklu Saldırı

CHP Grup Başkanvekili Altay: "Bu konu emniyet teşkilatının elindeki teknolojik imkanlarla ve kadrolarla 3 gün içinde aydınlatılacak bir iştir.

10.04.2014 18:13

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan yumruklu saldırıyla ilgili, "Bu konu emniyet teşkilatının elindeki teknolojik imkanlarla ve kadrolarla 3 gün içinde aydınlatılacak bir iştir. Bu aydınlatılmazsa biz yürütmeyi de bu işten sorumlu tutarız" dedi.

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı'yı makamında ziyaret eden Altay, burada açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'na yapılan yumruklu saldırıya değinen Altay, "Böyle tecrübeli bir sabıkalının şöhret olmak için anamuhalefet partisi genel başkanına saldırı yapması mümkün değil" diye konuştu.

"Kişisel olarak planlanmış bir saldırı değil, kişi veya kişilerce veya kimi güç odakları tarafından tetikçi olarak kullanılmış, önceden planlanmış bilinçli bir saldırı" diyen Altay, şunları kaydetti:

"Amacı ile ilgili değişik şeyler söylenebilir. Muhalefete gözdağı verme amaçlı bir saldırı olabilir. Türkiye'deki siyasi ortamı germek için bir saldırı olabilir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik bizim öngöremediğimiz değişik hesaplar olabilir. Her ne için yapılmış olursa olsun biz saldırganın şahsı ile ilgili değiliz. Biz saldırıyı organize eden, planlayan kişi ya da kişilerin, olayın perde arkasının aydınlatılmasını ve kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyoruz. Bunu aydınlatmakla görevli olan emniyet teşkilatının bağlı olduğu İçişleri Bakanlığı'dır. Dolayısıyla İçişleri Bakanlığı'nın içinde bulunduğu yürütme organı hükümettir. Bu konu emniyet teşkilatının elindeki teknolojik imkanlarla ve kadrolarla 3 gün içinde aydınlatılacak bir iştir. Bu aydınlatılmazsa biz yürütmeyi de bu işten sorumlu tutarız."

Altay, olayı şiddet ve nefretle kınadıklarını vurgulayarak, "Bu saldırının sadece CHP Genel Başkanı'na değil, demokratik parlamenter sisteme yapıldığını düşünüyoruz. Parlamento çatısı altında yapılması ile ilgili verilmek istenen mesaj da budur. Bunun dışında hükümetin bir an önce görevini yapmasını bekliyoruz, talep ediyoruz. Eğer bu olay aydınlatılmazsa emniyet teşkilatı da töhmet altında kalır" ifadelerini kullandı. - Sinop

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kılıçdaroğlu'na Yapılan Yumruklu Saldırı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement