Kırşehir'de 50 Ev Kente Gelen Depremzedelere Açıldı - Son Dakika

Kırşehir'de 50 Ev Kente Gelen Depremzedelere Açıldı

Kırşehir\'de 50 Ev Kente Gelen Depremzedelere Açıldı
Son Güncelleme: 14.02.2023 11:26

Kırşehir Belediyesi’nin organizasyonu ve yardımsever yurttaşların desteğiyle, kente gelen depremzedeler için 50 ev tahsis edildi. Belediye ekipleri, temizlik ve eşya kurulumlarını yaptıkları evleri kullanıma hazır hale getirdi.

Kırşehir Belediyesi'nin organizasyonu ve yardımsever yurttaşların desteğiyle, kente gelen depremzedeler için 50 ev tahsis edildi. Belediye ekipleri, temizlik ve eşya kurulumlarını yaptıkları evleri kullanıma hazır hale getirdi.

Depremzedeler için Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'ne getirilen ve ısıtıcı, gıda, iç çamaşırı, diş fırçası, tuvalet kağıdı, sıvı-katı sabun, şampuan, çorap, şarj aleti, yetişkin eşofman, ayakkabı gibi ihtiyaç maddeleri ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor. Evlere yerleştirilen ailelerin gıda, yakacak ve diğer ihtiyaçları da yine belediye tarafından takip edilerek karşılanıyor.

Kırşehir Belediyesi'nin Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde oluşturduğu E-Belediye Sosyal Yardım Sorgulama Sistemi masasıyla, başvuruda bulunanların kayıtlarını alınarak; adres bilgisi, tapu bilgisi, gelir bilgisi, diğer sosyal yardım merkezlerinden yardım alıp alınmadığı, araç bilgisi, hayvan küpe bilgisi gibi bilgilerin de kontrolü sağlanıyor.

AFAD Durum Belgesi olan depremzedeler toplu ulaşımdan da ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Kırşehir'deki depremzedelere ulaştırılmak üzere odun kömür yardımları, eski Karayolları şantiyesinde toplanıyor. Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kurs öğretmenleri ve kursiyerleri tarafından ise depremzede yurttaşlar için eşofman ve kıyafet üretiliyor.

Kente gelen depremzedeler için 50 ev tahsis edildi. Belediye ekipleri, temizlik ve eşya kurulumlarını yaptıkları evleri kullanıma hazır hale getirdi.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaşanan felaket karşısında duyarlı olan ve yardım kampanyasına destek olan herkese teşekkür ederek, "Bu felaketi dayanışma içinde aşacağız" dedi.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Kırşehir'de 50 Ev Kente Gelen Depremzedelere Açıldı - Son Dakika


Advertisement