'Komşumla Buluşuyorum" Video Yarışması Proje Sonuçları Eskişehir'de Açıklanacak - Son Dakika
Yerel

'Komşumla Buluşuyorum" Video Yarışması Proje Sonuçları Eskişehir'de Açıklanacak

\'Komşumla Buluşuyorum" Video Yarışması Proje Sonuçları Eskişehir\'de Açıklanacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin de kurucusu olduğu Anna Lindh Avrupa-Akdeniz Kültürler Arası Diyalog Vakfı’nın desteklediği ’’Komşumla Buluşuyorum’’ Video Yarışması proje sonuçları Eskişehir’de açıklanacak.

25.08.2016 12:23

Türkiye Cumhuriyeti'nin de kurucusu olduğu Anna Lindh Avrupa- Akdeniz Kültürler Arası Diyalog Vakfı'nın desteklediği "Komşumla Buluşuyorum" Video Yarışması proje sonuçları Eskişehir'de açıklanacak.

Es Koordinatör olan Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Sağlam, sonuçların 27 Ağustos 2016 tarihinde Eskişehir Tepebaşı Gençlik Merkezi açıklanacağını belirtti. Sağlam, DBN Fest kapsamında kazanan videonun açıklanacağını ve gösteriminin yapılacağını anlatarak, "Videoları hazırlayan ve yarışmayı kazanan katılımcılar videoların hikayelerini anlatacaklardır. Projenin amacı; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile farklı alt yapılardan gelip bir takım sosyal ve kültürel zorluklar ile yüzleşmek zorunda kalmış olan gençlerin karşılıklı saygılarını ve kültürler arası anlayışlarını geliştirmelerine destek olmaktır. Kültürler arası bir diyalog geliştirilmesi amacı ile, Türkiye'nin üç büyük şehrinden Eskişehir, Antalya, Ankara ortak kuruluşlar ile birlikte çalışılacaktır. Vakıf, bölge çapında 4 bin 500'ün üzerinde sivil toplum kuruluşu, yerel idareleri, üniversiteleri çatısı altında toplamaktadır. Vakfın programı; toplum yararına ve sosyal diyalog temalı faaliyetler üzerine yoğunlaşmıştır. Konular; Eğitim ve Gençlik, Kültür ve Sanat, Barış ve İşbirliği Varlığı, Şehirler ve Göçtür" diye belirtti - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 'Komşumla Buluşuyorum' Video Yarışması Proje Sonuçları Eskişehir'de Açıklanacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement