Konacık'ta Yollar Yenilenmeye Devam Ediyor - Son Dakika

Konacık'ta Yollar Yenilenmeye Devam Ediyor

22.05.2012 10:43
Konacık'ta Yollar Yenilenmeye Devam Ediyor

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Konacık beldesinde yol çalışmaları son sürat devam ediyor.

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Konacık beldesinde yol çalışmaları son sürat devam ediyor.

Konacık Belediyesi tarafından anayol güzergahında ki trafik yoğunluğunu azaltmak, araç ve yaya geçişini rahatlatmak için servis yolu açma ve düzenleme çalışmaları başladı. Bodrum'un en yoğun trafik bölgesi olan ve aynı zamanda D - 330 karayolunun üzerinden geçtiği Konacık Beldesi Atatürk Bulvarı'nda, trafik yoğunluğunu azaltmak, araç ve yaya geçişini rahatlatmak için servis yolu açma ve düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ticari işletmelerin trafik sorununu, servis yollarıyla mümkün olduğu kadar çözmeye çalıştıklarını belirten Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi, "Önümüzdeki süreçte Konacık genelindeki ticari işletmelerimizin önündeki servis yollarını açmak ve otopark alanları oluşturmak suretiyle anayol ile ticari işletmelerin trafiğini birbirlerinden ayırmak için çalışmalarımız devam edecek. Konacık beldesinde yaşayan vatandaşlarımızın da anayolu güzergahını kullanmadan servis yollarını ve diğer imar yollarını kullanmak suretiyle, daha rahat ve daha kısa sürede kaza riski de oluşturmadan belde içerisinde işlerini halletmeleri noktasında çözüm üretmeye çalışıyoruz"dedi.

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Mayıs ayının ortasında olduklarını ve Haziran ayında da çalışmalarının devam edeceğini belirten Başkan Mehmet Tosun; "Beldemizin muhtelif yerlerinde yol yapım ve parke - kaldırım düzenleme çalışmaları devam etmekte. Pazar yeri ile ilgili projelendirme ve ihale süreci de devam ediyor. Önümüzdeki süreçte anayol güzergahındaki aydınlatma direklerinin değiştiğini ve Bitez kavşağından itibaren Ortakent'e kadar olan kısmı da aydınlatma projesi kapsamında aydınlatma probleminin çözüldüğünü, orta refüjün yeşillendirme ve peyzaj çalışmaları tamamlandığını vatandaşlarımız görecekler. Konacık belediyesi olarak yaz aylarına gelmeden Beldemizi turizme hazırlıyoruz. Bu konuda da elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz" diyerek bütün çalışmaların onların azmi ve gayretleri sayesinde yürüttüklerini ve beldeyi sezona yetiştirdiklerini belirtti. - MUĞLA

YORUMLAR
500
Bodrum'dan İstanköy Adası'na yüzerek geçmeye çalışan 2 şüpheli tutuklandı Bodrum'dan İstanköy Adası'na yüzerek geçmeye çalışan 2 şüpheli tutuklandı Yüzerek Yunan adasına geçmeye çalışan FETÖ şüphelileri yakalandı Yüzerek Yunan adasına geçmeye çalışan FETÖ şüphelileri yakalandı Son dakika: Ukraynalı turist, yaşam savaşını kaybetti Son dakika: Ukraynalı turist, yaşam savaşını kaybetti
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Konacık'ta Yollar Yenilenmeye Devam Ediyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement