Köylüler mezarlık ve merada sondaj nöbetine başladı - Son Dakika

Köylüler mezarlık ve merada sondaj nöbetine başladı

25.05.2022 12:04

Köylüler mezarlık ve merada sondaj nöbetine başladı Mezarlıkta yapılacak su sondajına köylülerden engel Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesine bağlı Sağırlı köyü sınırlarında İscehisar'ın Seydiler Belediyesi tarafından başlatılan su sondaj çalışmasına engel olan köylüler, şimdi de sondajın...

Köylüler mezarlık ve merada sondaj nöbetine başladı

Mezarlıkta yapılacak su sondajına köylülerden engel

AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesine bağlı Sağırlı köyü sınırlarında İscehisar'ın Seydiler Belediyesi tarafından başlatılan su sondaj çalışmasına engel olan köylüler, şimdi de sondajın yapılacağı mezarlık alanında gece gündüz nöbet tutuyor.

İscehisar ilçesi Seydiler Belde Belediyesi tarafından Sağırlı köyünde yapılacak su sondajı için iş makineleri köyün 2 kilometre yakınında bulanan mezarlık alanda çalışma yapmaya başlayınca köylüler ellerinde taş ve sopalar alıp çalışmayı durdurmuştu. Durumun jandarmaya da bildirilmesiyle muhtemel bir kavganın önüne geçilirken, ara verilen çalışmanın tekrar başlayacağını öğrenen köylüler mezarlıkta nöbet tutmaya başladı.

Köylerinde bir belde belediyesinin çalışma yapmasını istemediklerini belirten köylüler, mezarları talan edeceğini söyledikleri böyle bir çalışmaya asla müsaade etmeyeceklerini belirtti. Köylüler yine ellerinde taş ve sopalarla nöbetleşe olarak sondajın yapılacağı mezarlıkta nöbet tutuyor.

YORUMLAR
500
Köylüler asma köprülerinin yenilenmesini istiyor Köylüler asma köprülerinin yenilenmesini istiyor Meram Belediyesi asfaltlama ve altyapı çalışmalarını sürdürüyor Meram Belediyesi asfaltlama ve altyapı çalışmalarını sürdürüyor Ailelerin evlat nöbetine 303'üncü aile katıldı Ailelerin evlat nöbetine 303'üncü aile katıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Köylüler mezarlık ve merada sondaj nöbetine başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement