Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kozan'da Engellilere Takı Tasarım Kursu - Son Dakika

Kozan'da Engellilere Takı Tasarım Kursu

Adana'nın Kozan ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (HEM) ve Türkiye Beyazay Derneği Kozan Şubesi'nce engelliler için takı tasarım kursu açıldı.

Kozan\'da Engellilere Takı Tasarım Kursu
04.01.2012 - 10:47,

Adana'nın Kozan ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (HEM) ve Türkiye Beyazay Derneği Kozan Şubesi'nce engelliler için takı tasarım kursu açıldı.

Dernek başkanı Ahmet Ünal, yaptığı açıklamada, bedensel ve zihinsel engellilerin eğitimi ve topluma kazandırılması için çalışmalar yaptıklarını belirtti.,Engellilere balık yemesini değil, balık tutup pişirmesini öğrenmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Ünal, "Tüketen değil, imkan verildiğinde üreten bireyler olabileceğini göstermeyi arzuluyoruz. Engellilerimizi hapsoldukları evlerinden çıkararak, sosyalleştirmeye çalışıyoruz. Yeni projelerimizle mümkün olduğunca çok sayıda engellimizi becerileri doğrultusunda meslek sahibi yapmaya kararlıyız" diye konuştu.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Özgür Tanrıverdi'de engellilerin topluma ve sosyal hayata kazandırılması için kurum olarak her türlü desteği verdiklerini belirtirken, birçok sağlıklı insanın bile yapamayacağı türden el emeği göz nuru işleri yapmayı başaran engellileri kutladı.

Takı tasarım kursunun 356 saat olduğunu belirtilirken 6 Mart 2012 tarihinde sona ereceği öğrenildi. - ADANA

Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Kozan'da Engellilere Takı Tasarım Kursu - Son Dakika


Advertisement