Kültür Merkezinde Sona Doğru - Son Dakika
Yerel

Kültür Merkezinde Sona Doğru

Kültür Merkezinde Sona Doğru

Kültür Bakanlığı tarafından görevlendirilen mimarlardan oluşan bir ekip, Bandırma’nın Paşakent Mahallesi’nde yapımına 2001 yılında başlanan, ancak ödenek yetersizliği ve firmalarla olan ihtilaflar dolayısıyla inşaatı yarım kalan kültür merkezinde incelemelerde bulundu.

08.04.2016 19:14

Kültür Bakanlığı tarafından görevlendirilen mimarlardan oluşan bir ekip, Bandırma'nın Paşakent Mahallesi'nde yapımına 2001 yılında başlanan, ancak ödenek yetersizliği ve firmalarla olan ihtilaflar dolayısıyla inşaatı yarım kalan kültür merkezinde incelemelerde bulundu.

Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel'le birlikte geçen aralık ayında Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile görüşerek, Bandırma Kültür Merkezi'nin tamamlanması için fikir alış verişinde bulunulmuştu. Kırcı'nın uzun süredir takip ettiği kültür merkezi ile ilgili projelendirme aşamasında sona gelindiği öğrenildi. Kültür Bakanlığı tarafından kısa sürede tamamlanması beklenen projenin Bandırma'nın kültür sanat hayatına önemli bir katkı yapması ve Paşakent Mahallesi'nin çehresini değiştirmesi bekleniyor.

Ankara'dan Bandırma'ya gelen heyet, inşaatın genel kullanıma elverişliliği konusunda rapor verecek ve yeni kültür merkezinin inşaatına başlanacak. Teknik personel ve mimarlardan oluşan ekibe Balıkesir Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Çaltı, Bandırma Kaymakamı Tunca Sonel ve AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı eşlik etti. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kültür Merkezinde Sona Doğru - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement