Kur'an Kursu Öğrencileri Afrika'ya Yardım Kampanyasına Katıldı - Son Dakika

Kur'an Kursu Öğrencileri Afrika'ya Yardım Kampanyasına Katıldı

12.08.2011 18:00
Kur'an Kursu Öğrencileri Afrika'ya Yardım Kampanyasına Katıldı

Göksun ilçesine bağlı Büyükkızılcık beldesi yaz Kur'an kursu öğrencileri, harçlıklardan biriktirdikleri paraları Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açtığı "Afrika'ya Yardım" kampanyasına bağışladılar.

Göksun ilçesine bağlı Büyükkızılcık beldesi yaz Kur'an kursu öğrencileri, harçlıklardan biriktirdikleri paraları Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açtığı " Afrika'ya Yardım" kampanyasına bağışladılar.

İmam Ebu Bekir Demir, bir grup kurs öğrencisiyle beraber İlçe Müftüsü Süleyman Şahin'i ziyaret ederek, öğrencilerinin kendi aralarında topladıkları 110 lirayı Afrika?'a göndermek üzerek teslim etti.

Şahin, bu anlamlı bağışlarından dolayı öğrencilere, onları yetiştiren anne babalarına ve kurs hocalarına teşekkür ederek, "Bu bağış çok şeyler ifade etmektedir. İnşallah Afrika'daki bu yangın tüm Müslümanların yardımıyla söndürülecektir" dedi.

Kurs öğrencisi Mükerrem Arslan, "Geçen hafta hocamız bize Afrika'daki Müslüman kardeşlerimizin durumunu anlatan bir video izletti. Bizde arkadaşlarımızla Afrika'ya yardım etmeye karar verirdik. Çünkü onlar çok zor durumdalar. Açlık ve susuzluktan çocuklar ölüyor. Onlar bizim sahip olduğumuz nimetlere sahip değiller. Bizim birçok elbisemiz var, ancak onların üzerinde elbiseye bile benzemeyen bir bez parçası var" dedi.

- KAHRAMANMARAŞ

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile telefonda görüştü: Yeni büyükelçiyi en kısa zamanda atayacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile telefonda görüştü: Yeni büyükelçiyi en kısa zamanda atayacağız Hayat Bilgisi'nin Kikirik'ini görenler tanımakta güçlük çekiyor! Estetikle bambaşka biri oldu Hayat Bilgisi'nin Kikirik'ini görenler tanımakta güçlük çekiyor! Estetikle bambaşka biri oldu WhatsApp'a Bir Yeni Özellik Daha: Avatar Geliştirebileceksiniz WhatsApp'a Bir Yeni Özellik Daha: Avatar Geliştirebileceksiniz
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kur'an Kursu Öğrencileri Afrika'ya Yardım Kampanyasına Katıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement