Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Yıldırım: "Demokrasi 4 Yılda Bir Sandığa Gitmek Değildir" - Son Dakika

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Yıldırım: "Demokrasi 4 Yılda Bir Sandığa Gitmek Değildir"

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, 2012'ye dair lokomotif kampanyalarının "kentli insan nasıl olur" söylemi üzerinde gerçekleşeceğini açıkladı.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Yıldırım: "Demokrasi 4 Yılda Bir Sandığa Gitmek Değildir"
03.01.2012 - 11:00,

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, 2012'ye dair lokomotif kampanyalarının "kentli insan nasıl olur" söylemi üzerinde gerçekleşeceğini açıkladı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, Malatya İnönü Üniversitesi'nin radyo yayın organı Kampüs Fm'de İnanç Kara Ölmeztoprak'ın hazırladığı Panorama Programına konuk oldu.

Kent Konseyi Genel Sekreteri

Ali Yıldırım, kentle ilgili konularda

değerlendirmelerde bulundu.

Malatya'nın küçük Birleşmiş Milletleri olarak tanımladığı Kent Konseyi'nde sistemin daha ziyade gönüllülük üzerinde yürüdüğünü belirten Yıldırım, konseyin üyeleri, amacı, görevi ve yasal dayanağını açıklarken kentin hak ve hukukunun korunmasında, çevreye duyarlılık noktasında ve kent bilinci hususunda yoğun çalışmalarda bulunduklarını vurguladı.

Malatya için yaygın kanaatin pozitif görüşlerde toplanması gerektiğine olan inancı nedeni ile, negatif söylemleri en aza indirgeyerek ' Şimdi Malatya Zamanı' sloganı ile farkındalık meydana getirdiklerini ifade eden Yıldırım,

"2010 yılı sevgililer gününde 'insan sevdiğine sahip çıkar. Malatya'yı seviyoruz' iddiasını bugünlere taşıdıklarını kaydetti.

Büyüme ve gelişmeye hem zihinsel hem kültürel hem de estetik açıdan baktıklarını ifade eden Yıldırım, 2012'ye dair lokomotif kampanyalarının "kentli insannasıl olur" söylemi üzerinde gerçekleşeceğini açıkladı.

'Malatya Yazıyor' ile başlayan sürecin, birlik ruhuna sunulan bir katkı olarak görülebileceğini kaydeden Yıldırım, "Ateşe su taşıyan karınca kadar fayda sağlayabilmek bile bir adımdır ve başlangıçlar adına önemlidir.

Küçük iyilik hareketleri büyümeli ve her şeyin amacı olan insana dair problemler çözülmeli" dedi.

Gençlik Meclisi'nin çalışmalarının ve imkanlarının genişletilmesi gerektiğinin üzerinde duran Yıldırım, sivil toplumu özümseme anlamında 'yönetişim ve katılımcı demokrasinin' daha fazla irdelenmesi ve uygulanması gerekliliğinden bahsetti.

"Demokrasi 4 yılda bir sandığa gidip oy vermek değildir" diyen Yıldırım, alınan kararların takipçisi olma konusunun önemle altını çizdi. Malatya'nın büyük şehir olma yönündeki adımlarını uygun bir rol model ile birlikte desteklediklerini belirten Yıldırım, "Bu durum ödenek ve hizmetler açısından şehre avantaj sağlayacaktır" ifadesini kullandı.

Kentin sorunları noktasında kamuoyu oluşturmanın önemine değinen Yıldırım, "Söylenen değil söyleyen toplum olalım' mesajı ile şehrin değişime ve gelişime uygun varoluşsal yapısını; talep etmeyi bilerek dinamikleştirelim" dedi.

Sorunların temel nedenlerini incelerken birtakım ekonomik değerlendirmelerde bulunan Kent Konseyi Genel Sekreteri Yıldırım,

"Aç insan dünyayı değiştirmek ister, kurguladığı yerde kendisi toktur" ifadesi ile insiyatif alma ve nitelikli işgücü bazında açıklamalarda bulundu.

Yunus Emre ve

Tapduk Emre'nin dergahına odunun bile eğrisini yıllarca taşınmadığını vurgulayan Yıldırım,

"Öyleyse her ne yapıyorsak doğrusunu yapalım" mesajının yanı sıra, birey merkezli sivil anayasa ve elzem olan yargı reformunun bir an önce gerçekleştirilmesi temennisinde de bulundu. - MALATYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Yıldırım: 'Demokrasi 4 Yılda Bir Sandığa Gitmek Değildir' - Son Dakika


Advertisement