Maltepe'de Kültür-sanat Etkinlikleri - Son Dakika

Maltepe'de Kültür-sanat Etkinlikleri

04.11.2015 14:20
Maltepe'de Kültür-sanat Etkinlikleri

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'ndeki etkinlikler, 5 Kasım'da başlayacak.

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'ndeki etkinlikler, 5 Kasım'da başlayacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kültür merkezindeki ayın ilk etkinliği "Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler" adlı tiyatro oyunu, 5 Kasım'da sanatseverlerle buluşacak.

Daha sonra ise Maltepe Belediyesi çalışanlarının kurduğu Tiyatro Maltepe'nin, Aziz Nesin ve Anton Pavloviç Çehov'un eserlerinin derlemesinden oluşan "Yer Altındakiler" tiyatro oyunu seyircilerle buluşacak.

Oyun Değirmeni Tiyatro Grubu'nun 14 Kasım'da sergileyeceği "Amen" (Maya) adlı oyunla devam edecek etkinlikler kapsamında, Kartal Sanat Tiyatrosu'nun "Canlı Maymun Lokantası" isimli oyunu 24 Kasım'da, "Bir Kadın Uyanıyor" isimli oyunu ise 25 Kasım'da sahnelenecek.

Çocuklara yönelik tiyatro etkinlikleri çerçevesinde ise "Susam Sokağı", "Alican'ın İlk Öğretmeni", "Ali, Veli, Maria", "Baloncu Baba", "Avcı Kaçıyor", "3 Maymun 1 Sır", "Profesör Çıldırdı" ve "Karagöz'ün Sabrı" adlı oyunlar, ay boyunca Maltepeli çocuklarla buluşacak.

Yılmaz Adanalı'nın "İdil", Aysun Akbulut'un "Aklın Uykusu Umut", Ayfer Işık'ın "Işığın Dansı" adlı resim sergileri de kasım ayı etkinlikleri içinde yer alıyor.

Bu arada, Aylin Şengün Taşçı 16 Kasım'da, Ahmet Aslan 20 Kasım'da, Zeynep Karababa  ise 28 Kasım'da kültür merkezinde konser verecek.

Ayrıca Maltepe Gönüllüleri Korosu, Öğretmenler Günü dolayısıyla 22 Kasım'da, Türk halk müziği konseriyle sanatseverlerin karşısına çıkacak.

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Maltepe'de Kültür-sanat Etkinlikleri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement