Akçaova Yeni Kentsel Alanda alt yapı çalışmaları başladı - Son Dakika
Yerel

Akçaova Yeni Kentsel Alanda alt yapı çalışmaları başladı

Akçaova Yeni Kentsel Alanda alt yapı çalışmaları başladı

Akçaova Mahallesi'nde yaklaşık 13 bin kişinin yaşayacağı yeni kentsel yerleşim alanı için alt yapı çalışmalarına başlandı.

20.01.2023 13:47  Güncelleme: 14:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Akçaova Mahallesi'nde yaklaşık 13 bin kişinin yaşayacağı yeni kentsel yerleşim alanı için alt yapı çalışmalarına başlandı. Alt yapı çalışmaları hakkında bilgi almak için sahada incelemelerde bulunan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, "Alt yapı çalışmalarının bir bütün halinde yapılması çok önemli. Bu nokta da Akçaova Mahallemizde yeni imara açılan bölgede tüm ilgili alt yapı kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde çalışmalara başladık. Çalışmalarının ilgili alt yapı kuruluşlarının işbirliği ve müşterek çalışmasıyla hızlı bir şekilde tamamlanacağına inanıyorum" dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Akçaova Mahallesindeki 2003 yılından beri süre gelen imar planı ve imar uygulaması ile ilgili sorunlara son noktayı koyduklarını belirterek konuyla ilgili, "Bilindiği gibi Akçaova Mahallemizde 2003 yılında başlayan imar planı çalışmaları dava süreçlerinden dolayı aksamış ve akabinde plan içerisinde bazı alanların orman idaresi tarafından yapılan çalışmalar nedeniyle bu bölgedeki imar planı uygulanamaz hale gelmişti. Menteşe Belediyesi olarak bölgedeki imar sorununa yönelik çalışmalarla tüm sorunları tek tek aşarak bu bölgede Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yeni bir imar planı yapılmak suretiyle 13 bin vatandaşımıza hitap edecek yeni bir yerleşim alanı oluşturmuştuk. Söz konusu planın imar kanununun 18. Maddesine göre parselasyon imar uygulaması da tamamlanmış ve geçtiğimiz yıl tapular çıkarak hak sahiplerine teslim etmiştik. Uygulama sonucunda toplam 726 bin 300 metrekare yüzölçümlü imar parselleri oluşturuldu" diye konuştu.

Süreç ile ilgili hak sahiplerini bilgilendirmek adına 3 kez toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Gümüş, "İmar planında öngörülen yollar için İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzce kırmızı kot çalışması yapıldı, birlikte çalışılabilirlik prensibi ile altyapının bir bütün halinde yapılması amacıyla ilgili alt yapı kuruluşları ile de süreç içerisinde toplantılar gerçekleştirdik. Toplantılarımız ve görüş alışverişlerimiz alt yapı çalışmalarının sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için devam edecek. Çünkü ilgili alt yapı kuruluşların müşterek çalışması ile altyapının bir bütün halinde yapılması çok önem arz etmektedir. Yapılan parselasyon imar uygulaması ile 594 bin 245 metrekarelik sosyal donatı ve kamusal hizmet alanlarının tamamı da kamuya ve maliye hazinesine kazandırıldı. Yani sağlık ocağı, okul, resmi kurum ve kuruluş alanları, spor alanlarının tapuları da maliye hazinesine teslim edildi. Akçaova Mahallemizde yaklaşık 13 bin kişinin yaşayacağı yeni bir kentsel yerleşim alanı Akçaova Mahallemize ve Menteşemize hayırlı olsun. Alt yapı çalışmalarının, ilgili alt yapı kuruluşlarının işbirliği ve müşterek çalışmasıyla hızlı bir şekilde tamamlanacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Akçaova Yeni Kentsel Alanda alt yapı çalışmaları başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'in küfürlü tepkisine MHP ve Ülkü Ocakları'dan aynı sertlikte yanıt
  08:06 Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'in küfürlü tepkisine MHP ve Ülkü Ocakları'dan aynı sertlikte yanıt

  Adana Ülkü Ocakları'nın İYİ Parti'nin Adana adayı Ayyüce Türkeş'i ihanetle suçlamasından sonra Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten sert tepki geldi. Türkeş'in "Sizlerin Türkeş'in evladı olması imkansız, zira Türkeş o.. çocuk yapmadı hiç! Babalarınızı aramaya devam edin" sözlerine Ülkü Ocakları ve MHP yöneticilerinden de aynı sertlikte yanıtlar geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Türkeş için "Şizofren ahlaksız" ifadesini kullandı.

 • Hadise, Yalçın Ayaydın'ın oğlu Mert Ayaydın ile aşk yaşadığı iddialarıyla gündemde
  08:01 Hadise, Yalçın Ayaydın'ın oğlu Mert Ayaydın ile aşk yaşadığı iddialarıyla gündemde

  Ünlü şarkıcı Hadise, iş insanı Yalçın Ayaydın'ın oğlu Mert Ayaydın ile Etiler'de bir mekanda sarmaş dolaş dans ederken görüntülendi. İkilinin birbirini öpmesi ve çevredeki kimseye aldırış etmemesi dikkat çekti.

 • Kadın model Simurg Sarsılmaz, Diyarbakır'da muhtar adayı oldu
  07:37 Kadın model Simurg Sarsılmaz, Diyarbakır'da muhtar adayı oldu

  31 Mart yerel seçimleri öncesi Diyarbakır'da dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Kadın model Simurg Sarsılmaz, Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahalle muhtarlığına aday oldu. 4 erkek adaya karşı yarışacak olan Sarsılmaz adaylığını X hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

 • Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı
  07:37 Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı

  Piyanist İklim Tamkan, geçtiğimiz sene şiddet gördüğü gerekçesiyle ayrıldığı Fırat Tanış hakkında tehdit ve ısrarlı takip nedeniyle uzaklaştırma kararı aldırdı. Karar sonrası açıklama yapan Tamkan, ''Gördüğüm şiddet sonrasında bozulan ruh ve beden sağlığıma tekrar kavuşma sürecinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum'' dedi.

 • Ne diyeceği merak konusuydu! Emre'den Fenerbahçelilerin ettiği küfürlere yanıt
  00:22 Ne diyeceği merak konusuydu! Emre'den Fenerbahçelilerin ettiği küfürlere yanıt

  Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Ziraat Türkiye Kupası'nda 3-0 kazandıkları Fenerbahçe maçından sonra açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe taraftarlarının kendisine yönelik küfürlü tezahürat yapmasına değinen genç antrenör, "Fenerbahçeli Emre'yim ben. İnsanlar da bana bunu hissettirdi. Bunu yaşayacağımı düşünmemiştim. Söyleyecek bir şey yok" dedi.

 • Kupadan elenen İsmail Kartal: Şampiyon olacağız
  00:17 Kupadan elenen İsmail Kartal: Şampiyon olacağız

  Fenerbahçe'nin antrenörü İsmail Kartal, 3-0 yenilerek Ziraat Türkiye Kupası'na veda ettikleri Ankaragücü maçının ardından açıklamalarda bulundu. Takımına güvendiğini belirten Kartal, "Ders çıkardık bugünkü maçtan. Tekrar Fenerbahçe'nin nasıl futbol oynadığını herkese göstereceğiz. Sezon sonunda şampiyon olacağımıza inanıyorum" dedi.

 • Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler
  00:01 Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler

  Yahudi kökenli Rothschild ailesinin 4 kuşak lideri 87 yaşındaki Jacob Rothschild, geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rothschild için taziye mesajı yayınlayarak, ''19. yüzyılda Baron Rothschild gelecekteki Yahudi devletinin kuruluşuna vazgeçilmez katkılarda bulundu. 20. ve 21. yüzyılda Lord Jacob Rothschild bu gururlu geleneği sürdürdü.'' dedi.

 • Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten MHP yöneticilerine ağır sözler
  27 Şub Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten MHP yöneticilerine ağır sözler

  Adana Ülkü Ocakları'nın İYİ Parti'nin Adana adayı Ayyüce Türkeş'i ihanetle suçlamasından sonra Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'ten sert tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter'i hedef alan Türkeş, ''Sizlerin Türkeş'in evladı olması imkansız, zira Türkeş o.. çocuk yapmadı hiç! Babalarınızı aramaya devam edin, fazla uzaklara değil sizi kullanan adamlara bakın, mesela domuz suratlı Semihe, mesela Sinan'ın katili çift cinsiyetli İzzetsiz ulviye'ye'' ifadelerini kullandı.

 • Bakışları her şeyi özetliyor! Emre'den Fenerbahçe taraftarlarına olay tepki
  27 Şub Bakışları her şeyi özetliyor! Emre'den Fenerbahçe taraftarlarına olay tepki

  Fenerbahçe taraftarları, 3-0 mağlup oldukları Ankaragücü maçı sonrası Ankaragücü'nün Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'na küfürlü tezahüratta bulundu. Belözoğlu ise Fenerbahçeli taraftarlara kafa sallayarak yanıt verdi.


Advertisement