Mezitli Belediyesi'nden 19 Mayıs Kutlaması - Son Dakika

Mezitli Belediyesi'nden 19 Mayıs Kutlaması

20.05.2022 14:46

Mezitli Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ünlü modacı Barbaros Şansal'ı gençlerle buluşturdu. Barbaros Şansal’ın kendi hazırladığı anlatımlı kartografiden oluşan ‘Barbaros Şansal ile Bir Küçük Türkiye Hikayesi’nin Türkiye’deki ilk gösterisi yapıldı.

Mezitli Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ünlü modacı Barbaros Şansal'ı gençlerle buluşturdu. Barbaros Şansal'ın kendi hazırladığı anlatımlı kartografiden oluşan 'Barbaros Şansal ile Bir Küçük Türkiye Hikayesi'nin Türkiye'deki ilk gösterisi yapıldı.

Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatro'daki gösteriye Mezitlililer yoğun ilgi gösterdi. Gösteride Barbaros Şansal, kendi yaşamında önemli yol ayrımlarının yer aldığı anılarını anlattı.

"BARIŞ VE ÖZGÜRLÜĞÜN ÜLKESİ OLMAYA DEVAM EDECEK"

Mustafa Kemal Atatürk, Adnan Menderes, Ali İsmail Korkmaz, Berkin Elvan, Müzeyyen Senar, Yıldırım Mayruk gibi yaşamına dokunan isimleri renkli anlatımıyla sahneye taşıyan Şansal, sahnede bir Türkiye portresi de çizdi. Zaman zaman günümüz politikasına dair örnekler de veren Şansal, "Mustafa Kemal Atatürk ve onun kazanımlarının yok olmasına asla izin vermeyeceğiz. Hapis de yatsak, baskı altında da olsak Atatürk ve ilkelerini savunmaya devam edeceğiz" dedi. Şansal'a Berkant gitarıyla, Mine de söylediği şarkılarla eşlik etti.

Sahnede anlatımlarıyla yakın siyasi tarihimize ışık tutan Şansal'a çiçek vererek teşekkür eden Başkan Neşet Tarhan, Mezitli'nin barış ve özgürlük kenti olduğunu söyledi. Şansal'ın Türkiye'nin içerisinde bulunduğu durumla ilgili kendi penceresinden bakışını izlediklerini ifade eden Tarhan, "Korkmadan, yılmadan, ülkemizi aydınlığa kavuşturmak için çalışacağız. Türkiye Cumhuriyeti, barışın ve özgürlüğün ülkesi olmaya devam edecek. Barbaros Şansal, kendi yaşamından verdiği örneklerle bizlere yaşadığımız sıkıntıları en açık şekilde anlatmıştır. Sayın Şansal'a ve gecemize katılan tüm konuklara teşekkür ederiz" dedi.

YORUMLAR
500
Geleneksel Navasartyan Spor Festivali'ne 3 yıl aradan sonra yeniden başlandı Geleneksel Navasartyan Spor Festivali'ne 3 yıl aradan sonra yeniden başlandı Türkiye'nin en hızlı pedalları Tokat'ta yarışıyor Türkiye'nin en hızlı pedalları Tokat'ta yarışıyor Gümüşhaneli dağcılar 10. kez Türkiye'nin çatısına çıktı Gümüşhaneli dağcılar 10. kez Türkiye'nin çatısına çıktı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Mezitli Belediyesi'nden 19 Mayıs Kutlaması - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement