Mezitli Belediyesi Şehit Sedat Gezer'in Adını Parkta Yaşatacak - Son Dakika
Yerel

Mezitli Belediyesi Şehit Sedat Gezer'in Adını Parkta Yaşatacak

Mezitli Belediyesi Şehit Sedat Gezer\'in Adını Parkta Yaşatacak

Mezitli Belediyesi, Mezitli Polisevi'ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer'in adını parkta yaşattı.

25.10.2023 15:01

Mezitli Belediyesi, Mezitli Polisevi'ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer'in adını parkta yaşattı.

Mezitli Belediye meclisinin aldığı oy birliğiyle; Akdeniz Mahallesi'ndeki evinin karşısında bulunan parka 'Şehit Sedat Gezer Parkı' adı verildi. Parkın açılışına; Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, şehit Sedat Gezer'in eşi Yeliz Gezer ve çocukları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda jandarma ile emniyet teşkilatından davetli katıldı.

Daha önce şehit Sedat Gezer ile tanıştığını ve çok kibar birisi olduğunu dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, yaptığı açılış konuşmasında;"Belediye meclisimiz oy birliğiyleŞehit PolisimizSedat Gezer'in evinin karşısındaki parka kahraman polisimizin adını vermişti. Sedat Gezer'in şehit edilişinin hemen ardından yine ikamet ettiği Akdeniz Mahallesi'ne kendi adına bir spor kompleksi yaptık. Şehidimizin birçok yerde adının yaşamasını istiyorum. Şehidimiz ile tanışma imkanı bulmuştum. Çok kibar ve beyefendi bir arkadaşımızdı. Bu parka gelen çocuklarımız Sedat amcalarının adını göreceklerdir, şehidimizi tanıyacaklar. Tekrardan şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehidimizin ailesini yalnız bırakmayarak açılışımıza gelen tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Mezitli Belediyesi Şehit Sedat Gezer'in Adını Parkta Yaşatacak - Son Dakika


Advertisement