Muhsin Yazıcıoğlu'nun Mezarı Sanal Ziyarete Açıldı - Son Dakika
Yerel

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Mezarı Sanal Ziyarete Açıldı

Muhsin Yazıcıoğlu\'nun Mezarı Sanal Ziyarete Açıldı

Tuba Karahan - Helikopter kazasında yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu'nun mezarı sanal ziyarete açıldı."anıt adam" haline getirmek amacıyla her mezhepten ve bölgeden bir araya gelen 11 kişiyle platform oluşturduklarını belirtti.

01.01.2012 11:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tuba Karahan - Helikopter kazasında yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu'nun mezarı sanal ziyarete açıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu Gönülden Bağlılar Platformu kurucusu ve eski BBP yöneticisi Nihat Eren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2009'da merhum Yazıcıoğlu'nun hatırasını yaşatmak, Yazıcıoğlu'nu yeni nesille buluşturmak ve

"anıt adam" haline getirmek amacıyla her mezhepten ve bölgeden bir araya gelen 11 kişiyle platform oluşturduklarını belirtti.

Yazıcıoğlu'nun hoşgörüsü, insan sevgisi, milli ve yerel duruşunu dünyaya anlatmak adına bir araya gelerek platformu kurduklarını ifade eden Eren, gönüllü bir teşebbüsle Yazıcıoğlu'na vefalarını anlatmayı amaçladıklarını söyledi.

www.mygbp.org adresinden Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin düşmesiyle ilgili haberleri, Yazıcıoğlu'yla ilgili makaleleri, yapılan röportajları yayımladıklarını belirten Eren, ayrıca internet sitesinde, video galeri bölümünde Yazıcıoğlu'nun mezarını sanal ziyarete açtıklarını kaydetti.

Eren, şöyle devam etti:

"İnançlı insanlar olarak, Muhsin Bey'in artık ihtiyacı olan şeyin bir dua, bir Fatiha olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de şu anda Türkiye'nin hemen hemen her ilinde mevlit okutuyoruz. Böylece Türkiye'de onun adının geçmediği bir yöresi ve haftası olmuyor. Bir süre önce de sitede 'sanal kabir ziyareti' diye bir bölüm oluşturduk. 12-13 dakikalık merhum Muhsin Bey'in Tacettin Dergahı'ndaki kabrinin görüntüsü var bu videoda. Fonda da Yasin-i Şerif okunuyor. Böylece dünyanın, Türkiye'nin dört bir yanından kabre gelemeyenler bir tıkla Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret edebilecek. Videoya 'Lüften Fatiha'larınızı esirgemeyin' dileğinde bulunduk. Amacımız hem büyüğümüzü anmak hem de insanların merhum Yazıcıoğlu'nun ruhu için Yasin-i Şerif ya da en azından Fatiha okumasını sağlamak. Çünkü onun için en iyi hediye bu."

-Yazıcıoğlu adına üniversite kurulması amaçlanıyor-

Nihat Eren, platformun etki sahasını genişleterek eğitim takvimi oluşturmayı planladıklarını söyledi.

Gerekli şartları oluşturduktan sonra eğitimlere başlayıp 2023'e kadar "Bin Muhsin Yazıcıoğlu" yetiştirecek program üzerinde çalıştıklarını ifade eden Eren,

"Muhsin Yazıcıoğlu'nun fıtratına yatkın, her meslekten insanlar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Türkiye'nin temelini oluşturacak bütün meslek erbaplarından insanları ona yakın bir anlayışla yetiştirmek hedefimiz. Belki bunun sonu, onun adına bir üniversite olabilir" diye konuştu.

Emekli olan siyasi büyüklerin de katılacağı bir düşünce kulübü kurmayı hedeflediklerini belirten Eren, Muhsin Yazıcıoğlu'nun penceresinden fikir üretecek bir düşünce ocağı kuracaklarını kaydetti.

Kuruluşun bir siyasi parti hedefinin olmayacağını söyleyen Eren, Yazıcıoğlu'nun penceresinden fikir üretebilecek herkesin burada görev alabileceğini belirtti.

Sitenin Yazıcıoğlu'na gönülden bağlı olan 11 kişiyle kurulduğunu belirten Eren, bunların arasında gazeteci Erkan Tan, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek gibi isimlerin yer aldığını söyledi.

Sitede, Yazıcıoğlu'nun pek çok yerde yayımlanmamış özel fotoğraflarını topladıklarını belirten Eren, Yazıcıoğlu ile özel fotoğrafları bulunanların siteye göndermelerini istedi.

Platform olarak Yazıcıoğlu'yla ilgili kitaplar bastırdıklarını kaydeden Eren, bunları toplumun her kesimine dağıtmaya çalıştıklarını ve böylece onu sevenlere ulaşmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

- MALATYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Muhsin Yazıcıoğlu'nun Mezarı Sanal Ziyarete Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  21:39 Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  20:20 Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.

 • İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi
  16:59 İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti çadırını ziyareti sırasında görevlilerden AK Parti'ye üye olma teklifi aldı. İmamoğlu, teklife "Ne kadar çok istiyorsunuz beni" yanıtını verdi. İmamoğlu, seçim sürecinin barış içinde tamamlanmasını dileyerek "1 Nisan'da hepimiz komşuyuz, arkadaşız, akrabayız." dedi.


Advertisement