Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: Muasır Uygarlık Düzeyine Çıkabilme Düşüncesi Sonsuza Kadar Payidar Kalacak. Bunu Herkes Kafasına Yazsın - Son Dakika

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: Muasır Uygarlık Düzeyine Çıkabilme Düşüncesi Sonsuza Kadar Payidar Kalacak. Bunu Herkes Kafasına Yazsın

14.06.2022 12:11

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının yılsonu sergisinde “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi onun naçiz vücudu belki toprak oldu ama bu aydınlık düşünce, barış, sevgi, saygı düşüncesi, birbirimizi olduğu gibi kabul etme, çocuklarımızın geleceği için tasada ve kıvançta, ayrımsız, beraber, kol kola çalışabilme ve muasır uygarlık düzeyine çıkabilme düşüncesi sonsuza kadar payidar kalacak. Bunu herkes kafasına yazsın. Bu topraklar o topraklar” dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının yılsonu sergisinde " Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi onun naçiz vücudu belki toprak oldu ama bu aydınlık düşünce, barış, sevgi, saygı düşüncesi, birbirimizi olduğu gibi kabul etme, çocuklarımızın geleceği için tasada ve kıvançta, ayrımsız, beraber, kol kola çalışabilme ve muasır uygarlık düzeyine çıkabilme düşüncesi sonsuza kadar payidar kalacak. Bunu herkes kafasına yazsın. Bu topraklar o topraklar" dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Belediyesi'nin 18 ayrı merkezde, 58 sınıfta yaklaşık 5 bin kursiyerin katılımıyla düzenlendiği mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlendiği yılsonu sergisini ziyaret etti. Yağlı boya tablolardan el sanatlarına, tekstilden seramik ve heykele binlerce ürünün yer aldığı Üreten Eller sergisini Uysal, büyük bir ilgiyle gezdi. Başkan Uysal, kursiyerle sohbet edip çalışmaları hakkında bilgi alırken sergiyi gezen Antalyalılar da Uysal'a yoğun ilgi gösterdi. Uysal, Belediye'nin müzik kurslarına devam eden kursiyerlerin ve ziyaretçilerin hep birlikte söylediği İzmir Marşı'na da eşlik etti.

"SANAT VE KÜLTÜR, İNSANLARIN HAYATLA BAĞINI GÜÇLENDİRİR"

Başkan Uysal, konuşmasında, sanatın ve kültürün hayata anlam kattığını ve şair Sezai Karakoç'un 'Sessiz Müzik' şiirinde dediği gibi 'Bu dünyada olup bitenlerin/ Olup bitmemiş olması'nı sağladığını söyledi. Uysal, "Sanat ve kültür, insanların hayatla bağını güçlendirir. Dünyaya insanlarla paylaşımını artırır. Buna emek veren kursiyerlerimizi, yorucu ve uzun yılın ardından bu sergi ve dinletiyi ortaya koyanları kutluyorum" diye konuştu.

Yaklaşık 8 yıl önce bin 500 civarında kursiyerin katılımıyla düzenlenen mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarını her yıl yaklaşık 4 bin 500 kişinin devam ettiği bir yapıya geliştirdiklerini söyleyen Başkan Uysal,  kurslar üç kat büyürken Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi'nin de her zaman öğretmen görevlendirdiğini dile getirdi.

"BU TOPRAKLAR O TOPRAKLAR"

Mesleki eğitim, sanat ve hobi kurslarının şehri güzelleştiren bir yanın da bulunduğunu dile getiren Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:

"Burası 'Yurtta barış, dünyada barış' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkesi. Hiçbir sahici, kronolojik bilgiye dayanmadan, sağdan soldan esinti duygular ve bilgilerle üç günlük dünya menfaatleri için bin bir yere savrulan, yalanlar üzerine hayatını kuran insanlar oluyor. Onlar da bizim insanlarımız. Onları da o sıkıntıdan kurtarmak bizim görevimiz. Şunu çok net söyleyelim, burası Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi onun naçiz vücudu belki toprak oldu ama bu aydınlık düşünce, barış, sevgi, saygı düşüncesi, birbirimizi olduğu gibi kabul etme, çocuklarımızın geleceği için tasada ve kıvançta, ayrımsız, beraber, kol kola çalışabilme ve muasır uygarlık düzeyine çıkabilme düşüncesi sonsuza kadar payidar kalacak. Bunu herkes kafasına yazsın. Bu topraklar o topraklar."

YORUMLAR
500
Şahsın kadınları cadde ortasında taciz ettiği anlar kamerada Şahsın kadınları cadde ortasında taciz ettiği anlar kamerada Sanatçı Metin Işık ile oğlu, komşularına pompalılarla ateş açtı Sanatçı Metin Işık ile oğlu, komşularına pompalılarla ateş açtı Eski ABD Başkanı Trump, FBI ajanlarının pasaportlarını çaldığını öne sürdü Eski ABD Başkanı Trump, FBI ajanlarının pasaportlarını çaldığını öne sürdü
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: Muasır Uygarlık Düzeyine Çıkabilme Düşüncesi Sonsuza Kadar Payidar Kalacak. Bunu Herkes Kafasına Yazsın - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement