Muş İş Kur Müdürlüğü Türkiye Birincisi - Son Dakika
Yerel

Muş İş Kur Müdürlüğü Türkiye Birincisi

Türkiye İş Kurumu (İş Kur) Muş İl Müdürlüğü, Aralık ayı 'Bireysel Danışmanlık Görüşmeleri'nde ülke birincisi olurken, yıl bazında ise ikinci oldu.

09.01.2012 15:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye İş Kurumu (İş Kur) Muş İl Müdürlüğü, Aralık ayı 'Bireysel Danışmanlık Görüşmeleri'nde ülke birincisi olurken, yıl bazında ise ikinci oldu.

İş Kur Muş İl Müdürlüğü, başarılı çalışmalarıyla göz doldurmaya devam ediyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nce açıklanan istatistiksel veriler doğrultusunda Muş İl Müdürlüğü Türkiye geneli yapılan değerlendirmede birinci sırada yer aldı. 2 iş ve meslek uzmanı ile görev yapan İş Kur Müdürlüğü, 2011 yılında 50 kişiye Meslek Danışmanlığı, bin 578 kişiye İş Danışmanlığı, 3 bin 721 kişiye Okul Çalışması ve 340 kişiye veli toplantısı olmak üzere toplam 5 bin 689 kişiyle bireysel danışmanlık görüşmeleri

yaptı.

Konuyla ilgili makamında basın toplantısı düzenleyen İş Kur İl Müdürü Mikail Gökarslan, Bakanlığın 2011 yılında 81 ilde 100 bin kişiyle bireysel danışmanlık görüşme hedefi koyduğunu ve bu hedefi yüzde 60 oranında aşarak 161 bin 44 kişiyle bireysel danışmanlık görüşmeleri yapıldığını söyledi. Gökarslan, Aralık ayı istatistiklerinde ise yüzde 107 oranında bir artış olduğunu kaydetti. Muş'ta 5 bin 689 kiºiyle bireysel dan'ºmanl'k görüºmeleri yap'ld???n? yineleyen Gökarslan, "Bu çalışmayı 2 iş ve meslek

danışmanı uzmanıyla yürüttük. Uzmanlarımız 15 günlük seminerin ardından hemen ildeki görevlerine başladılar ve başarılı bir tablo çizdiler. Uzmanlarımız uzun zamandır kuruma kaydı bulunan ve iş bulamayan işsizleri tespit edip onlarla görüştü. Bu işsizler, yapılan görüşmelerin ardından mesleklerine uyan yerlere yönlendirilmiştir. Bu çalışmalara rağmen iş bulamayan işsizler ayrıca kendileri için açılan kurslara yönlendirilmiş ve istihdam olanakları sağlanmıştır. Öte yandan uzmanlarımız yine işverenlerle

görüşmeler yapıp ihtiyaç duyulan mesleklere göre önerilerde bulunmuştur ve işsizliğin önüne geçmeye çalışmıştır. Uzmanlarımız bir nevi işsizleri pazarlamıştır" diye konuºtu.

GEÇEN YIL 'LK 10 'L ARASINDAYDI

'º Kur Muº 'l Müdürlü'ü, 2010 y'l?nda yap'lan de'erlendirmede de 81 il aras'nda ilk 10'a girmeyi baºarm'ºt?. 20 ªubat 2010 günü Antalya'da düzenlenen toplantıda dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, başarılı 10 il müdürüne plaket vermişti.

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Muş İş Kur Müdürlüğü Türkiye Birincisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Mahmudiye ilçesinde vatandaşlara çözüm sözü verdi
  23 Şub AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Mahmudiye ilçesinde vatandaşlara çözüm sözü verdi

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, yıllardır hizmet alamadıklarını söyleyen Mahmudiye ilçesinin Türkmenmecidiye ile İsmetpaşa mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlara 'çözüm sözü' verdi.

 • İnegöl'deki Kardeşler Motosiklet Sporunda 3 Kupaya Sahip
  23 Şub İnegöl'deki Kardeşler Motosiklet Sporunda 3 Kupaya Sahip

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Rüzgar ve Toprak Ceyhan kardeşler, babalarının mesleği sayesinde motosiklet sporuna ilgi duymaya başladı. Şimdiden 3 kupa kazanan kardeşler, 2024 Türkiye Pist ve Süpermoto Şampiyonası'nda birinci olmak için antrenmanlarını sürdürüyor. Babaları tarafından desteklenen Rüzgar ve Toprak, gelecekte başarılı birer sporcu olmayı hedefliyor.

 • Depremzede Kadınlara Dikiş Eğitimi Veren Terzi
  23 Şub Depremzede Kadınlara Dikiş Eğitimi Veren Terzi

  İstanbul'da terzilik yapan Züleyha Akgül, Hatay'da depremzede kadınlara çadırda dikiş eğitimi vererek aile bütçelerine katkı sağlıyor. Akgül, çocuklarla oyuncak yapma etkinliğine annelerin de katılmasıyla dikiş öğretme fikriyle harekete geçti. Hatay'da kurduğu atölyede depremzede kadınlara dikiş eğitimi veren Akgül, onların meslek sahibi olmalarını ve ev bütçelerine katkı sağlamalarını amaçlıyor. Proje kapsamında yaklaşık 50 kadına dikiş eğitimi verildi ve kadınlar ürettikleri ürünleri satarak geçimlerini sağlıyor.

 • AK Parti'den İstanbul araştırması! Bıçak sırtı 4 ilçe el değiştirebilir
  23 Şub AK Parti'den İstanbul araştırması! Bıçak sırtı 4 ilçe el değiştirebilir

  31 Mart yerel seçimleri için geri sayım devam ederken AK Parti tarafından yapılan araştırmalarda İstanbul'da yarışın halen kafa kafaya olduğu belirtildi. Üsküdar, Sancaktepe, Çekmeköy ve Beyoğlu'nda bıçak sırtı bir yarış olabileceği değerlendirilirken Üsküdar için "Gittikçe Kadıköy'leşiyor" yorumu yapıldı.

 • Denizli'de Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayları Kentin Altını Üstüne Getiriyor
  23 Şub Denizli'de Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayları Kentin Altını Üstüne Getiriyor

  AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, yaklaşan yerel seçim öncesinde Cumhur ittifakı belediye başkan adaylarının millete hizmetkar olmak için kentin altını üstüne getirdiklerini söyledi.

 • Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Muhtarlarla Buluştu
  23 Şub Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Muhtarlarla Buluştu

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çalışma döneminde kendisine eşlik eden muhtarlarla bir araya geldi. Buluşmada Filiz Başkan, 25 yıl boyunca Zafer Mahallesi'nde muhtarlık yapan Derviş Dede'ye teşekkür plaketi verdi.

 • İspanya'da 14 katlı binadaki yangında 4 kişi hayatını kaybetti
  23 Şub İspanya'da 14 katlı binadaki yangında 4 kişi hayatını kaybetti

  İspanya'nın Valencia kentinde bulunan Campanar Mahallesi'ndeki 14 katlı bir binada çıkan yangında 4 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı. Yangın, ekiplerin yoğun çabaları sonucu gece saatlerine doğru söndürülebildi.

 • Çanakkale'de Kadın Çiftçiler Süs Bitkileri Üretimine Başlıyor
  23 Şub Çanakkale'de Kadın Çiftçiler Süs Bitkileri Üretimine Başlıyor

  Çanakkale'de kadın çiftçilerin süs bitkileri sektöründe üretime başlaması için protokol imzalandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Ziraat Odası ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası arasında imzalanan protokol ile üreticilere başlangıç materyali sağlanacak ve satış-pazarlama desteği verilecek. Proje kapsamında kadın çiftçilere eğitimler verilecek ve üretim seraları gezilecek. Temmuz ayında süs bitkisi üretimine geçilecek ve ürün ihracatı desteklenecek.

 • CHP'li başkan adayından yabancı uyruklu çocuklara skandal sözler
  23 Şub CHP'li başkan adayından yabancı uyruklu çocuklara skandal sözler

  CHP Ankara Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, seçim ziyaretleri sırasında gördüğü yabancı uyruklu çocukları işaret ederek ''Ben bunları gönderirim, bu çocuklar büyüdüğü zaman bizim memleketimize büyük sorun olacak.'' dedi.

 • İspanya'da 14 Katlı Binada Çıkan Yangında 4 Kişi Hayatını Kaybetti
  23 Şub İspanya'da 14 Katlı Binada Çıkan Yangında 4 Kişi Hayatını Kaybetti

  İspanya'nın Valencia kentinde bulunan 14 katlı bir binada çıkan yangında 4 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı. Yangın, binanın dış cephesinde bulunan son derece yanıcı poliüretan kaplama nedeniyle hızla yayıldı. Söndürme çalışmalarında 22 itfaiye ekibi görev aldı ve yangın gece saatlerine doğru kontrol altına alındı.

 • Aydın Karacasu Kaymakamı Mehmet Gündoğdu, Aşağı Görle Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu
  23 Şub Aydın Karacasu Kaymakamı Mehmet Gündoğdu, Aşağı Görle Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu

  Karacasu Kaymakamı Mehmet Gündoğdu, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Aşağı Görle Mahallesi'nde yerel halkla buluştu. Mahalle ziyaretleri kapsamında gerçekleşen etkinlikte Kaymakam Gündoğdu, vatandaşlarla samimi bir şekilde sohbet ederek, mahalle sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

 • Havza Voleybol Halk Turnuvası Başladı
  23 Şub Havza Voleybol Halk Turnuvası Başladı

  Samsun'un Havza ilçesinde düzenlenen Yurdum Spor Yapıyor Havza Voleybol Halk Turnuvası başladı. Turnuvada 16 takım mücadele edecek ve final müsabakası 9 Mart'ta oynanacak. Takımlar, kadına karşı şiddet konusunda farkındalık sağlamak amacıyla sahaya 'Kadına şiddete karşıyım de' yazılı pankartlarla çıktılar. Ayrıca turnuvaya başvuru yapan takımların gönüllülük esasıyla topladığı 16 bin lira, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı hesabına yatırıldı.


Advertisement