Vali Sonel, "Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz" - Son Dakika

Vali Sonel, "Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz"

26.12.2021 13:21

- Vali Sonel, "Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz" Ordu Valiliği, soğuk kış akşamlarında kalacak yer bulamayan garip ve kimsesizlere devletin şefkatini ve merhametini göstermeye devam ediyor.

- Vali Sonel, "Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz"

ORDU - Ordu Valiliği, soğuk kış akşamlarında kalacak yer bulamayan garip ve kimsesizlere devletin şefkatini ve merhametini göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda 16 vatandaş anlaşmalı otele yerleştirildi.

Vali Tuncay Sonel, Altınordu ilçesinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da anlaşılan bir otelde, soğukta bir vatandaşın dahi sokakta beton ve kartonlar üzerinde kalmaması gerektiğini belirterek, barınma sıkıntısı çeken garip ve kimsesizlerin otelde misafir edildiğini ve onlara kıyafet, kahvaltı ve yemek desteği verildiğini söyledi.

Geçen yılki uygulamayı bu yıl da devam ettirdiklerini belirten Vali Tuncay Sonel, beraberinde il Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy ile birlikte şimdilik 16 vatandaşın kaldığı otele giderek, onları ziyaret etti.

"Akşam yemeği ve kahvaltı da veriliyor"

Vali Tuncay Sonel, otellerde kalan vatandaşlara akşam yemeği ve kahvaltı ikramının da yapıldığını belirterek, "Soğuk kış günlerinde zorda kalan vatandaşlarımız için geçen yıl yapmış olduğumuz otellerle anlaşmamızı bu yıl da devam ettiriyoruz. Bugün itibariyle 16 garip ve zorda kalan vatandaşımız şu an anlaşma yaptığımız bu otelde konaklamaktadır. Akşam yemeği ile kahvaltıları da kendilerine veriliyor" dedi.

Kış akşamlarında sadece zorda kalan vatandaşlar için değil, üniversite okumak için geçen Eylül ayında Ordu'ya gelen fakat yurt çıkmayan veya kiralık ev bulamayan 480 öğrenciye de anlaşmalı otellerde kalma imkanı sunulduğunu belirten Vali Sonel, "Hayırsever iş insanlarımızın da desteklerini alarak Valilik olarak 480 öğrencimizi yurt çıkıncaya ve ev buluncaya kadar 2 ay misafir ederek üniversiteli gençlerimize destek vermiştik.

Kış akşamları da zorda ve dışarıda kalan vatandaşlarımız olursa anlaştığımız bu otele gelerek, bu sıcacık ortamda devletimizin şefkatini göreceklerdir" şeklinde konuştu.

Otelde kalan vatandaşlar ise "Allah devletimize zeval vermesin. Bizlere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Burada rahatız.Yemeğimizi alıyoruz. Sıcak yerde yatıyoruz" diyerek, duygularını dile getirdiler.

Vali Sonel, Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz
Vali Sonel, Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz
Vali Sonel, Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz
Vali Sonel, Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz
Vali Sonel, Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz
Vali Sonel, Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz

YORUMLAR
500
Ordu'da trafik kazasında anne ve oğlu hayatını kaybetti Ordu'da trafik kazasında anne ve oğlu hayatını kaybetti
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Vali Sonel, 'Devletimiz kimsesizleri soğukta bırakmaz' - Son Dakika


Advertisement