Ortaca'da Seçim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı - Son Dakika
Yerel

Ortaca'da Seçim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaca\'da Seçim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaca’da 30 Mart yerel seçimleri öncesi Kaymakam Hüseyin Yılmaz başkanlığında düzenlenen toplantıda seçim bilgilendirmesi yapıldı.

12.02.2014 09:54

Ortaca'da 30 Mart yerel seçimleri öncesi Kaymakam Hüseyin Yılmaz başkanlığında düzenlenen toplantıda seçim bilgilendirmesi yapıldı.

Kaymakam Hüseyin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Reşat Eldemir, AK Parti'den İlçe Başkanı Yavuz Kırmızı, Belediye Başkan Adayı Çetin uslu, Cumuhriyet Halk Partisi (CHP) Mehmet Gökmen, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) İlçe Başkanı Yusuf Aladağ,,Demokrat Parti&den (DP) İlçe Başkanı İhsan Özdemir. Belediye Başkanı Ömer Habeş, Demokratik Sol Barti'den Ergün Tınaz,HDP'den Erdoğan Gümüş, Yusuf Aladağ, İşçi Partisi'nden (İP) Nihat Gürsoy, Selahattin Kozak yer aldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amiri Turgut Lal tarafından yapılan sunumda; Seçim ile ilgili genel esaslar- mevzuat, seçim yasakları, propaganda serbestliği dönemi (seçim takvimi boyunca),cezalar, toplantı ve gösteri yürüyüş alanları, toplantı ve gösteri yürüyüş alanlarının krokisi hakkında slayt sunumu yapıldı.

30 Mart 2014 Pazar Günü yapılacak olan Mahalli İdareler ve Mahalle Muhtarlıkları seçimi hakkında bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Hüseyin Yılmaz; "Ortaca İlçesi'nde bildiğim kadar siyaset rekabeti olmasına rağmen, seçim bittikten sonra aynı masa etrafından toplanıldığını biliyorum. Buda Türkiye'de örnek gösterilebilecek bir davranıştır. Seçim sürecine yaklaşık 50 günlük bir süre var. Bu süreç içinde hen propagandanın hem de seçim çalışmalarına sağlıklı bir şekilde götürülebilmesi; farklı ve herhangi bir hukuksuzluğun ve adaletsizliğinin yaşanmama, kimsenin hukukunu ve hakkını gasp etmeden seçim çalışmalarınızı yürütürken bizlerinde sizlere nasıl yardımcı olabiliriz? Propagandanızı yaparken sizlere nasıl yardımcı olabiliriz? Sizlerinde hangi konularda yardımcı olabilirsiniz karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla sizlerin vaktinizi alarak böyle bir toplantıyı tertip ettik. Emniyetteki arkadaşlarımızın da seçim sürecinde nasıl çalışmalar ve bazı temel bilgiler konusunda sizlere hatırlatmasını istedik. Var ise, süreçle ilgili ve yaşanabilecek muhtemel konular ile ilgili sorularınız var ise, burada cevaplamak istiyoruz. Şunu açık yüreklilikle söylemek isterim. Ben yaklaşık 1.5 senedir buradayım; bütün siyasi partileriyle, İlçe Başkanları ile görüşme ve konuşmalarımızda Ortaca'da siyasi kültürün ne kadar oğlun olduğunu bizzat gördüm ve yaşadım. Bu konu ile ilgili çok memnunum. Muğla'nın diğer ilçeleriyle, diğer yerleşim birimleriyle kıyaslandığında hakikaten Ortaca'nın siyasi kültürünün çok daha farklı olduğunu ben gördüm. Bundan da çok memnunum. Siyasi parti temsilcilerinin, insanlarımızın hal ve tavırlarını çok ihtiyatlı olduğunu düşünüyorum. Burada toplamamızın sebebi yanlış yapacağınız anlamına gelmemelidir. Olumsuz olayların olduğundan değil, yanlış anlamaların önüne geçmek adına bu gün bir araya gelmiş durumdayız" dedi. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ortaca'da Seçim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement