Pamukkale'de, Ünlü Sanatçı Tasavvuf Konseriyle Anıldı - Son Dakika
Yerel

Pamukkale'de, Ünlü Sanatçı Tasavvuf Konseriyle Anıldı

Pamukkale\'de, Ünlü Sanatçı Tasavvuf Konseriyle Anıldı

Pamukkale Belediyesi, tasavvuf müziğinin dünyaca tanınan ismi olan Ahmet Hatipoğlu anısına Türk Tasavvuf Musikisi Konseri verdi.

05.03.2016 10:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Pamukkale Belediyesi, tasavvuf müziğinin dünyaca tanınan ismi olan Ahmet Hatipoğlu anısına Türk Tasavvuf Musikisi Konseri verdi.

Türk Tasavvuf Musikisinin en büyük ustalarından, bestekar Ahmet Hatipoğlu, 23 Ağustos 2015'te vefat etti. Merhum sanatçı Ahmet Hatipoğlu anısına Pamukkale Belediyesi, Türk Tasavvuf Musikisi Konseri verdi.

Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konsere Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya, Veli Demir, Türkay Gözlükaya, tasavvuf musikisinin tutkunları ve çok sayıda sanatsever katıldı. Gecenin onur konukları ise merhum sanatçının ikiz kardeşi Hadis Alimi Said Hatiboğlu ile ünlü sanatçının oğulları Ahmet ve Itri Hatiboğlu idi.

Etkinliğin açış konuşmasında tasavvuf musikisi ile ilgili bilgiler veren Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz, tasavvuf musikisinin ülkede yok olmak üzere iken, merhum sanatçı Ahmet Hatipoğlu ile yeniden can bularak gönüllere ulaşmaya devam ettiğini söyledi.

Etkinlikte Türk Müziği Tasavvuf Topluluğu, Koro şefi Erol Çiftçi yönetiminde özellikle merhum sanatçının besteleri başta olmak üzere birçok önemli eseri seslendirerek, gönüllere aktardı. Topluluğun bir üyesi olan Pamukkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fevzi Özdemir de solo olarak birçok eseri seslendirdi.

Unutulmaz bir konserin ardından merhum sanatçı Ahmet Hatiboğlu'nun yaşamı ve sanat hayatı kısa bir belgesel filmle aktarıldı.

Denizli'nin en büyük ilçesi Pamukkale'nin sanatsal ve kültürel etkinliklerde her zaman adından söz ettireceğini belirten Başkan Gürlesin ise, "Sanatsal ve kültürel anlamda etkinlikler noktasında ilçemizde önemli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak bilinir belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra kültürel ve sanatsal etkinliklere de önem veriyor, vatandaşlarımızı buluşturmaya devam ediyoruz. Konserler, şiir dinletileri gibi etkinlikleri gerçekleştirerek sanatsal anlamda ihtiyaçların giderilmesine katkı koymaya çalışıyoruz. Bugünde tasavvuf müziğinin dünyaca tanınan ismi olan Ahmet Hatipoğlu anısına Türk Tasavvuf Musikisi Konseri düzenledik. Gerçekten çok güzel bir etkinlikle, geniş program çerçevesinde ülkemizin yetiştirdiği değerli sanatçımızı andık. Değerlerimizin yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması anlamında da önemli bir etkinlik oldu. Merhum sanatçımıza Allah'tan bir kez daha rahmet diliyorum" dedi.

Başkan Gürlesin, konuşmasının ardından merhum sanatçının ikiz kardeşi Hadis Alimi Said Hatiboğlu ile ünlü sanatçının oğulları Ahmet ve Itri Hatiboğlu'na davetlerini kırmayıp geldikleri için teşekkür ederek, hediyelerini verdi. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Pamukkale'de, Ünlü Sanatçı Tasavvuf Konseriyle Anıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement