Pazarlar'da 'İyi Dersler Şoför Amca' Projesi - Son Dakika
Yerel

Pazarlar'da 'İyi Dersler Şoför Amca' Projesi

Pazarlar\'da \'İyi Dersler Şoför Amca\' Projesi

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TUVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde ’İyi Dersler Şoför Amca’ projesi hayata geçirildi.

18.11.2015 14:32

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TUVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde 'İyi Dersler Şoför Amca' projesi hayata geçirildi.

İyi Dersler Şoför Amca projesi kapsamında Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğünde Simav ilçe Jandarma ekipleri trafik timi görevlilerince servis şoförleri için eğitim düzenlendi.

Simav Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Abdullah Keskin, iyi bir şoförün uyması gereken kurallar ve karşılaşılabilecek olumsuz durumlarda neler yapılması gerektiği konusunda bilgiler verdi.

Keskin, taşımalı eğitimde görev yapan şoförlerin trafik ve ilk yardım konusunda bilgi ve iletişim becerilerini arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

Servis şoförleri de eğitimlerin kendileri için çok yararlı olduğunu belirterek, seminer dolayısıyla yetkililere teşekkür ettiler ve Eğitimlerin ardından şoförlere sertifika verildi.(MB-EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Pazarlar'da 'İyi Dersler Şoför Amca' Projesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement