Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı Gaün'de Konferans Verdi - Son Dakika

Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı Gaün'de Konferans Verdi

18.12.2015 11:56
Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı Gaün'de Konferans Verdi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Dayanışma Umut Yolu Topluluğu tarafından hazırlanan Marmara Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı’nın konuşmacı olarak katıldığı ’Modern Dünyada İslâm ve Müslümanlar’ konferansı GAÜN İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Dayanışma Umut Yolu Topluluğu tarafından hazırlanan Marmara Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı'nın konuşmacı olarak katıldığı 'Modern Dünyada İslam ve Müslümanlar' konferansı GAÜN İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda yapıldı.

Konuşmasında İslam dünyasının lidere muhtaç olduğunu söyleyen Prof. Dr. Kavakçı, uzun zamandan beri birliği sağlayacak bir liderliğin olmadığını ifade etti. Prof. Dr. Kavakçı, "Son zamanlarda özellikle Türkiye'de gelişen değişim ve gelişim öyle ümitlere vesile oluyor ki, İslam dünyası Türkiye'ye bir lider olarak bakıyor. Umarız, isteriz Türkiye gelişsin, İslam dünyasına lider olsun. Fakat bu zor bir şey çünkü uluslararası kuruluşlar, teşkilatlar ve uluslararası büyük ticaret organlar var. Bu kuruluşlar paraya, güce ve ekonomiye dayanıyor" dedi.

Prof. Dr. Kavakçı, "İslam dünyası akıllı, uslu, stratejik düşünebilen, ileri görüşlü, ön yargılı hareket etmeyen ama ileriye bakarak, Türkiye'nin de liderliği etrafında bir araya gelmeli" şeklinde konuştu. - GAZİANTEP

YORUMLAR
500
Ali Erbaş: İslam, duygulara dokunduğu kadar zihinleri de inşa ediyor Ali Erbaş: İslam, duygulara dokunduğu kadar zihinleri de inşa ediyor Mühendis adayları iş hayatını sanal gerçeklikle öğreniyor Mühendis adayları iş hayatını sanal gerçeklikle öğreniyor Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu'nda konuştu Açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu'nda konuştu Açıklaması
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı Gaün'de Konferans Verdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement