Sağlık turizmine ilgi artıyor: Termal otellerde rezervasyon yoğunluğu - Son Dakika

Sağlık turizmine ilgi artıyor: Termal otellerde rezervasyon yoğunluğu

30.06.2022 13:29

Sağlık turizmine ilgi artıyor: Termal otellerde rezervasyon yoğunluğuNEVŞEHİR Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde bulunan termal otellerde bayram öncesi rezervasyon yoğunluğu başladı.

Sağlık turizmine ilgi artıyor: Termal otellerde rezervasyon yoğunluğu

NEVŞEHİR Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde bulunan termal otellerde bayram öncesi rezervasyon yoğunluğu başladı.

Yaklaşık 7 bin yatak kapasiteli ilçede bulunan Termal Otellere Sağlık Turizmi için gelen yerli ve gurbetçi vatandaşların yanı sıra, 9 günlük Kurban Bayramı tatili de eklenince otellerde doluluk oranı artı. Kozaklı'da bulunan bir otelin İşletme Müdürü Mehmet Erturan yaptığı açıklamada; "Bayram hazırlıklarımız devam ediyor. Kurban bayramı tatili dört günden Bakanlar Kurulu kararıyla dokuz güne kadar tatil uzatıldı. Biz de onun telaşı temposu içerisindeyiz. Gurbetçi misafirlerimiz gelmeye başladı. Bayram tatili ve gurbetçi misafirlerimizin tatillerinin birleşmesi ile Temmuz ve Ağustosta aylarında hareketli günler, dolu günler bekliyoruz. Bayram rezervasyonlarımız şu an yüzde 60'lara yakın bir oranda. Günden güne artarak devam ediyor. Misafirlerimiz termal sudan, sağlık turizminden dolayı kaplıcayı ve Kozaklı'yı tercih ediyor" dedi. Kaplıca suyunu odalara kadar verdiklerini söyleyen Erturan; "Havuzlarımızda kullanılan kaplıca sularını odalarımızda ki küvetlere kadar veriyoruz. Misafirlerimiz birçok nedenden dolayı kaplıcayı tercih ediyorlar. Buraya gelip de şifa bulduğunu söyleyen çok sayıda misafirlerimiz var. Biz şifa vermiyoruz, şifaya vesile oluyoruz" dedi.

Viyana'dan gelen gurbetçi Yusuf Yalçın'da romatizma hastalıkları nedeniyle kaplıcada tatil yaptığını söyledi.

YORUMLAR
500
Festivalde korkunç kural! İçki içip kendinden geçen kişiyi diri diri toprağa gömdüler Festivalde korkunç kural! İçki içip kendinden geçen kişiyi diri diri toprağa gömdüler Vurgunculara büyük darbe! Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait marketlerde indirimli satışı yapılacak ürünler belli oldu Vurgunculara büyük darbe! Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait marketlerde indirimli satışı yapılacak ürünler belli oldu Dar sokakta oyun oynayan çocuklar, hızla geçen otomobilin altında kalmaktan zor kurtuldu: Bu zararlıyı bulun Dar sokakta oyun oynayan çocuklar, hızla geçen otomobilin altında kalmaktan zor kurtuldu: Bu zararlıyı bulun
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sağlık turizmine ilgi artıyor: Termal otellerde rezervasyon yoğunluğu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement