Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Sakarya Büyükşehir Belediyesinin 2011 Yılı - Son Dakika

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin 2011 Yılı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 2011 yılının birçok önemli projeyi hayata geçirdikleri kritik bir yıl olduğunu bildirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin 2011 Yılı
02.01.2012 - 18:00,

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 2011 yılının birçok önemli projeyi hayata geçirdikleri kritik bir yıl olduğunu bildirdi.

Toçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2011 yılında birçok önemli projeyi hayata geçirdiklerini ve önemli projeleri de planladıklarını kaydetti.

Kanalizasyon, yağmur suyu hattı ve içme suyu hattı çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Toçoğlu, şunları bildirdi:

"2011 yılında 250 kilometreye yakın altyapı çalışması yaptık. İnşallah bundan sonra da çalışmalarımız aralıksız sürecek. 2012 yılında da altyapıdaki sorunlarımızı çözmek için bütün gücümüzle çalışacağız. 2011 yılında imzaladığımız protokole göre şehrimize 5 adet arıtma tesisi kazandırıyoruz. Adapazarı Hızırilyas Tepesi'nde, Arifiye'de, Hendek'te, Karapürçek'te ve Sapanca'da inşa edeceğimiz 5 yeni arıtma tesisi, temiz ve bol su konusunda yaşanması muhtemel sorunları ortadan kaldıracak."

Arıtma tesislerindeki çalışmalarında hızla devam ettiğine dikkati çeken Toçoğlu, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

2012 yılının çok farklı bir yıl olacağını ifade eden Toçoğlu, şunları kaydetti:

"2011 yılı bizim açımızdan birçok önemli projeyi hayata geçirdiğimiz ve en önemlisi Sakarya'nın geleceğine yön verecek büyük projeleri hazırladığımız kritik bir yıl olmuştur. Uzun bir süre üzerinde çalışılan yeni şehirler arası terminalimiz hizmete girdi. Son derece modern bir şekilde inşa edilen yeni terminal, toplam 83 bin metre kare alan üzerine yapıldı. Her türlü ihtiyacın düşünüldüğü yeni terminalimizin şehrimize yakıştığını düşünüyorum. Yeni terminalimizin hizmete girmesinin ardından kapatılan Güney Terminali'ni ise Afet Koordinasyon Merkezi haline getireceğiz. 2012 yılı bizim açımızdan çok büyük bir önem arz ediyor. Çünkü 2011 yılı içinde şehrimizin geleceğini ilgilendiren bazı önemli konular için projeler geliştirdik, artık bu projeler bir bir hayata geçirilecek. 2012 yılı diğer yıllara göre çok farklı geçecek."

- SAKARYA

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Sakarya Büyükşehir Belediyesinin 2011 Yılı - Son Dakika


Advertisement