Şehitkamil Belediyesi, 26 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu - Son Dakika

Şehitkamil Belediyesi, 26 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu

15.02.2012 14:48
Şehitkamil Belediyesi, 26 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu

Şehitkamil Belediyesi'nin Gaziantep'in yarınlarına güzel bir miras bırakmak için başlattığı "Bi Dünya Yeşil" projesi kapsamında dikilen fidanlar bir bir yeşeriyor.

Şehitkamil Belediyesi'nin Gaziantep'in yarınlarına güzel bir miras bırakmak için başlattığı "Bi Dünya Yeşil" projesi kapsamında dikilen fidanlar bir bir yeşeriyor.

2010 yılında hayata geçirilen ve şu ana kadar 4'üncü etabı tamamlanan ve 26 bin fidanı toprakla buluşturan Şehitkamil Belediyesi, 5'inci etap hazırlıklarını sürdürüyor.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yaptığı açıklamada, Beylerbeyi- Araban yolu üzerinde 9 bin fidan dikimiyle başladıkları işin devam ettiğini belirtti.

Fadıloğlu, "Bu anlamlı projenin ikincisi ise Beylerbeyi 1'inci etap ile 2'inci etap arasındaki alanda 7 bin fidan dikimiyle devam etti. 2011 yılı içerisinde Dülük mesire alanı yanında ve içerisinde yapılan programda 10 bin fidan daha dikildi" dedi.

Yeşil alan çalışmalarını sadece çimlendirmeden ibaret tutmadıklarını vurgulayan Rıdvan Fadıloğlu, şöyle devam etti:

"Belediyecilik anlayışına yeni bir soluk getirmek ve yarınlarımıza güzel bir miras bırakmak için bu çalışmayı önemsiyoruz. Güzel yarınlar ve yaşanabilir bir Şehitkamil için yeşile her zaman önem veriyoruz. Bilindiği gibi Gaziantep'te kendiliğinden oluşmuş ormanlar yok. Dülük, Burç ve Erikçe ormanları atalarımız tarafından oluşturulan alanlardır. Bizler bu ormanların havasını soluyoruz, gölgelerinden yaralanıyoruz ve bu alanlarda piknik yapıyoruz.

İşte bizimde hep beraber kurduğumuz bu ormanlar yarınlarda çocuklarımıza ev sahipliği yapacak. Onlar için oksijen üretecek, gelecek nesiller bu ağaçların altında piknik yapacak. Ormanlara sahip çıkmanın yanı sıra üzerine bir şeyler ilave etmemiz gerektiğine inanıyoruz."

- GAZİANTEP

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Gaziantep'teki su baskınlarında 49 kişi belediye ekiplerince kurtarıldı Gaziantep'teki su baskınlarında 49 kişi belediye ekiplerince kurtarıldı Depremlerin yıkıma neden olduğu Nurdağı'nda oto sanayi esnafı kepenk açtı Depremlerin yıkıma neden olduğu Nurdağı'nda oto sanayi esnafı kepenk açtı Depremden etkilenen Nurdağı ilçesinde çadır mescitlere ramazan ayı dolayısıyla ses sistemi kuruldu Depremden etkilenen Nurdağı ilçesinde çadır mescitlere ramazan ayı dolayısıyla ses sistemi kuruldu

Son Dakika Yerel Şehitkamil Belediyesi, 26 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu - Son Dakika


Advertisement