Şehitkamil'de Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı - Son Dakika
Yerel

Şehitkamil'de Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen ile Şehitkamil Belediyesi arasında "sosyal denge sözleşmesi" imzalandı.

13.01.2012 15:01

Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen ile Şehitkamil Belediyesi arasında "sosyal denge sözleşmesi" imzalandı.

Şehitkamil Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen imza törenine, Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu, Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı, Bem-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı M. Salih Yıldırım ile memur personel katıldı.

Recayi Karslı, yaptığı konuşmada, sendika ve belediyeler arasında imzalanan sosyal denge sözleşmelerinin, hem çalışan hem de işveren açısından avantajları bulunduğunu ifade ederek çalışanların maaşlarına katkı yapılmasıyla motivasyonlarının artırıldığını, işverenin ise personelinden daha iyi verim aldığını söyledi.

Karslı, "Bu destek ve katkılarından dolayı Şehitkamil Belediye Başkanımız sayın Rıdvan Fadıloğlu, çalışanlar adına sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. İnşallah Bundan sonraki süreçte çalışanlarımızın hak ettiği noktaya gelmesi açısından başkanımızın bu güzel jestine karşılık çalışanlarda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir" dedi.

Çalışanlar arasında sosyal dengeyi ve adaletli ücret dağılımını sağlamak amacıyla sözleşmeyi imzaladıklarını belirten Başkan Fadıloğlu da şöyle konuştu:

"Mali imkanlarımız ölçüsünde her zaman çalışanlarımızın yanında olduk. Bizim yönetim anlayışımızda işveren ya da iş yapan şeklinde bir uygulamamız yoktur. Hepimiz biriz. Ben de bir kamu görevlisi olarak, seçim neticesinde seçilen bir başkan olarak bu millete hizmet etmeye çalışıyorum. Belediyenin gelirlerini dengeli şekilde tahsil edip kaynakları yerine harcamak için görevlendirildik. İmzalanan bu sözleşmenin tüm personellerimize hayırlı olmasını diliyorum."

Konuşmaların ardından Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı ve Bem-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı M. Salih Yıldırım, sözleşmeyi imzaladı.

- GAZİANTEP

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Şehitkamil'de Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı - Son Dakika


Advertisement