Simav'da Balık Yasağı Denetimi - Son Dakika

Simav'da Balık Yasağı Denetimi

08.04.2012 19:47
Simav'da Balık Yasağı Denetimi

Kütahya Simav Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Ceylan, ilçe sınırları başta olmak üzere çevrede yer alan iç sularda sazan balığına av yasağı getirildiğini bildirdi.

Kütahya Simav Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Ceylan, ilçe sınırları başta olmak üzere çevrede yer alan iç sularda sazan balığına av yasağı getirildiğini bildirdi.

Ceylan, 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında 3 ay sürecek av yasağı döneminde avlananlara cezai işlemler uygulanacağını kaydetti.

Ceylan, yasak kapsamında Gıda Tarım ve hayvancılık bakanlığı ile Belediye Zabıta ve veteriner Hekiminden oluşan ekiplerin balık pazarında denetimlerde bulunduklarını ve balıkçıların av yasağına uygun hareket ederek sazan balığı satışı yapmamalarının kendilerini sevindirdiğini bildirdi.

Yasakla küçük boyda balıkların yaşamalarını sağlama ve üreme döneminde su ürünlerinin çoğalmasını hedeflediklerini dile getiren Ceylan, "İlçedeki iç sularda yasak dönemde avcılığın önlenmesi için denetimlerimizi yoğunlaştıracağız. Küçük boyda balık avlayanlara, nakledenlere ve satanlara 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu ve Su Ürünleri Toptan ve Perakende Satış Yönetmeliğine ihlalden 250 TL'den 1000 TL'ye kadar para cezası uygulayacağız" dedi.

(MY-EFE-

08.04.2012 19: 27: 58

TSI

NNNN - KÜTAHYA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Domaniç-İnegöl kara yolunda kar ulaşımda aksamaya neden oluyor Domaniç-İnegöl kara yolunda kar ulaşımda aksamaya neden oluyor Domaniç-İnegöl kara yolunda kar ulaşımda aksamaya neden oluyor Domaniç-İnegöl kara yolunda kar ulaşımda aksamaya neden oluyor Kütahya'da freni boşalan otobüs, 6 aracın ardından apartmanın duvarına çarptı Kütahya'da freni boşalan otobüs, 6 aracın ardından apartmanın duvarına çarptı

Son Dakika Yerel Simav'da Balık Yasağı Denetimi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement