"Sivas'a Uygun Yatırım Alanları Araştırması"Nın Birinci Çalıştayı - Son Dakika

"Sivas'a Uygun Yatırım Alanları Araştırması"Nın Birinci Çalıştayı

15.02.2012 13:40
"Sivas'a Uygun Yatırım Alanları Araştırması"Nın Birinci Çalıştayı

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nın "Sivas'a Uygun Yatırım Alanları Araştırması"nın birinci çalıştayı yapıldı.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nın " Sivas'a Uygun Yatırım Alanları Araştırması"nın birinci çalıştayı yapıldı.

Sivas Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Doğrudan Destek Faaliyet Programı kapsamında İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından yürütülen çalıştaya, Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Gülistan Tüfekçi Başaran, Aktif Kamuoyu Araştırmaları Merkezi'ni temsilen Sami Şeker ve ilgililer katıldı.

Vali Yardımcısı Çiftçi, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne adaylık sürecinde olduğunu, ancak Avrupa Birliği'ne üye olup olunamamasından ziyade bu süreçte ülkenin ve Sivas'ın kazanımlarının önemli olduğunu ifade etti.

Sivas'ın Avrupa Birliği üyesi Belçika kadar alana sahip olduğunu belirten Çiftçi, sahip olunan yer altı ve yer üstü zenginliklerinin değerlendirilmesi gerektiğini, bu çalıştayın da bu anlamda çok önemli olduğunu vurguladı.

Çiftçi, Sivas'ın enerji üretimi ruhsatı alınması konusunda Türkiye'de birinci sırada olduğunu ve madenler açısından da ön sıralarda yer aldığını belirterek, "Bu çalıştayın bir farkındalık yaratarak, daha farklı zenginliklerimizi de göz önüne çıkartacağını ümit ediyorum" dedi.

- SİVAS

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Avrupa İstatistik Dairesi 2022 Yılı İltica Verilerini Açıkladı… Türkiye, 49 Bin 720 Başvuruyla Dördüncü Sırada Yer Aldı Avrupa İstatistik Dairesi 2022 Yılı İltica Verilerini Açıkladı… Türkiye, 49 Bin 720 Başvuruyla Dördüncü Sırada Yer Aldı AB liderlerinden Türkiye çağrısı AB liderlerinden Türkiye çağrısı Sibel Özdemir: 'Afet Yeniden İmar Fonu'nun Bir An Önce AB Mevzuatına Uyumlu Hâle Getirilmesi ve Toplanan Paraların da Şeffaf Şekilde Depremzedelere... Sibel Özdemir: 'Afet Yeniden İmar Fonu'nun Bir An Önce AB Mevzuatına Uyumlu Hâle Getirilmesi ve Toplanan Paraların da Şeffaf Şekilde Depremzedelere...

Son Dakika Yerel 'Sivas'a Uygun Yatırım Alanları Araştırması'Nın Birinci Çalıştayı - Son Dakika


Advertisement