Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden Vali Savaş'a Ziyaret - Son Dakika

Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden Vali Savaş'a Ziyaret

26.06.2013 14:14
Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden Vali Savaş'a Ziyaret

Manisa Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nilgün Beşirik ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Abdurrahman Savaş'ı ziyaret etti.

Manisa Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nilgün Beşirik ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Abdurrahman Savaş'ı ziyaret etti.

Ziyarette Beşirik ve yönetim kurulu üyeleri, kooperatifin ürünlerini Vali Savaş'a tanıtarak bilgi verdi. Ardından 6 yaşındaki Lalin Naz Gök, Vali Savaş'a örgü bebeklerini tanıttı.

Amaçlarının Manisa'da evlerinde oturan kadınların üretim döngüsünün içerisinde yer almalarını sağlamak olduğunu belirten Manisa Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nilgün Beşirik, "Kadınların üretim yaparak evlerine para kazandırmalarını amaçlıyoruz. Manisa köylerinden çok göç alan bir şehir. Kırsal alandan kentte göçmüş kadınlarımıza destek olmak için üretken insanları elde etmeye çalışıyoruz. Ortaklarımız el sanatları ile uğraşıyorlar. Kimi heykeltraş kimide turizm ve pazarlama ile ilgili çalışmalar yapıyorlar. Bizler Manisa'daki kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarını canlandırmaya çalışıyoruz. Burada ilk kaybolmuş Manisa bezini üretim projesini başlattık. Şuan da bir atölye oluşturmaya çalışıyoruz. İl Özel İdaresi ve İŞ-Kur ile proje aşamasındayız. Bir atölye oluşturursak aşağı yukarı 50 tane kadın istihdam edilecek. Böyle bir atölyenin yapılması için desteklerinizi bekliyoruz. Vatandaşların Manisa'ya geldiğinde alabilecekleri küçük hediyelik eşyalar üretmeye çalışıyoruz. Bu tarz eşyalar çok fazla yok" diye konuştu.

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş ise, "Hediyeli eşya konusu gerçekten çok önemli. İnsanlar ziyaret ettikleri, gezdikleri yerin kültürünü yansıtan hediyelik eşya almayı mutlaka arzu ediyorlar. Şuanda hediyelik eşya olarak satılan ürünler maalesef Çin tarafından üretiliyor" dedi.

Ziyaret sonunda Nilgün Beşirik, Vali Savaş'a isminin yazıldığı porselen tabak hediye etti. - MANİSA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Manisa'da baz istasyonu tepkisi- Manisa'da 2 yıldır kanser tedavisi gören Müjgan Yavuz: 'Pencereyi her açtığımda baz istasyonu karşımda'- 'Psikolojim... Manisa'da baz istasyonu tepkisi- Manisa'da 2 yıldır kanser tedavisi gören Müjgan Yavuz: 'Pencereyi her açtığımda baz istasyonu karşımda'- 'Psikolojim... Manisa'da derede traktörüyle mahsur kalan çiftçi kurtarıldı Manisa'da derede traktörüyle mahsur kalan çiftçi kurtarıldı Çalışmalara yakın takip Çalışmalara yakın takip

Son Dakika Yerel Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden Vali Savaş'a Ziyaret - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement